Προς το περιεχόμενο

Metallica - Sonisphere Greece 2010


mrpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους ενδιαφέρονται ή ήταν στο συγκεκριμένο live, λίγο μετά από τη συναυλία κυκλοφόρησε cd με τον ήχο από κονσόλα. Έκατσα λοιπόν (τότε) και συγχρόνισα τον ήχο με ότι video βρήκα στο internet από εκείνη τη μέρα, με αποτέλεσμα ένα 2ωρο video με ολόκληρο το live, με πολύ καλή ποιότητα ήχου και πάρα πολλά πλάνα (κάποια με καλή ποιότητα, κάποια με χάλια).

 

Πριν λίγες μέρες το ανέβασα και στο youtube:

 

 

 

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ημουνα σε αυτο το live αυτο που μου ειχε μεινει απο εκεινη τη βραδυα ειναι οτι ο Kirk ειναι στουντιακος κιθαριστας...εκεινη τη νυχτα το παιξιμο του ηταν χαλια...ακου το σολο του στο Creeping death που ξεκινανε το show    

 

Οσο για σενα φαινεται οτι αφιερωσες πολυ χρονο και εκανες καταπληκτικη δουλεια  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mrpc  Μπραβο έχεις κάνει καταπληκτική δουλειά και επίσης μπράβο που το μοιράζεσαι μαζί μας.

 

Περίπου από το 4:00 μέχρι το 5:00 λεπτό ο Kirk σπέρνει ;D

 

Έχει χιλιοσυζητηθεί το θέμα.Δεν ξέρω τι να πω...Α,ρε Dave σε έφαγε η κοντή Δανέζα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο για την προσπάθεια και μπράβο για το αποτέλεσμα.

Ο Kirk είναι που είναι ψιλοπαράλυτος, παίζουν και το κομμάτι του σκοτωμού...πάλι καλά να λέμε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήμουν εκεί, πέρασα πολύ ωραία, θα το θυμάμαι.

Είδα τα 5 πρώτα λεπτά αλλά θα κάτσω να το δω όλο κάποια στιγμή. Είναι καλό που υπάρχει όλο μαζεμένο σαν ενθύμιο.

Επίσης μπράβο στο κουράγιο που είχες να τα μαζέψεις και να τα συνχρονίσεις όλα αυτά τα βίντεο. Πρέπει να πήρε βδομάδες ε;

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτη εμπειρία.

 

Oι Μegadeth τρομεροί.Ο Broderick κάτι παραπάνω από θεός.Πεντακάθαρες οι νότες του ενώ τα shredding solo του δεν κούρασαν...γκρούβαρε.Η θρησκοληψία του Mustaine μας στέρησε κάτι στίχους αλλά χαλάλι του.

 

Ο παππούς μου έλεγε ''άμα γεράσει ο διάολος καλογερεύει''.  ;D

 

Οι suicidal βαρούσαν ωραία,οι stone sour επίσης καθώς και οι bullet.Οι τελευταίοι βέβαια δεν έχουν καταλάβει ότι το κοινό που μαζεύουν δεν είναι brutalάδες...''emoφάση ξερω 'γω δεν την παλεύω'' είναι.Συνέπως τους προτείνω να μην κλαίγονται αν οι από κάτω φτιάχτουν την φράντζα τους αντί να λικνίζονται διαβολικά.  8)

 

Mακάρι να έβγαιναν οι Mastodon....για κακή του τύχη ο τραγουδιστής έφαγε greek καντινιάρικο......αίμα  :P

 

Ωραίοι όλοι οι big four..Πέρασα πολύ καλά με την παρέα μου...αν και πραγματικά ήταν εξοντωτικό να ακούς,να τραγουδάς και να χορεύεις(?) heavy metal καμιά 10αριά ώρες.

 

Χίλια μπράβο στον op... νομίζω σε ένα blοg ένα καιρό είχε κυκλοφορήσει σε hd όλη η συναυλία στην Ελλάδα.

 

Ο hammet έχει σκουριάσει δεν λέω...πολλοί θρύλοι  του χώρου έχουν κουσούρια..τους τα συγχωρούμε όλα όμως για τις υπέροχες μουσικές που μας χάρισαν.  :D

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως απίστευτη μέρα. Ευτυχώς οι Mastodon μας αποζημίωσαν πέρσι, ενώ Megadeth είδα φέτος και μου άρεσαν πολύ περισσότερο σε δικό τους live, με άνεση χρόνου κλπ. Η αλήθεια είναι ότι η μικρή σκηνή στο Sonisphere ήταν λίγο χάλια (πρώτη φορά είδα live σε ανάποδο αμφιθεατρικό χώρο... η όσο προχωρούσες προς τα πίσω ήσουν πιο χαμηλά  :P).

 

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια :-) Μερικές πήρε να τα ενώσω, αλλά ήταν καλοκαίρι και.. δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω :D

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου