Προς το περιεχόμενο

Heritage - Saints & Sinners (Official Music Video)


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σήμερα πήγα για smalltalk στο «κιθαρομάγαζο» που συχνάζω και ο εκεί ιδιοκτήτης (κατά βάση πολύ καλός φίλος), πάνω στην κουβέντα μου έδειξε τα παιδιά , τα οποία είναι από Άρτα.

 

Με ενθουσίασε και ο ήχος και η εικόνα τους.

Χωρίς να είμαι τρελός fan αυτής της σκηνής, δεν μπορώ να μην  παραδεχτώ ότι έγινε εξαιρετική δουλεία σε όλα τα επίπεδα.

Και όλα στην Ελλάδα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η stoner γενικα το τελευταιο καιρο ειναι της μοδας και εχει αναδειξει μπανταρες στην Ελλαδα και στο εξωτερικο...και τα παιδια πολυ καλοι!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλοι αν και δεν ειναι το ειδος τους της ''αντοχης '' μου (κουραστηκα που τους ακουσα  ;D-ταχυτητα -ενταση -πρεπει να εισαι στην τσιτα με αυτα τα πραγματα ).Παιξιμο αψογο ,φωνη killer ,εξαiρετο clip με τον χοντρο πρωταγωνιστη ..Μπραβο στα παιδια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η σκηνή με τον πρωταγωνιστή ήταν πολύ cliché….παρ’ όλα αυτά ήταν τόσο τέλεια γυρισμένη που με ενθουσίασε.  ;D

 

Το video για το μουσικό style είναι αυτό ακριβώς που πρέπει και σε αισθητική και σε τεχνική.

 

Αν με χάλασε κάτι (λεπτομέρειες βέβαια), είναι το παίξιμο του drummer.

Δεν είχε θεατρικότητα, νεύρο, ……να το "χορέψει" το κομμάτι, για να το απογειώσει. Το παιδί έπαιξε , όπως ακριβώς θα το έπαιζε στο studio….αλλά εδώ είναι video clip. ;)

 

Τεσπα….ένα ελαφρυντικό του δίνω, το ενδεχόμενο να μην άκουγε καλά το playback αν βαρούσε πιο δυνατά και φυσικά δεν έλεγε να βγει με ακουστικά.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητε ΣΚΗΝΟΘΕΤΑ συμφωνω  ;D Την φορα που θα γραψουμε τα δικα μου βιντεοκλιπ θα με βγαζεις με περουκα αυτοκολλητη για να μην φευγει απο το θεατρο-κτυπημα πανω στα ΤΟΥΜΠΑΝΑ ολε!! ολε!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΛΑ  ;D

ON TOPIC .Πιστευω οτι ο ντραμμερ ειναι και συνεσταλμενος εκεινος που κουβαλαει πολλα κιλα (οχι δεν ειναι ο χοντρος  ;D) τρελλα (και καλα κανει ) ειναι ο τραγουδιστης ..killer voice & face too !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αγαπητε ΣΚΗΝΟΘΕΤΑ συμφωνω  ;D Την φορα που θα γραψουμε τα δικα μου βιντεοκλιπ θα με βγαζεις με περουκα αυτοκολλητη για να μην φευγει απο το θεατρο-κτυπημα πανω στα ΤΟΥΜΠΑΝΑ ολε!! ολε!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΤΡΕΛΛΑ  ;D

ON TOPIC .Πιστευω οτι ο ντραμμερ ειναι και συνεσταλμενος εκεινος που κουβαλαει πολλα κιλα (οχι δεν ειναι ο χοντρος  ;D) τρελλα (και καλα κανει ) ειναι ο τραγουδιστης ..killer voice & face too !!!

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Ναι, ο τραγουδιστής έχει όλο το πακέτο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε βρε βρε οι heritage ....τα θυμάμαι τα παιδια , έχουμε παίξει μαζι κανά δυο live το 07-08 με μια μπαντα που έπαιζα τότε τους curf..... Μου άρεσε το clip , πιστεύω πως το σώνει ο χοντρος, γιατι κατα τα αλλα μπορει να είναι καλογυρισμενο (που είναι) αλλα είναι ίδιο με άπειρα clip του είδους. Όσο αναφορα την μουσικη δεν θα την έλεγα stoner .....επίσης δεν μου άρεσε που το μπάσο δεν είναι εκει....και σαν παρουσία αλλα και σαν χαρακτήρα....δέν το ακούω το ricki.... :'(

 

Σύμφωνο για τον τραγουδιστη έχει ένα coolness ..... ;D

Rehearse more....edit less!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αλλα είναι ίδιο με άπειρα clip του είδους.

 

Σε αυτό συμφωνώ….αλλά είναι και η «εύκολη λύση».

Δηλαδή εννοώ βάζουμε την μπάντα σε Live παράταξη και κοπανιούνται. Ασφαλές αποτέλεσμα διαφορετικά αναγκαστικά το επόμενο επίπεδο είναι η υπερπαραγωγή. ;D

 

Εμένα το μπάσο καλά μου ακούγεται (εννοώ συχνοτικά στο Mix, έχει τον χώρο του) , μάλλον το έγγραψε πενάτο (δεν ξέρω αν ήταν rickenbacker) και θα το ήθελα να το δω και με πένα στο video…δεν ακούμε δα και pattituchi.  ;D

 

Ίσως ένα πιο γρήγορο montage να κάλυπτε κάποια προβλήματα εκρηκτικότητας/ νεύρου, όπως αυτά που επισημάνθηκαν….αλλά από την άλλη μπορεί να ζάλιζε και να έκαμνε το στομάχι μας να γυρνά, όπως τα λούνα πάρκ στις ταινίες του Hitchcock.  ;D

 

Πάντως, το video ειδικά , είναι σεμιναριακό για το είδος (industry standard)  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άψογοι :D :D :D

 

 

Ανεβάζω και κάποιους δικούς μας σε παρόμοια φάση

 

(στα τύμπανα είναι ο κτιστακης έχει βάλει την ροκοπειρατική στολή του) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Theod

 

Πολύ καλό και αυτό!

Θα έλεγα ότι το Heritage είναι πιο «κινηματογραφικό», fincher –ίζει επικύνδυνα το video.

To master reset πιο «θεατρικό»

 

Το ίδιο (πολύ καλό) pattern κατά τα άλλα με την μπάντα.

 

Εδώ νομίζω καλείται να διαλέξει πλέον ο καλλιτέχνης.

Όταν είναι δε και πρώτη δουλειά (ή από τις πρώτες) είναι μεγάλη η πρόκληση , το δέλεαρ να δείξεις το πρόσωπο σου , τη μούρη σου. ;D ;D

 

Και για λόγους ματαιοδοξίας, αλλά και για πρακτικούς…να σε μάθει ο κόσμος.

 

Και αν δείξεις τη μούρη σου …τι θα κάνεις;

Μουσικός είσαι , το όργανό σου θα βαράς. ;D ;D ;D

 

Από την άλλη αν δεν έχεις τέτοια θέματα…..the sky (and the budget ) is the limit.

Μπορείς να κάνεις και ταινία μικρού μήκους.

'H να κάνεις ένα girl panic (αν είσαι duran-duran) ή ένα freedom (αν είσαι ο George)…..αλλά αυτά είναι άλλα κυβικά.  :P ;D ;D

 

Άρα κλείνοντας, το θεωρό θεμιτό….λογικό….και όμορφο ……τα 2/3 των πλάνων σου να δείχνουν την μπάντα….να παίζει (να παίζει για video όμως…όχι όπως στο studio/ εκτός αν μιλάμε για καλλιτεχνική βιντεοσκόπηση της ηχογράφησης) .

Αυτά  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου