Προς το περιεχόμενο

TOTO Live at Paris 2007


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε λες καλα που παιζεις πληκτρα? Σκεψου να επρεπε να κουρδισεις...... ;D ;D ;D

Ενιοτε τα κουρδιζω. Microtonality λεγεται και το εκανα συχνα παλιοτερα στο DX7 II. :-*

 

Λοιπόν, παίζει μια νότα, σηκώνει το χέρι, ακούγεται slide χωρίς να κουνά το χέρι από την ταστιέρα (κάνει συγχρόνως το και καλά κατέβασμα με το δεξί του χέρι στον αέρα  ;D) και καταλήγει σε άλλη νότα- την ώρα που γίνεται το slow motion στο βίντεο. Αλλά το αριστερό χέρι είναι ακούνητο  ;) ;D

Κοιτα ξανα με προσοχη το βιντεο και ακου. Ο Levin παιζει αυτο που ακους, απλα ο σκηνοθετης δεν το δειχνει. Κανει slow motion και μετα αλλαζει πλανο γιατι αν συνεχισει να δειχνει το ιδιο πλανο σε slow motion ή σε κανονικη ταχυτητα, η μουσικη με την εικονα θα ειναι ασυγχρονες, γιατι η μουσικη ηδη ειναι πιο μπροστα.

Αλλαζει πλανο λοιπον δειχνοντας το κοινο και επιστρεφει ξανα στην μπαντα σε κανονικο χρονο.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ενιοτε τα κουρδιζω. Microtonality λεγεται και το εκανα συχνα παλιοτερα στο DX7 II. :-*

Κοιτα ξανα με προσοχη το βιντεο και ακου. Ο Levin παιζει αυτο που ακους, απλα ο σκηνοθετης δεν το δειχνει. Κανει slow motion και μετα αλλαζει πλανο γιατι αν συνεχισει να δειχνει το ιδιο πλανο σε slow motion ή σε κανονικη ταχυτητα, η μουσικη με την εικονα θα ειναι ασυγχρονες, γιατι η μουσικη ηδη ειναι πιο μπροστα.

Αλλαζει πλανο λοιπον δειχνοντας το κοινο και επιστρεφει ξανα στην μπαντα σε κανονικο χρονο.

 

Αυτο κανει. Ειδες? Απο εικονα καλα πας. Μηπως να παρατουσες τη μουσικη και να επιανες το Video editing? Πιο πολλες πιθανοτητες θα ειχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο κανει. Ειδες? Απο εικονα καλα πας. Μηπως να παρατουσες τη μουσικη και να επιανες το Video editing? Πιο πολλες πιθανοτητες θα ειχες

Μηπως να παρατουσες το ποστ και να επιανες ενα καλαμι πσαρεματος και να πας για 2-3 ωριτσες στο λιμανι, να δεις κι αν κουνιουνται οι βαρκες? Αντε αγορι μου, αντε παλικαρι μου.... ;D ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενιοτε τα κουρδιζω. Microtonality λεγεται και το εκανα συχνα παλιοτερα στο DX7 II. :-*

Κοιτα ξανα με προσοχη το βιντεο και ακου. Ο Levin παιζει αυτο που ακους, απλα ο σκηνοθετης δεν το δειχνει. Κανει slow motion και μετα αλλαζει πλανο γιατι αν συνεχισει να δειχνει το ιδιο πλανο σε slow motion ή σε κανονικη ταχυτητα, η μουσικη με την εικονα θα ειναι ασυγχρονες, γιατι η μουσικη ηδη ειναι πιο μπροστα.

Αλλαζει πλανο λοιπον δειχνοντας το κοινο και επιστρεφει ξανα στην μπαντα σε κανονικο χρονο.

 

;D ;D ;D ;D

 

Εγώ όμως είμαι... κακός άνθρωπος  ;D και σου λέω: Όχι και τα smpte είναι για να συγχρονίζουν τα play backs που παίζουν από πίσω.  ;D (που ο gabriel έχει παράδοση  ;) σε pre recordings στα live του)  ;D ;D ;D

 

 

Καταλαβαίνεις βέβαια τι θέλω να πω... Ότι αυτό που συζητάμε είναι εκ των ων ουκ άνευ  ;)

 

 

Θα μπορούσαμε να γράψουμε 100 σελίδες για τον Gabriel- ναι είναι... όχι δεν είναι  ;D

 

100 αδιέξοδες σελίδες...

 

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν ο Χ καλλιτέχνης έχει το δικό του «στήσιμο» στα live του.

Θα περάσω καλά; θα με κουνήσει; Θα με συγκινήσει; Θα το διασκεδάσω; (το κυριότερο)

 

Τώρα με ή χωρίς auto tune, με ή χωρίς προηχογραφημένα, νομίζω ότι δεν παίζει τεράστιο ρόλο  ;) ;D ;D

 

 

ΥΓ:Το PC έχει αρχίσει να βγάζει... καπνούς. Σήμερα έχει πολύ ζέστη  :P    

 

 

 

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως να παρατουσες το ποστ και να επιανες ενα καλαμι πσαρεματος και να πας για 2-3 ωριτσες στο λιμανι, να δεις κι αν κουνιουνται οι βαρκες? Αντε αγορι μου, αντε παλικαρι μου.... ;D ;D ;D

δε μπορω....κουρδιζω τις ασυναρτησιες που πεταξες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D

 

Εγώ όμως είμαι... κακός άνθρωπος  ;D και σου λέω: Όχι και τα smpte είναι για να συγχρονίζουν τα play backs που παίζουν από πίσω.  ;D

Εγω ομως που ειμαι καλοπροαιρετος παιρνω σαν δεδομενο οτι παιζουν live, και βασιζομενος σ'αυτο γραφω οτι γραφω για το βιντεο στο σημειο εκεινο. 8)

 

ΥΓ:Το PC έχει αρχίσει να βγάζει... καπνούς. Σήμερα έχει πολύ ζέστη  :P 
   

Κι εδω ειναι φουρνος (εξω, γιατι μεσα η πιστη μου "αρκουδα" δουλευει ακαταπαυστα ;D). Η CPU μου παιζει στα 47-52C.

 

κουρδιζω τις ασυναρτησιες που πεταξες

Keep tuning my son...santa2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τώρα το άκουσα κι εγώ και μπορώ να εκφέρω γνώμη. Η γνώμη μου είναι ότι δεν υπήρξε πέναλτι. Είναι απλώς μια τρίλια που κάνει με τη φωνή. Ούτε autotune υπάρχει γιατί, στ' αυτιά μου, σε αρκετά σημεία της συναυλίας στονάρει ελαφρώωωωως αλλά περνάει.

Αλλά και autotune να ήταν, ρε παιδιά, έλεος, τόσο δεν ξέρουν να το ρυθμίσουν στο λάιβ, ώστε να φτάσει να ακούγεται σαν το I Believe της Cher;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου