Προς το περιεχόμενο

TOTO Live at Paris 2007


pericles

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Eδω προκειται για ολοκληρη την συναυλια .Ο μπασιστας Leland Sklair μονο πεντε μερες στην μπαντα (εμαθε και τα κομματια στα γρηγορα και παιζει χωρις ''χαρτια " )

Ο Mike Porcaro ειχε ενα προβλημα με το χερι του και αποτοτε δεν νομιζω να ξαναεπαιξε με τους TOTO.Μεγαλο group αν και τα φωνητικα τους πλεον εχουν πεσει (ο γερο kimball τα εχει ''φτυσει'') ο Phillinganes λιγος και ο Spinner μονος του αν και στα backing vocals ειναι εξαιτετικος.Ο LUKATHER ΨΥΧΑΡΑ &ΠΑΙΚΤΑΡΑ  ΚΑΙ Ο SIMON ΤΕΡΑΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ FILLS .Απολαυστε τους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Απίστευτου και απιστεύτου γωνία  ;D ;D ;D

 

Καλά midi έχουμε γέροντα; Μιλάμε κάνω αφιέρωμα toto εδώ στο σπίτι- με πολλές μπύρες- και τσουπ βάζεις την κομματάρα  8)

 

Λατρεία... Ο ορισμός της απόλυτης μπάντας. Οι μουσικαράδες, οι κομματάρες, οι τα πάντα όλα  8)

 

Ένα από τα απόλυτα respect στην σύγχρονη μουσική.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και επειδή άγγιξες ευαίσθητη χορδή μου με τους toto πάρε ένα από τα λατρεμένα μου κομμάτια

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και όσο εδώ δίπλα θα ασχολούνται με αυτό το... τεμπελόμουτρο  ;D ;D ;D :-* ας συνεχίζουμε το αφιέρωμα σε μια από τις κορυφαίες μπάντες  ;D

 

 

Το Isolation εμπορικά πήγε άπατο, αλλά ήταν ένας πολύ «ζουμερός» δίσκος».

 

ΥΓ: Εσύ φταις γερούνδιε που μου πάτησες τον κάλο νυχτιάτικα  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νεουδιε Τερρυ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΕΔΩ ΕΒΑΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΥΛΙΑ  ;D χθες το βραδυ ανεβασα santana caravan serai και το ιδιο ακουγε ο waterfall .Οποτε μπαινει νκαι μου λεει οτι τον κουφανα.Συμπτωσεις η τα ιδια γουστα .Ετοιμαζω ενα ''ειδικο αφιερωμα με καποιυς μουσικους ΦΙΡΜΕΣ (EΞΩ ΟΧΙ ΜΕΣΑ  ;D) ΟΠΟΥ θα γινονται και ερωτησεις ποιος παιζει που,ποτε (δισκογραφια μιλαμε ) .Και εδω θα δειξουμε τις γνωσεις μας γεροι και νεοι (επι του συγκεκριμενου θεματος παντα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

νεουδιε Τερρυ

 

Ναι... ναι μου άρεσε αυτό  ;D Τι να σου κάνω που τα μεγάλα πνεύματα συναντιόνται  ;)

 

Και μην ξεχνάς ότι έχω μια... ευαισθησία σε λέξεις όπως Toto, Journey, Rush  ;D

 

Anyway... πάω για μια ακόμη μπύρα  ;D και σου αφιερώνω το κάτωθι. Ο μακαρίτης (καλή του ώρα) το είχε ρε παιδί μου  8)

 

Toto - Stop Loving You 1988 (Available in HD)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω δει αυτο το live, αλλα εχω σε CD το "Falling In Between Live" του 2007, ηχογραφημενο κι αυτο στο Παρισι, λογικα προκειται για το ιδιο. Οσο για τον Phillinganes, ε οχι βρε Περικλη και "λιγος", κοψε κατι... :P

 

χθες το βραδυ ανεβασα santana caravan serai και το ιδιο ακουγε ο waterfall .Οποτε μπαινει νκαι μου λεει οτι τον κουφανα.

Γεροντα δεν θυμασαι καλα, to Aqua Marine ακουγες και ποσταρες και σου ειπα οτι "Χτες το βραδυ μου ειχε κολλησει αυτο το κομματι, αν και εχω να ακουσω Santana κανα-δυο χρονια. Δεν ξερω γιατι μου ειχε κολλησει στο μυαλο χτες, αλλα τελικα δεν το εβαλα να το ακουσω ουτε απο τη δισκοθηκη μου ουτε απο youtube κλπ. Και σημερα το ποσταρες εσυ. Twilight Zone....." ;D ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή άγγιξες ευαίσθητη χορδή μου με τους toto πάρε ένα από τα λατρεμένα μου κομμάτια

Και του λογου μου αγγιχτηκα ;D ;D ρε συ Περρυ οπως κι ο Τερρυ!

Κανανε ενα καρο κομματια χιτς στα ποπ τσαρτς,ενω κατ ουσιαν ηταν φιουζον παικτες και με RnR καταβολες-ακουγεται καπως αλλα ειναι αληθεια.

Τη γουσταρω αυτη τη μπαντα και ακομα πιο πολυ τον Luke που φαινεται και ωραιος τυπος.

Και εχουν περασει απ τα 40 κυματα.

Απ τα αγαπημενα μου ειναι αυτο το ΤΕΡΑΣΤΙΟ κομματι(ξερω θα πειτε παλι οτι ειναι μπλουζ αλλα τι σημασια εχει?):

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Οσο για τον Phillinganes, ε οχι βρε Περικλη και "λιγος", κοψε κατι... :P

 

 

Τον είχα δει όταν είχαν έρθει- ευχαριστώ τους θεούς του σύμπαντος  ;D- και ο τύπος ήταν ατάκα. Γέμισε επάξια τα «παπούτσια» του Paich  8)

 

Και επί την ευκαιρία πάρτε και ένα ακόμα  ;D ;D ;D

 

 

ΥΓ: Και ο Lukather μια χαρά τα έλεγε  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου