Προς το περιεχόμενο

lock για ζώνη κιθάρας


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα .Ψάχνω να βρώ καποια lock για τη ζώνη της κιθάρας.Είχα δεί κάπου ένα το οποίο είναι ένα κομμάτι στρόγγυλο πλαστικό το οποίο μπαίνει πάνω απο τη τρύπα της ζώνης και δε χρειάζετε να βάζεις κανονικά lock στο ξύλο της κιθάρας.Μήπως ξέρει κανένας πώς λέγονται και που μπορώ να τα βρώ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον εννοείς τα Dunlop straplok.

http://www.thomann.de/gr/dunlop_straplok_ergo_lok.htm

Αν είσαι Αθήνα μεταξύ άλλων, θα βρείς στο Τρίμη, στο Καγμάκη στη Σόλωνος....

 

Edit: Με πρόλαβες ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα.  8) Εγω χρησιμοποιω λαστιχακια απο καπακια μπυρας.

1.Ανθεκτικα

2. Τα αλλαζεις οποτε χρειαστει και πινεις μια στην υγεια σου  ;D

 

http://bolesblues.com/2010/07/13/the-grolsch-beer-guitar-strap-lock/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνουν καλά τη δουλειά τους αυτά, αλλά σε ακριβό όργανο απλά θα άλλαζα σε κανονικό Lock και χαλάλι τα 15 ευρω....η ασφάλεια που νιώθεις είναι πέρα για πέρα αληθινή  ;)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνουν καλά τη δουλειά τους αυτά, αλλά σε ακριβό όργανο απλά θα άλλαζα σε κανονικό Lock και χαλάλι τα 15 ευρω....η ασφάλεια που νιώθεις είναι πέρα για πέρα αληθινή  ;)

 

σκ@τ@ ασφαλεια! μετα απο χρονια ολα μου χαλασαν.....

μια φορα κιολας χαλασαν πανω στο live και τυλιξα την ζωνη με χαρτοταινια για να κρατιεται.....

λαστιχα απο μπυρα και μονο!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία ιδέα αυτο με το λαστιχάκι μπύρας.Δεν το ήξερα.Μακάρι να δουλέυει.Τελικά πήρα αυτα να δοκιμάσω που είναι και πολύ φτηνά.Πιο φτηνά απο τις μπύρες ;D

http://www.rihardos.gr/el/eshop?page=shop.product_details&flypage=yagendoo_VaMazing_2.tpl&product_id=9622&category_id=124

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκ@τ@ ασφαλεια! μετα απο χρονια ολα μου χαλασαν.....

μια φορα κιολας χαλασαν πανω στο live και τυλιξα την ζωνη με χαρτοταινια για να κρατιεται.....

λαστιχα απο μπυρα και μονο!  ;)

5 χρόνια τώρα λειτουργούν άψογα ακόμα και σε...περίεργα κόλπα  ;)

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και τα λαστιχάκια μπύρας, σίγουρα θα δίνουν λίγο Mojo, νομίζω ότι αξίζει η επένδυση σε lock ακόμα και για όχι τόσο ακριβά όργανα.

Κρίμα είναι να ακουστεί το "ντουπ" και μετά να αρχίσουμε να επισκεπτόμαστε τα άρθρα του Noiz για οικονομικές επισκευές σπασιμάτων.

Εγώ πήρα και κάποια harley benton που είναι συμβατά με τα gotoh που είχα ήδη βάλει και πλέον όλες οι κιθάρες μου και όλες οι ζώνες μου έχουν τέτοια και σε μεγάλο βαθμό ησύχασα από αυτό το άγχος.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 χρόνια τώρα λειτουργούν άψογα ακόμα και σε...περίεργα κόλπα  ;)

 

αυτο το "περιεργα κολπα" με εξιταρει χαχαχαχα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου