Προς το περιεχόμενο

Χρηματική Αξία Fender Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H classic vibe είναι ετοιμη κιθάρα, δεν θέλει ευρώ! Όσο για το φίλο που πήρε τη τέλε του φίλου του, καλορίζική, και όσο για τους μαγνήτες αμα δεν την ακούσουμε δεν μπορούμε να σου πούμε τίποτα. Και όλα είναι θέμα γούστου. Αν σου αρέσει έτσι, τη κρατάς ως έχει!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

το ιδιο και εγω,η κιθαρα χτυπαει ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ tele κυκλοφορει (vintage ή οχι) ακομα δεν εχω ξεπερασει το σοκ και εγω.......

 

 

 

Χρωστάω σε σένα και εγώ την αγορά της μιας και είναι η μόνη κιθάρα που παράγγειλα και δεν δοκίμασα. Ευτυχώς ήρθε χωρίς να θέλει καν σετάρισμα... Έχω παίξει με american mexico αλλά αυτό το πράγμα δεν υπάρχει... :)  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε ασε....

εχθες εγραφα παλι με αυτη και σήμερα το σκέφτομαι όλη μέρα το κομμάτι....

τρελή διαύγεια το όργανο...στα λάιβ δεν την έχω βολευτεί ακόμη, αλλα στην ηχογράφηση είναι το κάτι άλλο...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποια ποστ μου φαίνονται ψιλοχιουμοριστικά σας ρωτάω επειδή πραγματικά θέλω να μάθω.

 

Δηλαδη η classic vibe  που την παρουσιάζετε τοσο απιστευτη τι διαφορά έχει στους μαγνητες απο την κιθάρα που σας παρουσίασα(μεξικο 2004?) Και γιατι η δευτερη κοστιζει 150 ευρω περισσότερα ενω είναι πολύ χειροτερη της?

 

Κάπου δεν βγάζω νοημα...

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανότατα η διαφορά στην τιμή διαφοροποιείται λόγω της χώρας κατασκευής.

Οι made in Mexico είναι λίγο πιο ακριβές από τις made in China (από εκεί πρέπει να είναι η Classic Vibe 50s, απ' ότι είδα σε φωτό), Korea, India. Χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και καλύτερες.  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάποια ποστ μου φαίνονται ψιλοχιουμοριστικά σας ρωτάω επειδή πραγματικά θέλω να μάθω.

 

Δηλαδη η classic vibe  που την παρουσιάζετε τοσο απιστευτη τι διαφορά έχει στους μαγνητες απο την κιθάρα που σας παρουσίασα(μεξικο 2004?) Και γιατι η δευτερη κοστιζει 150 ευρω περισσότερα ενω είναι πολύ χειροτερη της?

 

Κάπου δεν βγάζω νοημα...

 

η μεξικανικη εχει μετριοτατους  μαγνητες,‘‘ψευτοτελε" ΧΩΡΙΣ baseplate (κανε ενα google για να δεις ποσο σημαντικη ειναι η υπαρξη τους)

 

η CV φοραει αυτους

 

http://www.tonerider.com/pickups/telepickups.html

 

Hot Classics Set - TRT2

 

επισης η CV φοραει την αυθεντικη 3αρα γεφυρα που δινει τον classico tele ηχο ,ενω η μεξικανικη  zinc γεφυρα (φτηνιαρικη απομιμηση της μοντερνας GOTOH)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολιγοις αν θες αυθεντικό ήχο τέλε, και playability αλλα και ομορφιά, πάρε την cv να ησυχάσεις...μην σε γελά που είναι κινέζικο...όταν θέλουν αυτοί κάνουν θαύματα...όσο είναι καιρός και φτιάχνεται με αυτές τις προδιαγραφες ακόμη πριν της ρίξουν ποιότητα, γιατι κάποια στιγμή θα γίνει με το κολόχερο που θα τους βάλει η μαμά φέντερ...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή με το rosewood την έχει δοκιμάσει κανείς;

Απ'οτι βλέπω έχει και διαφορετικούς μαγνήτες.

 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_telecustom.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,εχει Alnico 5 με μικροτερη εξοδο.

 

Πιο κοντά στο ήχο τελέ ποιά είναι;

Στα διάφορα φορουμ που έψαξα υπάρχει μεγάλη σύγχηση για το θέμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου