Προς το περιεχόμενο

Χρηματική Αξία Fender Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

H classic vibe έχει αρκετά λεπτό μπράτσο τουλάχιστον για τα γούστα μου που έπαιζα πάντα με λες πολ. Παρόλα αυτά επειδή είμαι σχιζοφρενής μου αρέσουν εξίσου και τα 2. Η ταστιέρα της γλυστράει αφάνταστα γρήγορα, και αλλάζοντας χορδές μετά απο πολλούς μήνες (άπαράδεκτος) η ταστιέρα ήταν πεντακάθαρη καθώς το ξύλο αυτό είναι λουστραρισμένο χωρίς πόρους για να μαζέψει βρωμιά. Εγώ αυτά όλα τα βρίσκω εξαιρετικά. Απο ήχο είναι άψογη, ηλεκτρονικά κτλπ μια χαρά, και δεν νομίζω ότι θα μπω ποτέ σε διαδικασία να της ρίξω 1 ευρώ (μαγνήτες κτλπ). Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θάμπωσε το καπάκι εκεί που είναι τα volume, tone και ο επιλογέας και όσο και να το τρίβω με ότι καθαριστικό δεν καθαρίζει...any ideas???

Οπως και να έχει, την συνιστώ ανεπιφύλακτα και νομίζω είναι καλύτερη απο κάθε μεξικάνα...

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το ερώτημα είναι αν θα συνεχίσουν να την παράγουν τόσο καλή..

Γιατί δεν είναι "σωστό" για την εταιρία το κινέζικο μοντέλο να είναι καλύτερο απο το fender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις απόλυτο δίκιο και ξέρω ότι οι κινέζοι έχουν ήδη έχουν φάει κράξιμο απο τη μαμά απο το αμέρικα, γιατί τους κανανε ξεφτίλα με τη σειρά αυτή...δεν μπορείς να πουλάς 300 ευρώ ένα όργανο που τα βάζει στα ίσα με το αμερικάνικο των 1000. Είναι ρίσκο, φυσικά. Μπορεί να πάρει μία του χρόνου και να είναι μάπα. Νομίζω όμως οτι οι φετινές ακόμη πρέπει να είναι καλές...(πριν το κολόχερο του αμερικάνου). Πληροφοριακά εγώ την πηρα απο τη παρτίδα του στόλα, τον Δεκέμβριο του 11.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H classic vibe έχει αρκετά λεπτό μπράτσο τουλάχιστον για τα γούστα μου που έπαιζα πάντα με λες πολ.

 

Μια από τα ίδια και εγώ..

Κάποτε είχα μια affinity τουρμπισμένη(orange drop,tonerider pick ups,κ.λ.π.)

αλλά δε βολευόμουν όσο με τα Les Paulοειδή,με τραβούσε και το χέρι.

 

Γιατί με την θέση που έχει το αριστερό μου πάνω στο μπράτσο,με 41,2 mm και λεπτό μπράτσο δεν τα πάω καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν νομίζω ότι θα μπω ποτέ σε διαδικασία να της ρίξω 1 ευρώ (μαγνήτες κτλπ).

 

oι μαγνητες της ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ,ειναι οι Tonerider "hot" (φτιαχνονται στο ιδιο εργοστασιο που φτιαχνει και τις Classic Vibe).

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι θάμπωσε το καπάκι εκεί που είναι τα volume, tone και ο επιλογέας και όσο και να το τρίβω με ότι καθαριστικό δεν καθαρίζει...any ideas???

 

να το αφησεις ησυχο,tele πηρες,εδω αλλοι πληρωνουν για τις ρελικαρουν... ;D

 

Από μανίκι τουλάχιστον παίζει χούφτωμα αρκετό ή μπα;

 

οχι κανονικο C μπρατσο ειναι ,με εκπληκτικη ταστοδουλεια και τελεια κομμενο nut,παρολο που ειμαι φαν των παρα πολυ χοντρων μπρατσων,για αυτο αλλωστε φτιαχνω και μονος μου της τελε μου,τους τελευταιους 2 μηνες,απο τοτε που την πηρα δηλ.,παιζω σχεδον μονο με αυτη και αφηνω τις αλλες..πανακριβες μου τελε στο ραφι.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ δεν έχω αντίστοιχα προβλήματα. Οπως είπα και πριν βολεύομαι και με το παχύ μπράτσο και με το λεπτό εξίσου καλά. Αντικειμενικά πάντως είναι λεπτό το μπράτσο της. Βολεύει σε γρήγορα παιξίματα.

 

Ρε συ σουπερφανκ...μου αρεσει κάτι που αγοράζω να το διατηρώ σαν καινούριο...και το λούστρο της γκίμπσον μου θάμπωσε στα σημεία που ακουμπάει η "παπια" του δεξιού μου χεριού και έχω χολασκάσει...και καλά η μία πηρε καμια 10ρια χρόνια να θαμπώσει...το άλλο γιατί θάμπωσε (και μάλιστα σιδερικό) μέσα σε 10 μήνες? Ελα άστα αυτά και πες κανα γιατροσόφι ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άλλο γιατί θάμπωσε (και μάλιστα σιδερικό) μέσα σε 10 μήνες? Ελα άστα αυτά και πες κανα γιατροσόφι ;D ;D

 

Έχω δει στο e-bay κάποια που μάλλον είναι καλύτερης ποιότητας,αλλά

θα σου πρότεινα να πας σε κανέναν που ασχολείται με επινικέλωση

και όταν στείλει πράγμα για βούτηγμα(συνήθως τα στέλνουν Θεσσαλονίκη)

να βάλει και το δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τα νίτρα που θολώνουν με τρελένει!!Κάτι έχει το χέρι μου και τα θαμπώνει για πλάκα..

 

Έχω καταλήξει στη λύση να μην παίζω με γυμνό χέρι.Αλλιώς υπάρχει πρόβλημα.

 

Πάντως έτσι που τα λέτε για τη squier πρέπει να είναι τεράστια ευκαιρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπανέρχομαι. Το φιλαράκι θα μου δώσει την κιθάρα για να κάνω την δουλειά μου και  θα τα βρούμε είπε στο μέλλον ;) αφού κι αυτός δεν την χρειάζεται. Αρα, απο δω και πέρα

με συμβουλευετε να αλλάξω μαγνήτες για καλύτερο αποτέλεσμα? Τι προτείνετε ωστε να γίμει πιο αξιοπρεπης η κιθ'αρα?

 

Στο παίξιμο με βολεψε πολύ οπως επισης και το παχος του λαιμού. Ολα κομπλε, αυτο που κατάλαβα απο την μικρη μου εμπειρια είναι οτι το σήμα που στελνει απο τους μαγνητες ειναι σχετικα αδύναμο.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oι μαγνητες της ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΙ ,ειναι οι Tonerider "hot" (φτιαχνονται στο ιδιο εργοστασιο που φτιαχνει και τις Classic Vibe).

 

και όσο σκέφτομαι ότι ζαχάρωνα τους hot classics σαν upgrade για τους ήδη υπάρχοντες της classic vibe μου με λούζει κρύος ιδρώτας  :o :o :o

 

::)

Soulshine is better that sushine, is better than moonshine, damn sure better than rain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου