Προς το περιεχόμενο

Bugera Trirec???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα πω ότι ο Bugera μου ακούστηκε πιο ωραίος από τον Mesa θα με βρίσετε;  :P

Πολύ low end o Mesa που δεν είχε ο Bugera, το οποίο δεν με χάλασε καθόλου.

Κι εμένα.. χαχαχα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι νταξ δε λέω κοστίζει..  :P Αλλα

Αν ανοίξεις και δεις απο μεσα boutique ενισχυτές θα καταλάβεις ότι έχουν βάλει τα ακριβότερα πυκνωτάκια σκατουλάκια, εξαιρετικές κολλήσεις κτλπ.. Bέβαια τα καλύτερα υλικά να βάλεις πάνω απο 400 ευρω max δεν κοστιζουν όλα μαζι.. αρα ναι πληρώνουμε το όνομα..

αλλα σε καμία περίπτωση δεν το έχουν φτιαχτεί τυχαία!  ;)

 

Εγώ πάντως είμαι fan Bugera!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κοίτα,κακώς βγαίνω και λέω τέτοια,γιατί είμαι κάτοχος ενός Marshall JVM,ενώ θα μπορούσα να μην έχω ξοδέψει όλες μου τις οικονομίες και να έχω πάρει τον Bugera 333xl,αλλά το πιστεύω ότι πληρώνουμε σε μεγάλο βαθμό το όνομα και τον αντίστοιχο καλλιτέχνη που διαφημίζει τα προϊόντα της εκάστοτε εταιρίας!Θα ήξερε κανένας metalάς τη Blackstar αν δεν είχε τον Gus G στο team της;  ;)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα,κακώς βγαίνω και λέω τέτοια,γιατί είμαι κάτοχος ενός Marshall JVM,ενώ θα μπορούσα να μην έχω ξοδέψει όλες μου τις οικονομίες και να έχω πάρει τον Bugera 333xl,αλλά το πιστεύω ότι πληρώνουμε σε μεγάλο βαθμό το όνομα και τον αντίστοιχο καλλιτέχνη που διαφημίζει τα προϊόντα της εκάστοτε εταιρίας!Θα ήξερε κανένας metalάς τη Blackstar αν δεν είχε τον Gus G στο team της;  ;)

Είχα κι εγώ 333ΧL κι έχω και JVM 205 H.....δεν υπάρχει ΣΥΓΚΡΙΣΗ(μην το παραχ@σ@υμε)...Στο μόνο που θα συμφωνήσω είνα ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ η διαφορά των 800 € που εχουν αυτα τα 2 μηχανηματα(προσωπικά για μένα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ) για την διαφορά στον ΤΕΛΙΚΟ ΗΧΟ...

Βlackstar ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ και πριν τον GUS.G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είχα κι εγώ 333ΧL κι έχω και JVM 205 H.....δεν υπάρχει ΣΥΓΚΡΙΣΗ(μην το παραχ@σ@υμε)...Στο μόνο που θα συμφωνήσω είνα ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ η διαφορά των 800 € που εχουν αυτα τα 2 μηχανηματα(προσωπικά για μένα ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ) για την διαφορά στον ΤΕΛΙΚΟ ΗΧΟ...

Βlackstar ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ και πριν τον GUS.G

 

Συμφωνώ απόλυτα,το είπες καλύτερα από μένα,I was just trying to make a point! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι νταξ δε λέω κοστίζει..  :P Αλλα

Αν ανοίξεις και δεις απο μεσα boutique ενισχυτές θα καταλάβεις ότι έχουν βάλει τα ακριβότερα πυκνωτάκια σκατουλάκια, εξαιρετικές κολλήσεις κτλπ.. Bέβαια τα καλύτερα υλικά να βάλεις πάνω απο 400 ευρω max δεν κοστιζουν όλα μαζι.. αρα ναι πληρώνουμε το όνομα...

 

Aν μου έδιναν ένα σεντ για κάθε φορά που άκουγα αυτό τον μύθο, θα κερνούσα παιχνίδια γκολφ τον Μπιλ Γκέιτς... Όχι, δεν πληρώνουμε μόνο το "όνομα". Πληρώνουμε το κόνσεπτ, την υλοποίησή του, τον σχεδιασμό, την έρευνα και ανάπτυξη, τα πρωτότυπα, την κατασκευή, το support και εν τέλει το περιθώριο κέρδους που μια εταιρία οφείλει ως αρχή να μεγιστοποιεί, συνυπολογίζοντας βεβαίως όλα της τα έξοδα (φορολογικά, στελέχωση, παραγγελίες υλικών, αμοιβές, διακίνηση κλπ. κλπ.). Στοιχειώδεις αρχές μάρκετινγκ που ως συνήθως χάνονται μεταξύ τσιγάρου και φραπόγαλου...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Όχι, δεν πληρώνουμε μόνο το "όνομα". Πληρώνουμε το κόνσεπτ, την υλοποίησή του, τον σχεδιασμό, την έρευνα και ανάπτυξη, τα πρωτότυπα, την κατασκευή, το support και εν τέλει το περιθώριο κέρδους που μια εταιρία οφείλει ως αρχή να μεγιστοποιεί, συνυπολογίζοντας βεβαίως όλα της τα έξοδα (φορολογικά, στελέχωση, παραγγελίες υλικών, αμοιβές, διακίνηση κλπ. κλπ.)..

 

...και τα στάδια ποιοτικού ελέγχου...

 

ή την ποίοτητα υλικών , φινίρισμα  κλπ κλπ.  Και εγώ bugera έχω αλλά τα πλαστικά καπάκια είναι χαμηλής πχιότητας ούτε στα φτηνά ενισχυτάκια δεν έχω δει τέτοια. Καλός ο ήχος, και οι συγκρίσεις γόνιμες,  αλλά υπάρχουν πολλλά υλικά στον Bugera που φωνάζουν από μακριά είμαι φτηνό πρόσεξε με.    8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχετε απόλυτο δίκιο σε αυτά που λέτε,αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι η διαφορά είναι χαοτική στην τιμή,ενώ θα μπορούσε να μην είναι.Βάλτε δίπλα δίπλα έναν Marshall JVM 205H (1100-1200 ευρώ καινούργιος) και έναν Mesa Boogie Dual Rec (2600 ευρώ) και πείτε μου αν αυτή η διαφορά δικαιολογείται.Δε λέω,σίγουρα η ποιότητα κατασκευής του Mesa θα είναι ανώτερη,αλλά τόσο ανώτερη;Αν κάποιος έχει ενδελεχείς πληροφορίες για τέτοιου τύπου προβληματισμούς όπως ο δικός μου,θα ήθελα να τις γράψει γιατί έχω μπει σε μια διαδικασία έντονης αμφισβήτησης τέτοιων δεδομένων! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ότι έχω αγοράσει και έχω δοκιμάσει απο bugera-behringer ήταν εξαιρετικό, σίγουρα για τα λεφτά του και αξιόπιστο. Βεβαια προσέχω αρκετά τα υπάρχοντά μου αλλά ποτέ δεν μου χάλασε κάτι απο τη συγκεκριμένη εταιρία. Τώρα για τον συγκεκριμένο ενισχυτή δεν ξέρω αλλά σίγουρα πληρώνεις πολύ το όνομα, αυτό ισχύει παντου κ στα πάντα (με volvo αυτοκίνητο που έχω το έχω νιώσει στο πετσί μου... :() . Σίγουρα το ακριβό είναι καλύτερο απλά όχι για να έχει και τόση μεγάλη διαφορά.

 

Όσο για τους Backstar που μαζί με τους Engl είναι οι μεγάλες μου αγάπες, εγώ και πολλοί άλλοι τους λατρεύουμε πολύ πριν ο Gus και ο Akerfeldt πάνε προς τα κει. Τον λάτρεψα όταν απλά με τα 200 ευρώ του HTR1 έβγαλά τα καλύτερα γκάζια που έχω ακούσει και ηχογραφήσει ποτέ....

 

 

edit Bill λατρεύω τα ελληνικά σου, και δεν κάνω πλάκα! Ζήτω η νέα γενιά και το ελληνικό ταλαίπωρο σχολείο :) :) :)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου