Προς το περιεχόμενο

Heavy Rock


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι λίγο άσχετος με τις ηχογραφήσεις, αλλά θα δω τι μπορώ να κάνω.  :)

Και εγώ τα ίδια είμαι αλλά το ψιλοπαλεύω να ακούγονται τουλάχιστον  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανο ειναι ισως απ τα πιο καλα και "μεσα" παιξιματα σου,εννοω οτι δεν εχει αχρονιες

που το δεξι να μην ακολουθει απολυτα το αριστερο και επισης εχει ωραια αναπτυξη.

Ξερω οτι τα αχρονα συμβαινουν για τον συγκεκριμενο λογο που εχεις πει,αλλα μια κι εχεις ανεβει πολλα σκαλια απ τα αρχικα που εβαζες πρεπει να ειμαστε πιο αυστηροι-μη με παρεξηγεις,για καλο το λεω.

Σιγουρα φαινεται τουτο:

Όταν αυτοσχεδιάζεις είσαι πιο απελευθερωμένος πιστεύω και λίγο πιο χαλαρός

Πραγματι ακουγεται.

Αυτοσχεδιαζε παραπανω!Ακομα και στα του καραφλα παιξε το υπολοιπο κομματι ως εχει και βαλε δικα σου σολα.Κρατα αν θες τη βαση του σολο μια και ο καραφλας εχει συγκεκριμενη δομη στα lead του και αυτοσχεδιασε πανω του.

Σου παει νομιζω.

Εχεις τον δικο σου ηχο στο παιξιμο-και δεν εννοω ηχο κιθαρας,ενισχυτη κλπ.-ακομα κι οταν παιζεις Satch κομματια.

Εχεις παρει αρκετη μελωδια απ το παιξιμο του πραγμα πολυ καλο.

Και επισης μ αρεσε εκει καπου στο 0.43 που θυμιζει Priest.

Βαρα του!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα τεράστιο μπράβο Πάνο.

Γιατί στο παίξιμό σου περνάς πια μελωδίες (και μερικές μάλιστα είναι καταπληκτικές), τις οποίες χειρίζεσαι με τον κατάλληλο τρόπο (δεν άγεσαι και φέρεσαι χωρίς ειρμό από το backing) για να πετύχεις (και το καταφέρνεις) την αισθητική σου μέσα από μουσικότητα.

 

Ξέρεις πότε και πώς να κάνεις αυτό που εσύ θέλεις, και μάλιστα αν ακούσεις προσεκτικά (εκτός της αρχής και του τέλους, που έχεις σαφές θέμα) το παίξιμό σου βρίθει θεμάτων.

 

Εκμεταλλεύσου τα.

 

Καμία σχέση δεν έχεις μουσικά, με το πώς ήσουν πριν λίγο καιρό.

 

Σκάλες πάνω είσαι Πάνο. ;D ;D

 

EDIT: Αλιήτυ gvour πάλι με πρόλαβες στο τσακ. :-* :-*

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φραση που παιζεις απο 2:34-2:50 μου αρεσε παρα πολυ...Απλη στη δομη αλλα εξαιρετικη στη συλληψη της,με το σωστο ηχοxρωμα,ιδανικο δεσιμο με το backing και απολυτα ταξιδιαρα!

Και γενικα πολυ καλο,μπραβο σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοί μου φίλοι φούζιε και τζιβούρη σας ευχαριστώ από την καρδιά μου για τα καλά σας λόγια  :) Η αλήθεια είναι ότι ξαναπαίζοντας κιθάρα μετά το ατύχημα είδα μεγάλη βελτίωση στην κινητικότητα των χεριών μου  ;) Το τερπνόν μετά του ωφελίμου λοιπόν στην δική μου περίπτωση  ;) Πάνω από όλα όμως η μουσική είναι αγάπη, μελωδία, έκφραση συναισθημάτων και ψυχής , καταφύγιο στις δύσκολες στιγμές που περνάμε όλοι  :( Το ότι με βρίσκεται βελτιωμένο με ικανοποιεί όσο δεν μπορείτε να φανταστείτε, όχι γιατί διεκδικώ δάφνες, όσο γιατί δεν πάει χαμένη η επίπονη πολλές φορές προσπάθεια  ;) Και πάλι σας ευχαριστώ  :)

 

Η φραση που παιζεις απο 2:34-2:50 μου αρεσε παρα πολυ...Απλη στη δομη αλλα εξαιρετικη στη συλληψη της,με το σωστο ηχοxρωμα,ιδανικο δεσιμο με το backing και απολυτα ταξιδιαρα!

Και γενικα πολυ καλο,μπραβο σου...

Σε ευχαριστώ πολύ  :) 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου