Προς το περιεχόμενο

Η Δυναμη στο πεταλι της κάσας


geo.k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτόν που περπάταγε ξυπόλητος στο Αν

 

αυτος αγορι μου ειναι για διαπλανητικη αποστολη στον Γαλαξια ΑΒ45....αν επεζησε απο το ΑΝ δεν τον πιανει τιποτα τον μεταλλαγμενο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 49
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οταν αποτελει...υγειονομικο κινδυνο θα ΠΡΕΠΕΙ να ειναι καπως... ;D

 

Παλια αυτουνους τους βαζανε στο Λοιμωδων και τους ψεκαζανε με φλιτ... ;D

 

δε διαφωνω οτι και εμενα δε μου αρεσει η μπιχλα και ειμαι υπερ της υγιεινης αλλα θα επιμεινω οτι παραυτα ειναι δικαιωμα του καθενος να φοραει /κουρευεται /μυριζει κλπ οπως θελει .και απο κει και περα ειναι επιλογη μου με ποιον θα συναναστραφω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια ειναι δικαιωμα του. Δεν ειπαμε ουτε να τους ψεκασουμε, ουτε να τους κλεισουμε σε στρατοπεδα συγκεντρωσης. Λεμε οτι το ολο concept γυρω απο τους τζιβατους ειναι ΓΤΠ. Και επισης ειπαμε οτι ειναι ΓΤΠ να παιζεις τυμπανα ανευ παπουτσιων + καλτσας.

Οταν το 99.999% των ντραμμερ παιζουν με παπουτσια τοτε αυτο πρακτικα σημαινει ολοι. Και το οτι υπαρχουν και μερικοι (το 0,001%) που παιζουν ξυποληταρια, ειναι ακριβως η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα

 

Παιξε λοιπον οπως σς βολευει, αλλα εχε στο πισω μερος του μυαλου σου πως παιζουν ολοι οι υπολοιποι ντραμμερς. Ε καποιο λογο θα εχουν....

 

Και ναι οι περισσοτεροι τζιβατοι στην Ελλαδα ειναι πλουσιοπαιδα που αμφισβητουν το κατεστημενο. Ο τυπος του ΜΠΡΑΦ τα εξηγει ωραια.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναν προβληματισμο ειχα σχετικα με το πεταλι μου και εδω περα εχουμε χτυπησει φλεβα. Βγαλτε το αχτι σας  ;D ;D ;D

 

Καλα τα λες αλλα εδω υπαρχει η ΤΑΣΗ (Oχι του ρευματος ???) να μπαχαλοποιουν (ορισμενοι ) καποιο λαθος η ξενο προς τα τετριμενα thread.Kυριολεκτικα κτυπησες φλεβα  :o :o

Δεν γνωριζω ποσο καιρο εισαι μελος αλλα εδω εχεις μελλον ;D ;D

Να φανταστης οτι προχθες στο ιδιο εδω thread ανεβασα την εμπειρια μου για καποιο διπλο πεταλι (εκτος θεματος το οποιο και ανεφερα ) και καποιος ΛΕΒΕΝΤΗΣ MOD το εσβησε.ΟΚ.

Ενω ολα τα αλλα ποστ ειναι ΕΝΤΟΣ θεματος μα ολα ρε παιδι μου. ??? ???

Η τακτικη αυτη των mods εχει ηδη οδηγησει εκτος noiz- forum 2 πολυ δραστηρια μελη και δει ντραμμερς (VAGELISM & DECEMBΕR ) .Αυτοι δε οι mods απ'οτι γνωριζω ειναι εντελως ασχετοι με το συγκεκριμενο section (drums &percussion ) και ομως επιτρεπουν κατ'επιλογη σε αλλα μελη (κυριως κιθαριστες ) να κανουν οποια κουβεντα τους καπνισει μπαχαλο.Θα περιμενα καλυτερη διαχειριση απο τους mods  στο συγκεκριμενο section.Φανταστειτε λοιπον οι ντραμμερς μελη να αρχισουν να μπαινουν σε κιθαριστικα threads και να τα μπαχαλοποιουν.

Θα αρχισει ''πολεμος''.Προσοχη !! :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τακτικη αυτη των mods εχει ηδη οδηγησει εκτος noiz- forum 2 πολυ δραστηρια μελη και δει ντραμμερς (VAGELISM & DECEMBΕR ) .

 

Το δάσκαλο που ψάρευε μαθητές και τη μαθήτριά του που του έκανε κλάκα εννοείς; Πωπω... τι χάσαμε...

 

Και είδες; To Noiz συνεχίζει να υπάρχει... Όπως υπήρχε πολύ πριν το βρεις εσύ κι εγώ.

 

Είναι τέλειο; ΟΧΙ. Κι εμένα με ενοχλούσαν και με ενοχλούν πολλά πράγματα. Αλλά το κόλπο εδώ είναι έτσι. Όποιος δεν γουστάρει μπορεί να πάει σε κάποιο άλλο φόρουμ ή να αρχίσει το δικό του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.drummerworld.com/forums/showthread.php?t=40530

 

Σαν να ειμαστε πολυ πισω εδω...Κολλημενα μυαλα οπως το λεει η νεολαια   :-\

 

ωραια κουβεντα,μονο που δεν αποδεικνυει και τιποτα,να την κανανε ο Buddy Rich με τον Steve Gadd να την παιρναμε στα σοβαρα αλλα τωρα....wgaff....  ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζετε με παπουτσια η οχι? Παλι ειναι τεραστια η διαφορα κατα τη γνωμη μου.

 

Προσωπικά, με παπούτσια. Η διαφορά όντως είναι μεγάλη, πέραν της πλάκας. Υπάρχουν παπούτσια που μπορούν να βαρύνουν και να ''λασπώσουν'' το παίξιμο σου χωρίς αυτά να είναι απαραίτητα αρβύλες με μεταλλική ενίσχυση. Μπορείς να βρεις τα κατάλληλα που σε βολεύουν και να ''προσομοιώσεις'' την αίσθηση του χωρίς παπούτσια.

 

Επίσης, εάν κάποιος μουσικός με αυτό που παίζει εμπνέει, δεν με ενδιαφέρει ούτε η απλυσιά ούτε η ξυπολυσιά ούτε τίποτα (απ τη στιγμή που δε μένει σπίτι μου :P).

 

Όσο για τη δύναμη στο πετάλι, όπως είπαν και τα παιδιά είναι λογικό να συμβαίνει αυτό που λες, άλλο το rebound του δέρματος και άλλο του λάστιχου των ηλεκτρονικών.

‘You gotta be willing to die for the motherf@cker.’

 

-Elvin Jones

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δάσκαλο που ψάρευε μαθητές και τη μαθήτριά του που του έκανε κλάκα εννοείς; Πωπω... τι χάσαμε...

Δεν θα αρχισω καυγα για τους δυο ντραμμερ που αποχωρησαν ουτε και ξερω αν ο ενας ηταν μαθητης του αλλου  Εκεινο που ξερω ειναι οτι το δικο μας drums &percussion εγινε φτωχοτερο οσον αφορα τα καθαρα ντραμιστικα θεματα.Τωρα αγαπητε Ray ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ θα περιμενα λιγο πιο μετρημενη αποψη για τα δυο αυτα ατομα που ισως δεν τα γνωριζεις προσωπικα (και μαλλον εχω δικιο διοτι αυτην την αποψη την ειχες εκφερει και παλιοτερα ) .Τελος οι παρατηρησεις μου δεν αφορουσαν κανεναν προσωπικα (οσον αφορα την λεξη ΑΣΧΕΤΟΣ εκτος και θεωρεις τον εαυτο σου θιγομενο η πραγματικα ασχετο οποτε γιατι τσιμπας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου