Προς το περιεχόμενο

Κυνηγοί κεφαλών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθομαι και αναλογιζομαι πολλες φορες την αναρχια των media η

οποια κατα την γνωμη μου εχει ξεσπασει τα τελευταια χρονια, και λεω

αναρχια διοτι ετσι ακουμε να χαρακτηριζεται η καθε ειδους μορφης βιας που ξεσπαει χωρις καποιο συγκεκριμενο αιτιολογικο, αλλα μονο και μονο για την αντιδραση στο κατεστημενο κτλ κτλ...

 

Ετσι και τα media τα τελευταια χρονια εχουν να επιδειξουν μια μορφη βιας

η οποια αντικειτε εναντια στο κατεστημενο που κατα την γνωμη τους αυτο νομιζουν οτι ειναι ο Ελληνικος λαος.

 

Τι εννοω με αυτο να εξηγηθω.

Το ποιο ωραιο σπορ των δημοσιογραφων ηταν και ειναι βεβαια (γιατι αυτο ειναι και το ψωμι τους) να ασχολουνται με τους πολιτικους. Κανουν καλα την δουλεια τους? Μηπως καποιος παιρνει μιζες? Να τον τσακωσουμε. Και καλα θα κανουμε.

 

Αυτο το καινουργιο κολπο με το κυνηγι των μαγισσων (βλεπε Ελληνικος λαος) μεσα απο τις εκπομπες του καθε Ευαγγελατου-Τριανταφυλοπουλου ειναι για μενα του αισχιστου ειδους αναρχια και βια απεναντι στον ελληνικο λαο.

 

Εχουν καταντησει κυνηγοι κεφαλων κρεμόντας τα τροπαια τους στα γραφεια τους και ευτοιχισμενοι πηγαινουν το βραδυ να κοιμηθουν αγκαλιτσα με την γυναικουλα τους, αφηνωντας πισω "σκονη και θρυψαλα".

 

Και τωρα που το λεω αυτο βεβαια σας θυμιζω την πολυκροτη υποθεση Τριανταφυλλοπουλου εναντιον Κορκολη. Για μενα σεβαστος καλλιτεχνης και αν θελουμε να τον κρινουμε υπαρχουν τροποι μεσα στα πλαισια της υγιους κριτικης δημοσιογραφιας.

 

Ε οχι ρε που...τη μου, τον εξευτελισμο ομως και τον διασυρμο ενος καλλιτεχνη με αυτον τον ανανδρο τροπο δεν μπορω να τον αντεξω. Θυμα στο βωμο της τηλεθεασης, τροπαιο στα αδηφαγα νυχια των δημοσιογραφων τιμωρων του. Και τι εκανε ο Κορκολης?

Να γ...... ηθελε ο ανθρωπος ετσι οπως του αρεσει. Και μη μου πει κανενας το κακομοιρο το κοριτσακι γιατι το εχω ακουσει και αυτο και θα τα παρω στην κρανα ασχημα.

 

Απ' οτι φαινεται παντως αυτο ειναι το καινουριο σπορ των δημοσιογραφων, βια και αναρχια στους ελληνες πολιτες.

Δημοσιορουφιανοι της κοινωνιας μας και μοντερνοι κυνηγοι κεφαλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γ...... ηθελε ο ανθρωπος ετσι οπως του αρεσει. Και μη μου πει κανενας το κακομοιρο το κοριτσακι γιατι το εχω ακουσει και αυτο και θα τα παρω στην κρανα ασχημα.

 

diSco, αυτά που λες δυστυχώς για 'σένα δεν ισχύουν. Η λέξη "αναρχία" χρησιμοποιείται σε όλο το κείμενό σου με τέτοιο τρόπο που δείχνει ότι δεν ξέρεις τίποτε γι' αυτό το θέμα. Επίσης, το σχόλιο σου σχετικά με το δικαίωμα (οποιουδήποτε) να γ..μεί ανήλικες θυμήσου το όταν κάνεις κόρη (ή γυιο). Ο νόμος είναι πολύ σαφής: μέχρι κάποια ηλικία ένα πρόσωπο είναι ανήλικος, τώρα το ότι υπάρχουν πιο μεγάλοι κάφροι από τον μέσο ανήλικο, είναι άλλο θέμα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να με παρεξηγήσεις φίλε eye, νομίζω ότι πάρα το γεγονός ότι έχεις δίκιο στο ότι κανείς δεν μπορεί να γ...άει ανήλικα επειδή του ήρθε, ο τρόπος που εμφανίστηκε το όλο θέμα ήταν ένα τεράστιο λάθος!

 

Όταν έχεις αποδείξεις ότι κάποιος ασελγεί (όπως ισχυρίστηκαν τουλάχιστον) σε βάρος ανηλίκου, το σωστό, ηθικό, νόμιμο και λογικό είναι να πας στην αστυνομία και να τον καταγγείλεις, όχι να ξεκινήσεις δημόσιο κράξιμο εναντίον του! Πρέπει να στιγματίζεται κάποιος προκειμένου να ικανοποιηθεί ο μάχιμος δημοσιογράφος;

 

Η προβολή αυτού του βίντεο που όλοι είδαμε δεν ήταν τίποτα άλλο παρά μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για σκανδαλοθηρία και ντόρο. Το μόνο αποτέλεσμα που είχε η δημόσια προβολή του ήταν η απαξίωση της προσωπικότητας του Κορκολή (και μάλιστα σύντομη γιατί κανείς δεν τον σνομπάρει πλέον) και η (επίσης προσωρινή) καθυστέρηση του καλλιτεχνικού του έργου. Από πραγματικές κυρώσεις δεν είδα κάτι...

 

Εγώ συμφωνώ ότι δεν γίνεται να κάνουμε ό,τι θέλουμε με ένα παιδί, ακόμα κι αν το ίδιο συναινεί με τους σκοπούς μας. Αυτό δεν δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να αμαυρώνει το όνομα ενός ανθρώπου διαπομπέυοντάς τον ελέω θεαματικότητας...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να με παρεξηγήσεις φίλε eye' date=' νομίζω ότι πάρα το γεγονός ότι έχεις δίκιο στο ότι κανείς δεν μπορεί να γ...άει ανήλικα επειδή του ήρθε, ο τρόπος που εμφανίστηκε το όλο θέμα ήταν ένα τεράστιο λάθος!

 

Όταν έχεις αποδείξεις ότι κάποιος ασελγεί (όπως ισχυρίστηκαν τουλάχιστον) σε βάρος ανηλίκου, το σωστό, ηθικό, νόμιμο και λογικό είναι να πας στην αστυνομία και να τον καταγγείλεις, όχι να ξεκινήσεις δημόσιο κράξιμο εναντίον του! Πρέπει να στιγματίζεται κάποιος προκειμένου να ικανοποιηθεί ο μάχιμος δημοσιογράφος;

 

Η προβολή αυτού του βίντεο που όλοι είδαμε δεν ήταν τίποτα άλλο παρά μια πρώτης τάξεως ευκαιρία για σκανδαλοθηρία και ντόρο. Το μόνο αποτέλεσμα που είχε η δημόσια προβολή του ήταν η απαξίωση της προσωπικότητας του Κορκολή (και μάλιστα σύντομη γιατί κανείς δεν τον σνομπάρει πλέον) και η (επίσης προσωρινή) καθυστέρηση του καλλιτεχνικού του έργου. Από πραγματικές κυρώσεις δεν είδα κάτι...

 

Εγώ συμφωνώ ότι δεν γίνεται να κάνουμε ό,τι θέλουμε με ένα παιδί, ακόμα κι αν το ίδιο συναινεί με τους σκοπούς μας. Αυτό δεν δίνει σε κανέναν το δικαίωμα να αμαυρώνει το όνομα ενός ανθρώπου διαπομπέυοντάς τον ελέω θεαματικότητας...[/quote']

 

Ασφαλώς και δεν σε παρεξηγώ. Μην μπερδεύεις όμως τις πολιτικές του Δημοσιογράφου με τα λάθη του Καλλιτέχνη. Το ένα δεν αποκλείει το άλλο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exactly my point! Αφού έκανε που έκανε τη μ@λ@κία ο καλλιτέχνης, γιατί να πρέπει να κάνει άλλη μια και ο δημοσιογράφος; :wink:

 

Κοινώς, ο Κορκολής δικαιούτο τιμωρίας, δεν χωράει αμφιβολία. Αυτό που μου την έσπασε είναι ότι αντί να την αποφασίσει και εκτελέσει ο αρμόδιος, το ρόλο αυτό ανέλαβε λάθος ανθρωπος. That's all...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λεμε ρε παιδια τωρα αυτοι οι τυποι εχουν την ικανοτητητα να καταστρεψουν οποιονδηποτε ειναι ατυχος να βρεθει στο δρομο των συμφεροντων τους.

 

Αν εισαι ατυχος να εισαι το αυριανο θεμα που θα πουλησει τιποτα

αυτο δεν το σταματαει.

 

Οσο για το κακομοιρο το κοριτσακι, σας θυμιζω οτι ο Κορκολης

το παντρευτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθομαι και αναλογιζομαι πολλες φορες την αναρχια των media η

οποια κατα την γνωμη μου εχει ξεσπασει τα τελευταια χρονια' date=' και λεω

αναρχια διοτι [b']ετσι ακουμε να χαρακτηριζεται η καθε ειδους μορφης βιας που ξεσπαει χωρις καποιο συγκεκριμενο αιτιολογικο[/b], αλλα μονο και μονο για την αντιδραση στο κατεστημενο κτλ κτλ...

 

 

 

φιλε Wow! σου υπογραμιζω αυτο που ειπα στο πρωτο μου ποστ.

 

ΕΤΣΙ ΑΚΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΙΡΙΖΕΤΑΙ......

 

Και ναι η εννοιολογικη σημασια της λεξης αναρχια εχει πολυ βαθυτερο νοημα.

 

Εγω ανεφερα αυτο το οποιο ακουμε σαν κλισε απο τα καναλια για τις διαφορες αντιεξουσιαστηκες ομαδες - τους γνωστους αγνωστους κτλ...

 

Ε, με αυτον τον ιδιο τροπο που αντιμετωπιζουν τα media το θεμα αναρχια, με τον ιδιο ελαφρυ τροπο αντιμετωπιζουν μερικοι διμοσιογραφοι καποιους συμπολιτες μας τους οποιους θεωρουν οτι ειναι κυνδινος θανατος για εμας τους υπολοιπους.

 

Αντιστροφως αναλογα εγω, με την ιδια εννοιολογικη σημασια που της αποδιδουν (της αναρχιας) τα media

 

εγω χαρακτιριζω τους δημοσιογραφους αναρχικους και επικυνδυνους για την δημοσια υγεια.

 

Δημοσιορουφιανους οπως ειπα πριν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

disco αν μια εκπομπή σε προσβάλει το καλυτερο που μπορείς να κάνεις(γνωμη μου)είναι να την αγνοείς.υπάρχουν παρα πολλά πραγματα για να εκνευριστείς στην τηλεοραση και το αν διασυρθηκε ενας καλλιτέχνης δικαια ή αδικα νόμιμα ή παράνομα ειναι ασήμαντο(πάλι γνώμη μου).οσο για τις πρακτικές του κάθε τηλεεκβιαστή,στη δημοκρατία θεωρούνται παράνομες μονο οταν οι πολλοί τις θεωρούν παράνομες, στη συγκεκριμένη περίπτωση οι πολλοί αδιαφορούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου