Προς το περιεχόμενο

Οι Firewind στο Ράδιο Αρβύλα


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον Κώστα τον είχα πετύχει -πριν φύγει για Αμερική- στο music-store του Σταρόβα (αν θυμάμαι καλά) να δοκιμάζει μιά κιθάρα και μου είχε φύγει το...τσερβέλο ακούγοντάς τον να παίζει... :o

 

Παικταράς και πραγματικά νοιώθω περήφανος και χαρούμενος που έφτασε στο "τρελό" επίπεδο ένας Έλληνας (και Σαλονικιός  ;D) να είναι ο κιθαρίστας του Ozzy και κυριολεκτικά να ζει το όνειρό του... :o  

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

η αληθεια ειναι οτι κ εγω χτες που το ειδα με προβληματισε λιγο η φωνη...βεβαια τους εχω δει κ λαιβ κ εσπερναν!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταλας δεν ειμαι αλλα RESPECT ως τα μπουνια για τον Gus,για ολα τα παιδια!

 

Οσο για τον τραγουδιστη..Μ αυτο τον ηχο που του καναν του ανθρωπου...Η Καλας να πηγαινε,θα ακουγοταν σα χαλασμενο κλαξον..

Ελληνικοι ερασιτεχνισμοι και μετριοτητες που θαβουν ακομα και τους παγκοσμιου αναγνωρισης...

 

Δεν επρεπε να πανε οι Firewind στο ραδιο αρβυλα.

 

Καλη συνεχεια στα παιδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Καλας να πηγαινε,θα ακουγοταν σα χαλασμενο κλαξον..

 

 

Φίλε freerock, υπερβάλλεις έτσι; Η Κάλλας ήταν... άλλο φρούτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε freerock, υπερβάλλεις έτσι; Η Κάλλας ήταν... άλλο φρούτο...

αρχικα δεν εχει βαθος παιδια και ετσι χανεται η αισθηση του "πραγματικου" επισης ηχοληψια τραγικη και χανει ολες τις αρμονικες και τις δυναμικες του.Δεν φαλτσαρει καθολου απλα το οργανο ειναι οργανο παιρνει την χροια και την γλυκα του απο τον ενισχυτη και την στελνει στην κονσολα.Και ξερη να ειναι χεστηκε.Η φωνη παιρνει μονο απο την κονσολα.Το ιδιο ακουγεται ενας ενισχυτης και μια κιθαρα οταν ειναι με 0 reverb και flat eq σε χαμηλο volume

και το ιδιο οταν φτιαξεις τον ηχο κομπλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Χαράλαμπο  :P, έχουμε συνεργαστεί αρκετές φορές και είναι μορφή !! Καλό παιδί και καλός μουσικός!!!

 

Ότι και να πούμε, το γεγονός ότι έχουν γυρίσει τον κόσμο παίζοντας (με εμπορική επιτυχία) την μουσική που γουστάρουν, είναι πολύ σημαντικό! Ποιός δεν θα το ήθελε?

Respect λοιπόν..

 

Βέβαια, απορώ και εγώ γιατί να πάνε στο Ράδιο Αρβύλα? Μάλλον διαφήμιση της εκπομπής ήταν και όχι του γκρουπ..  ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πω ρε παιδιά...

Έρχεται ένα τέτοιο παγκοσμίου φήμης συγκρότημα να παίξει στην εκπομπή σου. Και εσύ αντί να τους προσέξεις χίλιες φορές παραπάνω έτσι ώστε ο ήχος τους να είναι άψογος - έστω με τα μέσα που διαθέτει η εκπομπή - τους αφήνεις να εκτεθούν;

Τέλος πάντων. Δεν νομίζω ότι πάθανε κάνα μεγάλο κακό οι Firewind από την εμφάνισή τους. Οπότε μικρό το κακό.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά οκ, τόσοι τραγουδιστές (του χώρου Firewind και μη) έχουν περάσει από αρβύλα και έχουν αποδώσει μια χαρά. Ο Apollo αντικειμενικά δεν ήταν σε καλό βράδυ, δεν μπορούσε να πιάσει τις ψηλές και έσπαγε η φωνή του. Με βάθος, χωρίς βάθος αυτό είναι γεγονός. Επίσης όταν είσαι συγκρότημα τέτοιου βεληνεκούς και δέχεσαι να παίξεις στην τηλεόραση παίρνεις και τον ηχολήπτη σου μαζί, δεν το συζητάμε αυτό.

 

Πάντα χωρίς να θέλω να μειώσω τον Apollo, τον έχω ακούσει live και είναι όντως αρκετά καλός αλλά να λέμε τα πράγματα ως έχουν, προχτές δεν το είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

???

 

Η μπάντα είναι άλλη κλάση. Τι ψειρίζουμε τη μαϊμού. Και με gorilla ενισχυτές και με μικρόφωνα του κ...υ πάλι καλά θ' ακούγονταν, οπότε ... :o

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου