Προς το περιεχόμενο

Trace Bundy


ratman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παιδιά παραθέτω το παρακάτω βιντεάκι

 

 

εκτός πως είναι φοβερός.... και γράφει πολύ ωραία μουσική! για τα γούστα μου πάντα  ..... έχω μία  απορία πόσες λουπές χρησιμοποιεί ? μπορεί να το κάνει με μόνο 1 λουπα?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

Οχι δεν μπορει να το κανει με μονο 1 λουπα

Χρησημοποιει της line 6 το DL4 νομιζω

Ειναι απο τους αγαπημενους μου εδω και χρονια τον ακουω να δημηουργει απο το τιποτα κομματαρες με μονο 1 κιθαρα και ειναι εκπληκτικος "εγκεφαλος"

 

Παντως σε αυτο το κομματι χρησημοποιει κοντα στις 4-5 λουπες

 

Αν θες να αρχισεις να μαθαινεις καποια απο τα κομματια του και να κανεις μια soft εισαγωγη στο fingerstyle καλο ειναι να ακουσεις το patanga απο τον δισκο adapt  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ χρησταρα να είσαι καλά!! πάντως είναι φοβερός..... η λουπα μου φαίνεται  πολύ δύσκολη ,δεν έχω κάποια εμπειρία  αλλά μου φαντάζει λίγο βουνό ...... το έχεις βγάλει ?

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και τη κανονική ηχογράφηση  όχι σε λιβε... το είχε παλιά το you tube αλλά για κάποιο λόγο το έβγαλαν εάν το θέλει κανείς μου λέει και του το στέλνω  ...  8)

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ χρησταρα να είσαι καλά!! πάντως είναι φοβερός..... η λουπα μου φαίνεται  πολύ δύσκολη ,δεν έχω κάποια εμπειρία  αλλά μου φαντάζει λίγο βουνό ...... το έχεις βγάλει ?

το urban challenge οχι δεν το εχω βγαλει.εχω βγαλει το patanga που σου ειπα πιο πανω και το dueling ninjas (το μισο  :D) (πολυ δυσκολο κομματι)

Γενικα εχω προσπαθησει να βγαλω πολλα κομματια του bundy αλλα επειδη ειναι ΠΟΛΥ versitile κιθαριστας χρησημοποιει πολλα διαφορετικα κουρδισματα και δεν με βολευει να κουρδιζω και να ξανακουρδιζω σε αλλο τονο συνεχεια.Το patanga π.χ. ειναι σε στανταρ κουρδισμα και μονο 1 full καποταστο χρειαζεσαι ενω αυτο ειναι σε dadgad κουρδισμα  ;)

 

Με τις λουπες ειναι θεμα εξασκησης και να "το εχεις" με τον χρονο για να μην ξεφευγει η λουπα.

Ενα καλο εργαλειακι που πηρα προσφατα ειναι αυτο http://www.sweetwater.com/store/detail/VE20/.....Για φωνη το πηραμε με την μπαντα μου αλλα εχει και λουπερ επανω και πειραματιζομαι  ;).Μπορεις να βρεις πολλα στο εμποριο και πιο φτηνα για να ξεκινησεις.

 

Επισης μην εχεις στο μυαλο σου τη λεξη "βουνο" αμα θες να ξεκινησεις κατι γιατι απλα δεν θα το κανεις ποτε.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το urban challenge οχι δεν το εχω βγαλει.εχω βγαλει το patanga που σου ειπα πιο πανω και το dueling ninjas (το μισο  :D) (πολυ δυσκολο κομματι)

Γενικα εχω προσπαθησει να βγαλω πολλα κομματια του bundy αλλα επειδη ειναι ΠΟΛΥ versitile κιθαριστας χρησημοποιει πολλα διαφορετικα κουρδισματα και δεν με βολευει να κουρδιζω και να ξανακουρδιζω σε αλλο τονο συνεχεια.Το patanga π.χ. ειναι σε στανταρ κουρδισμα και μονο 1 full καποταστο χρειαζεσαι ενω αυτο ειναι σε dadgad κουρδισμα  ;)

 

Με τις λουπες ειναι θεμα εξασκησης και να "το εχεις" με τον χρονο για να μην ξεφευγει η λουπα.

Ενα καλο εργαλειακι που πηρα προσφατα ειναι αυτο http://www.sweetwater.com/store/detail/VE20/.....Για φωνη το πηραμε με την μπαντα μου αλλα εχει και λουπερ επανω και πειραματιζομαι  ;).Μπορεις να βρεις πολλα στο εμποριο και πιο φτηνα για να ξεκινησεις.

 

Επισης μην εχεις στο μυαλο σου τη λεξη "βουνο" αμα θες να ξεκινησεις κατι γιατι απλα δεν θα το κανεις ποτε.

 

 

 

+ 1000

έχεις δίκιο!! αν θες κάτι πολύ τίποτα δεν είναι δύσκολο.. σε ευχαριστώ πολύ αλλά θα το αφήσω για αργότερα.... :-\ τρέχουν άλλες πολλές υποχρεώσεις .......

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου