Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Δυστυχώς Noizy δεν θέλω να γράψω χρονολογίες και λεπτομέρειες δημόσια στο forum γιατί θα είναι σαν να κατονομάζω ανθρώπους. Αν καμιά φορά πιούμε τίποτα μπίρες (ξέρεις, όταν μαζευόμαστε μια στο τόσο) θα τα πούμε χαλαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως, harilatron, απ όσο ξέρω, στη Βίλα Αμαλίας δε χρειαζόταν να φοράς σμόκιν ή να πληρώσεις υπέρογκα ποσά για να δεις ένα live/θεατρικό.. Δε χρειαζόταν να πληρώσεις καν, βασικά...

 

Οπότε θα προτιμούσα κάτι τέτοιο από το καλλιτεχνικό φρούριο της αστικής τάξης που πόσταρες.. Στην ουσία επιβεβαιώνεις τους καταληψίες που λένε ότι ο χώρος της Βίλας ήταν χώρος ανοικτός σε όλους...

 

 

Φιλαράκι μήπως έχεις ένα ευρώ; Έκλεισαν τη Βίλα και έχω ξεμείνει, καταλαβαίνεις...

 

Η αστυνομία, σύμφωνα με την ανακοίνωσή της, δε βρήκε πρέζα στη Βίλα, παρά το γεγονός ότι το τηλεφώνημα που στάθηκε η αφορμή στην είσοδό τους αναφερόταν σε ναρκωτικά.. Βέβαια για να το λες εσύ, κάτι θα ξέρεις! Και μη στεναχωριέσαι... θα σε στηρίξουμε! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...

Η αστυνομία, σύμφωνα με την ανακοίνωσή της, δε βρήκε πρέζα στη Βίλα, παρά το γεγονός ότι το τηλεφώνημα που στάθηκε η αφορμή στην είσοδό τους αναφερόταν σε ναρκωτικά.. Βέβαια για να το λες εσύ, κάτι θα ξέρεις! Και μη στεναχωριέσαι... θα σε στηρίξουμε! :)

 

Noizy δεν κατάλαβες τι γίνεται εδώ. Ο SPY κοροϊδεύει εμένα όχι τους βιλλαμπάφους. (Κάτοικοι της βίλας).

Με κοροϊδεύει ότι τους θεωρώ κακοποιά στοιχεία κλπ επειδή έγραψα κάποια πράγματα με στοιχεία υπερβολής.

Νομίζω ότι ξέρει ότι ξέρω που ακριβώς υπερέβαλλα εσκεμμένα (μια και γνωριζόμαστε πάνω από 5 χρόνια) οπότε δεν το σχολιάζω.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noizy δεν κατάλαβες τι γίνεται εδώ. Ο SPY κοροϊδεύει εμένα όχι τους βιλλαμπάφους. (Κάτοικοι της βίλας).

Σιγά μην κοροϊδεύω εσένα. Αναφέρομαι κυρίως στις ανοησίες που ακούω στα κανάλια και διαβάζω στις εφημερίδες, ξέρεις, σ' αυτά από τα οποία γλίτωσες εν μέρει όταν έφυγες από Ελλάδα. Βέβαια, θα έχεις προσέξει ότι αυτά που εσύ γράφεις με μία δόση υπερβολής (και καλά κάνεις) κάποιοι τα πιστεύουν πραγματικά. :)

 

Επιπλέον, κυκλοφορώ πολύ συχνά στα πέριξ της Βίλας Αμαλία ενώ επίσης έχω συγγενή που μένει ακριβώς απέναντι από την κατάληψη στην Λ. Καραγιάννη, οπότε έχω ιδία άποψη για την επικινδυνότητα (και για την γραφικότητα) των ατόμων που κυκλοφορούσαν σ' αυτούς τους δύο συγκεκριμένους χώρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spy υπερβάλλεις. Απλά καμιά φορά στα παιδικά πάρτυ που οργανώνουν μπορεί να τελειώσει ξαφνικά η fanta ή τα τυροπιτάκια της μαμάς, και να παρεκτραπούν ελαφρώς τα πράγματα. Σιγά την φασαρία.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πιαστω μόνο από το κομμάτι που αναφέρθηκε στην μουσική στις καταλήψεις, καθώς με τα υπόλοιπα δεν θα έλεγα ότι έχω και την πιο συγκροτημένη άποψη, πόσο μάλλον να προσπαθήσω να γράψω...  ;D ;D

 

Όταν πάντως ξεκίνησα από την μικρή μου πόλη να πάω να σπουδάσω, ένας από τους καημούς μου ήταν να παω σε μία σοβαρή συναυλία, καθώς μέχρι και τα 18 είχα δει ελάχιστα πράγματα...Έλα όμως που λεφτά για εισητήριο δεν είχα ΠΟΤΕ...ενώ από την άλλη, η φάση του να μπω με τσαμπουκά και τσάμπα ποτέ δεν με έψηνε για διάφορους λόγους...

 

Ετσι λοιπόν, άρχισα να την ψάχνω για συναυλίες που θα είχαν ελεύθερη είσοδο...Ε, σε καταλήψεις το βρήκα αυτό και μου άρεσε...Γιατί ήρθα σε επαφή με τη μουσική και μάλιστα άκουσα πολύ περισσότερα απ ότι θα περίμενε κανείς και χωρίς να πρέπει να δώσω τα κέρατά μου για εισητήριο ή να πρέπει να παρω ποτό με το ζόρι και στην τελική αν αποφασίσω να δώσω χρήματα να τα δώσω στις ίδιες τις μπάντες για την στήριξη τους!

 

Ενδεικτικά θα παραθέσω κάποια κλιπ από λαιβ σε καταλήψεις γιατί όποιος έχει ακόμα στο μυαλό του κατσαπανκ, θόρυβο, κλπ τότε έιναι βαθειά νυχτωμένος!  ;D

 

Λοιπόν,

Τριολαλουμ

 

Incognita Sperans

 

Kill the Cat

 

Nataraya

 

Ενδεικτικά κάποιες μπάντες που είδα και καλύπτουν νομίζω ένα αρκετά μεγάλο φάσμα...

 

Έτσι για να πω κι εγώ κάτι στο μεγαλύτερο θέμα του noiz!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί να τελειώσει ξαφνικά η fanta

 

η ΕΨΑ θες να πεις,η FANTA ειναι πολυεθνικη και πινει το αιμα του λαου.

 

I xana-rest my case... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου