Προς το περιεχόμενο

Αγορά headphones για line6 toneport GX


jazzy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά!

Θέλω να αγοράσω ένα καινούριο σετ headphones να το συνδέσω με το line6 toneport GX με το οποίο μελετάω κιθάρα μέσα από το gearbox ,και το οποίο έχω συνδέσει στο pc ως κάρτα ήχου οπότε κάνω και όλα τα άλλα όπως μουσική ταινίες...

Με ενδιαφέρει να μην παραμορφώνουν ,κυρίως με την κιθάρα .Και το budget μου είναι μέχρι 100 ευρώ max.

Αυτή την στιγμή χρησιμοποιώ ακόμα κάτι δαρμένα behringer HPS 3000 στα οποία από την πολύ χρήση έχει λειώσει το περίβλημα από τα earpads και βρίσκω κομματάκια στ αυτιά μου κάθε λίγο και λιγάκι!  lol

Επίσης με την κιθάρα παραμορφώνουν .

έχω δει κάποια ήδη .όπως ΚΡΚ KNS 6400,senheiser hd 215

Αυτά!

Περιμένω βοήθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στα λεφτά που δίνεις και για την χρήση που τα θες παίρνεις εξαιρετικά ακουστικά. Για μένα πάρε όποια σου αρέσουν περισσότερο. Απο ήχο αποκλείεται να προβληματιστείς.

Εγω είχα πάρει κάποια στιγμή για το toneport, κάποια AKG με κανα 40αρι ευρώ και παίζουν χαρτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρεις σχεδόν τα πάντα με ότι έχει να κάνει με ακουστικά...Τεχνικά χαρακτηριστικά, συγκριτικά τεστ, διάφορες προτάσεις για όλα τα μπάτζετ κλπ...

 

Λογικά κάτι θα βρεις που θα σου κάνει μέσα σε τόοοοσα ακουστικά :)

 

Γνώμη μου, κοίτα για semi-open design...Προσωπικά βρίσκω πιο ξεκούραστο για τα αυτιά αυτόν τον σχεδιασμό σε σχέση με κλειστού τύπου ακουστικά και ειδικά από την στιγμή που τα θέλεις για μελέτη...Εννοείται πάντως ότι καλό είναι να αποφεύγονται οι μεγάλες εντάσεις(οπότε δες και για μεγάλο σχετικά impedance) και γενικώς η ακρόαση από ακουστικά για πολλές ώρες!

 

edit:Ξέχασα το λινκ  ;D    http://www.headphone.com/index.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου