Προς το περιεχόμενο

Ηχομονωση δωματιου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα παιδες...ξερει μηπως κανεις πως μπορω να μειωσω τον ηχο που βγαινει απ το δωματιο που παιζω μουσικη στο σπιτι...(μενω σε πολυκατοικια και εχω πολυ μαλ@κες γειτονες)

δεν με νοιαζει ολικη ηχομονωση ...πιο πολυ θα ενδιαφερομουν για "κολπα" για την μειωση της εντασης...

παρακαλω μην γραφετε απαντησεις τυπου " χαμηλωσε τον ενισχυτη κ θα δεις διαφορα ;) "

αναφερομαι σ ανθρωπους που ειχαν παρομοιο προβλημα και βρηκαν καποια λυση ...

ευχαριστω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα  :)

 

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα οταν εμενα σε πολυκατοικια.Βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι ανεκτικοι οι γειτονες και ποσο δυνατα παιζεις εσυ.Εγω αυτο που εκανα ειναι να φτιαξω μια "φωλια" με κουβερτες στις οποιες ειχα βαλει και βαραγε το ηχειο του ενισχυτη.

 

Βεβαια επαναλαμβανω οτι αμα εσυ εχεις εναν 50αρη λαμπατο και παιζεις στο 7 δεν θα σου κανουν τιποτα οι κουβερτες γιατι θα χρειαστεις ΟΛΟΚΛΗΡΟ προβαδικο μονο για σενα  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα παιδες...ξερει μηπως κανεις πως μπορω να μειωσω τον ηχο που βγαινει απ το δωματιο που παιζω μουσικη στο σπιτι...(μενω σε πολυκατοικια και εχω πολυ μαλ@κες γειτονες)

 

Πρέπει όντως να είναι πολύ "μαλ@κες" που ενοχλούνται όταν κάποιος τους... ενοχλεί.

 

 

Κοίτα στο κάτω μέρος αυτής της σελίδας

 

|

|

V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα καλο κολπο για να αποφυγεις την ηχομονωση ειναι να παιζεις πιο σιγα.

Ενα καλυτερο ειναι να απειλησεις τους γειτονες, ωστε να συνεχισεις να παιζεις στην ιδια ενταση αλλα αυτοι να σταματησουν να ενοχλουνται.

Αν δεν θες να μειωσεις ενταση και οι μαλακες να σταματησουν να ενοχλουνται, τοτε τα κολπα εξαντλουνται και πας σε ηχομονωση. Οχι δεν υπαρχουν κολπα. Οχι οι αυγοθηκες δεν κανουν δουλεια.

Και ειπαμε κολπα δεν υπαρχουν ε

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οι μ@λ@κες γειτονες πρεπει να φυγουν απο την πολυκατοικια για να μην τους ενοχλεις. ;D

Αλλοιως φυγε εσυ  ;D

Η τελος παντων τσεκερισε και τα θεματα στον πατο της σελιδας ολο και κατι θα βρεις με το αζημιωτο βεβαια ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα θυμηθηκα το ανεκδοτο με την τελευταια προβα...  ;D ;D ;D

 

 

Ισως κατι τετοιο να βοηθουσε λιγακι για αρχη

 

http://www.thomann.de/gr/auralex_acoustics_greatgramma.htm

 

http://www.thomann.de/gr/auralex_acoustics_gramma.htm

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου