Προς το περιεχόμενο

joyo Sweet Baby


funkysoul

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το vintage overdrive είναι σε φάση tubescreamer; Kαι αν όχι τότε ποιό είναι;

ναι αυτο

http://www.joyoaudio.com/en/product/show_124.html

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Λοιπον ανασταινω το θεμα γιατι εδω και αρκετο καιρο εχω το συγκεκριμενο πεταλι και ειμαι παραπανω απο εντυπωσιασμενος. (υποτιθεται ειναι κλωνος του Mad Professor Sweet Honey )

 

Ειναι απιστευτα ευαισθητο στην δυναμικη της πενας κατι που με κανει να απολαμβανω παρα πολυ να παιζω (δε το κλινω ποτε πλεον απλα κατεβαζω το volume της κιθαρας). Ειναι πολυ διακριτικο και η χροια του προσωπικα μ αρεσει παρα πολυ.

Δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο "καλα" overdrive αλλα απο tubescreamero- ειδη που εχω παιξει μου αρεσει πολυ περισσοτερο.

 

Μου κανει εντυπωση που δεν εχει συζητηθει με καλες κριτικες εδω μεσα, ισως να μην το δοκιμασαν πολλοι να το αγορασουν. Το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!

 

Αν εχει και καποιος αλλος εμπειρια με το πεταλι ας πει τη γνωμη του. Τι γινεται μονο εμενα με εστειλε ετσι αδιαβαστο ??? η ειναι οντως τοσο καλο ?   ;D

 

 

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η δικη μου στρατ πλεων δεν παιζει χωρις αυτο.σε καποια settings εχει απιστευτη ατακα.απλα οποιος περιμενει γκαζια θα απογοητευτει

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ αρεσει τοσο πολυ που για lead απλα εχω κουμπωσει μπροστα του το vintage od (ts808 κλωνος - μη ξεφυγουμε και σε budget :P ) και γινεται πολυ γεματο od και ωραιο. παιζω βεβαια και με Τοκαι LP style opote εξ αρχης εχει καποιο γκαιν με τους διπλους ειδικα οταν παιζεις δυνατα το δεξι!

 

παρεπιπτοντως τωρα ψαχνω μηπως υπαρχει κανενα καλυτερο πεταλι να του βαζω απο μπροστα για lead .... καμια ιδεα??

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές δοκίμασα ένα στο Νάκα. Με τη στρατ και τους μονούς ήταν αρκετά αδύναμο σε gain, αλλα είχε καλούτσικη χροιά. Το μεγάλο του πρόβλημα βέβαια ήταν ο έντονος θόρυβος, είδικά με το gain από 2 ο'clock και μετά. Γενικότερα μου έκανε πετάλι για χαμηλές απαιτήσεις, αρκετά καλύτερο είναι το palmer peod που έχω στα 50-60€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.eyguitarmusic.com/JF-02-Ultimate-Drive_p_1068.html

αλλα εχει και αλλα.ριξε μια ματια

 

Thanks! τα Joyo τα εχω ολα υποψην αλλα δε μου φαινεται οτι καποιο αλλο θα ναι καλυτερο για να .... μπουσταρει το Sweet Baby!

Το Mooer Blue Crab πρεπει να ναι πολυ καλο για αυτο!! υποτιθεται κλωνος του Marshall Bluesbreaker MK I πεταλιου!

 

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές δοκίμασα ένα στο Νάκα. Με τη στρατ και τους μονούς ήταν αρκετά αδύναμο σε gain, αλλα είχε καλούτσικη χροιά. Το μεγάλο του πρόβλημα βέβαια ήταν ο έντονος θόρυβος, είδικά με το gain από 2 ο'clock και μετά. Γενικότερα μου έκανε πετάλι για χαμηλές απαιτήσεις, αρκετά καλύτερο είναι το palmer peod που έχω στα 50-60€.

 

Δε ξερω δε νομιζω ομως οτι εχεις δικιο για το θορυβο, δλδ δε νομιζω να φταιει το joyo!

Πεταλι για χαμηλες απαιτησεις ? τι να πω ξερω γω ακριβως το αντιθετο πιστευω αλλα αποψεις ειναι αυτες!!!

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου