Προς το περιεχόμενο

Ομαδικό Άθλημα


Dimibeld

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συναυλία τών Bokomolech το τελευταίο Σάββατο του '12, ενίσχυσε την πεποίθησή μου οτι μια καλή μπάντα δεν συγκρίνεται με κανέναν παικταρά (σολίστα) κανενός οργάνου. Σίγουρα η άριστη τεχνική και συνεπώς η άνεση με το όργανο ανοίγει μεγαλύτερους ορίζοντες και δίνει περισσότερες δυνατότητες. Αλλά πάνω απ' όλα χρειάζεται αισθητική και μην ξεχνάμε πως η μουσική είναι "ομαδικό άθλημα" και όχι body building.

 

[beyond The Sound #2] - Do Make Say Think on Vimeo

Captain Beefheart and the Magic Band - Full Beat Club Sessions in Bremen - April 12, 1972

                         

Βουφορβός ή μεταλλεύς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το διάβασα φίλε μου. Απλώς εξέφρασα μια γνώμη προσωπική, η οποία μάλλον σε βρίσκει αντίθετο. Δεκτόν.

Βουφορβός ή μεταλλεύς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι που το εθεσες ακουγεται απολυτο. 

"...μην ξεχνάμε πως η μουσική είναι "ομαδικό άθλημα"..."

Απλα δεν ισχυει, δεν ειναι θεμα γνωμης.

Η μουσικη ειναι και ομαδικο "αθλημα". 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι μια καλή μπάντα δεν συγκρίνεται με κανέναν παικταρά (σολίστα) κανενός οργάνου.

 

+1000

 

(Tο να ακούσω Vai ή Satriani ή κάνα τρελαμένο Ασιάτη μου φαίνεται χειρότερο και από το μαρτύριο της (κινέζικης) σταγόνας...Ούτε υπό την απειλή M60...  ;D)

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον πόστερ κι από μένα. Όταν το άθλημα γίνεται ομαδικό μ αρέσει περισσότερο.

Αν και στις μπάντες που παρέθεσες νομίζω ότι τα μέλη είναι και παιχταράδες/σολίστες εκτός από μέλη ομάδας.

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και οι σολίστες του είδους (satriani, vai κ.λ.π.) χρειάζονται και την υπόλοιπη μπάντα για να αποδώσουν την έμπνευση τους  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Tο να ακούσω Vai ή Satriani ή κάνα τρελαμένο Ασιάτη μου φαίνεται χειρότερο και από το μαρτύριο της (κινέζικης) σταγόνας...Ούτε υπό την απειλή M60...  ;D)

As much the fox can't reach... :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου