Προς το περιεχόμενο

Lock Tuners για Αναβάθμιση Παλιας ΕΚΟ Κιθάρας...


dzogas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά δεν έτριζε τίποτα την κιθάρα απ'οτι θυμάμαι....

 

Πωπω... εχω διάβασμα πολύ μου φαίνεται.... nut, ζερο φρετ......

 

Φίλε με έστειλες.... Δεν την έχω βρει πουθενα..... Δεν ηξερα ούτε καν το μοντέλο....

Να σαι καλά....

 

Ξεκινα απο εδω http://www.noiz.gr/index.php?topic=196955.0 ειναι και προσφατο :)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω πως και κανενας δεν εκανε λογο οτι οι μαγνητες που πηρε θελουν σκαψιμο στο σωμα για να μπει η μπαταρια.......... ??? ??? ::)

 

Πρεπει να βρεις τροπο να χωρεσεις μια 9volτη μπαταρια καπου γιατι αλλιως οι μαγνητες ΔΕΝ δουλευουν

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω πως και κανενας δεν εκανε λογο οτι οι μαγνητες που πηρε θελουν σκαψιμο στο σωμα για να μπει η μπαταρια.......... ??? ??? ::)

 

Πρεπει να βρεις τροπο να χωρεσεις μια 9volτη μπαταρια καπου γιατι αλλιως οι μαγνητες ΔΕΝ δουλευουν

Πρεπει να χει αρκετο χωρο πισω!

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω απορω πως και κανενας δεν εκανε λογο οτι οι μαγνητες που πηρε θελουν σκαψιμο στο σωμα για να μπει η μπαταρια.......... ??? ??? ::)

 

Πρεπει να βρεις τροπο να χωρεσεις μια 9volτη μπαταρια καπου γιατι αλλιως οι μαγνητες ΔΕΝ δουλευουν

 

Έχει χώρο φίλε μου αν και θα είναι λίγο στριμόκωλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Μιάς και έχουν πέραση οι παληές ΕΚΟ  ::) ιδού και η δικιά μου (Μάντα αγορασμένη το 1975).

Πρόσφατα της άλλαξα κλειδιά (Planet Waves locking tuners (6άδα ~60€ αγορασμένα από Μάτσικα)). Εχω προς αλλαγή pots και πυκνωτή. Επίσης μιας και θέλω να αποφύγω μετατροπές καθάρισα τον διακόπτη (είχε σχεδόν κολλήσει) και λειτουργεί υποφερτά. Το πρόβλημα με αυτόν είναι ότι βρίσκω διακόπτες αλλά όχι στις ίδιες ακριβώς διαστάσεις (έφαγα ώρες σε διάφορα sites ψάχνοντας σε datasheets διάφορων κατασκευαστών).

Εκεί που θέλω την γνώμη σας είναι η γέφυρα και κυρίως το τρέμολο.

 

172-1.jpg

 

104-1.jpg

Trust me! I know what I'm doing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας. Μιάς και έχουν πέραση οι παληές ΕΚΟ  ::) ιδού και η δικιά μου (Μάντα αγορασμένη το 1975).

Πρόσφατα της άλλαξα κλειδιά (Planet Waves locking tuners (6άδα ~60€ αγορασμένα από Μάτσικα)). Εχω προς αλλαγή pots και πυκνωτή. Επίσης μιας και θέλω να αποφύγω μετατροπές καθάρισα τον διακόπτη (είχε σχεδόν κολλήσει) και λειτουργεί υποφερτά. Το πρόβλημα με αυτόν είναι ότι βρίσκω διακόπτες αλλά όχι στις ίδιες ακριβώς διαστάσεις (έφαγα ώρες σε διάφορα sites ψάχνοντας σε datasheets διάφορων κατασκευαστών).

Εκεί που θέλω την γνώμη σας είναι η γέφυρα και κυρίως το τρέμολο.

 

172-1.jpg

 

104-1.jpg

A! η ξαδερφουλα μου! Αμα δεν εχεις σοβαρο προβλημα με τη γεφυρα και το τρεμολο ασε τα οπως ειναι! Ετσι κι αλλιως δεν ειναι για πολλα! Αμα εφτιαξε και ο διακοπτης εισαι μια χαρα. Στο μπασακι μου πιανει καποια στιγμη αλλα θελει υπομονη!

Εδω με αλλη μια ξαδερφη που συνεφεραμε (χωρις να αλλαξουμε κατι).

185668_10150116640052179_1170594_n.jpg.02d41f04f8442ec9d2795bd2c3fcc3bb.jpg

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[quote author=mariopol link=topic=197261.msg716175#msg716175 date=1359209631

Εδω με αλλη μια ξαδερφη που συνεφεραμε (χωρις να αλλαξουμε κατι).

 

Κούκλες είναι  :-*

Δεν υπάρχει σοβαρό πρόβλημα με την γέφυρα και το τρέμολο, απλά το τρέμολο πάει μόνο 'ίσα κατ' 8)

Trust me! I know what I'm doing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου