Προς το περιεχόμενο

Audio Competition Solo


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαίως το είχα ακούσει,αλλά πάλι δεν είχα μπορέσει να γράψω ένα εμπεριστατωμένο σχόλιο.Ένα θα σου πω όμως. Χωλαίνουμε ακριβώς στο ίδιο σημείο!  ;D ;D :P :P

Άμα σου πω πόσες φορές το ηχογράφησα...

Δυστυχώς δε μου βγήκε καλύτερο.  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άμα σου πω πόσες φορές το ηχογράφησα...

Δυστυχώς δε μου βγήκε καλύτερο.  :(

Κι εγώ μια από τα ίδια.Γι'αυτό και δεν το ανέβασα τελικά.Τι με alternate το προσπάθησα,τι με sweep,τίποτα!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μια από τα ίδια.Γι'αυτό και δεν το ανέβασα τελικά.Τι με alternate το προσπάθησα,τι με sweep,τίποτα!!

Εγώ όλο με alternate το έβγαλα. Ήμουν πολύ κοντά, αλλά μου τα χάλασε το λάθος πάτημα στο τάστο.

Δεν πειράζει, προπόνηση και πάλι προπόνηση!  ;) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ όλο με alternate το έβγαλα. Ήμουν πολύ κοντά, αλλά μου τα χάλασε το λάθος πάτημα στο τάστο.

Δεν πειράζει, προπόνηση και πάλι προπόνηση!  ;) :)

Εννοείται!Μόνο έτσι λύνονται όλα!Δυστυχώς φέτος έχω μείνει πίσω,αλλά του χρόνου θα καλύψω και με το παραπάνω το χαμένο έδαφος! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως το είχα ακούσει,αλλά πάλι δεν είχα μπορέσει να γράψω ένα εμπεριστατωμένο σχόλιο.Ένα θα σου πω όμως. Χωλαίνουμε ακριβώς στο ίδιο σημείο!  ;D ;D :P :P

Πολοι "χωλαινουν" τελικα στο ιδιο σημειο και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι. :)

 

Πολυ καλο το παιξιμο σου και ωραια μετρημενο.Ωραια γεμισματα και εκει που επρεπε (κατ'εμε).

 

Τωρα βεβαια εγω θα το προτημουσα με την επισυναπτωμενη (περιπου) την μορφη

 

Δωρακι απο μενα ;)

geodimitri_solo_by_M.mp3

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξεχασα να ζητησω συγνωμη που πηρα την πρωτοβουλια να το "πειραξω" λιγο.

Αν δεν σας αρεσει βεβαια δεν υπαρχει κανενα προβλημα.  ;D ;D ;D.Ουτως η αλλως απο δουλει αερχομαι και επρεπε να κανω κατι να χαλαρωσω  ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολοι "χωλαινουν" τελικα στο ιδιο σημειο και δεν μπορω να καταλαβω το γιατι. :)

 

Πολυ καλο το παιξιμο σου και ωραια μετρημενο.Ωραια γεμισματα και εκει που επρεπε (κατ'εμε).

 

Τωρα βεβαια εγω θα το προτημουσα με την επισυναπτωμενη (περιπου) την μορφη

 

Δωρακι απο μενα ;)

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!

Κατά δεύτερο νομίζω ότι η δική σου "μορφή" αναδεικνύει καλύτερα τον ήχο της κιθάρας. Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να ασχοληθείς με το κλιπάκι μου.

 

Να πω επίσης ότι το Ice 9, έχει πολύ ιδιαίτερη χροιά. Νομίζω ακούγεται στα κλιπ. Το gain του τώρα το είχα στο 3 και του ενισχυτή στο 1. Επίσης πρόσθεσα και ένα EQ από το Cubase.

 

Υ.Γ.: Πολύ ωραία προσθήκη η αρχική "φωνή"!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξεχασα να ζητησω συγνωμη που πηρα την πρωτοβουλια να το "πειραξω" λιγο.

Αν δεν σας αρεσει βεβαια δεν υπαρχει κανενα προβλημα.  ;D ;D ;D.Ουτως η αλλως απο δουλει αερχομαι και επρεπε να κανω κατι να χαλαρωσω  ;D ;D ;D

Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα Χρήστο!

Ίσα - ίσα που χαίρομαι που συζητάμε εποικοδομητικά και ανταλλάζουμε απόψεις και γνώσεις!  :)

 

Να 'σαι καλά! Με έχεις βοηθήσει πάρα πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι να βαζεις και μια "πουτανια"  ;)

 

Προσωπικα δεν ασχολουμε και πολυ με το "τι" παιζει ο αλλος (ή αυτος που ηχογραφω τελος παντων) αλλα με το τι μου "βγαζει" ο ηχος του.Φυσικα και πως τον χειριζεται.

Εσενα αυτο μου εβγαλε.Ενα δυνατο παμε να τα σπασουμε στυλ στο οποιο για μενα ταιριαζε αυτη η προσθηκη στην αρχη.

 

Αυτο που εχω κανει ηχητικα στο κομματι σου ειναι να προσθεσω ενα ψηφιακο small room reverb (λιγο) και να πειραξω το EQ.Μιας και το οριτζιναλ ειναι σε Mp3.Αυτα.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεμα ειναι να βαζεις και μια "πουτανια"  ;)

 

Προσωπικα δεν ασχολουμε και πολυ με το "τι" παιζει ο αλλος (ή αυτος που ηχογραφω τελος παντων) αλλα με το τι μου "βγαζει" ο ηχος του.Φυσικα και πως τον χειριζεται.

Εσενα αυτο μου εβγαλε.Ενα δυνατο παμε να τα σπασουμε στυλ στο οποιο για μενα ταιριαζε αυτη η προσθηκη στην αρχη.

 

Αυτο που εχω κανει ηχητικα στο κομματι σου ειναι να προσθεσω ενα ψηφιακο small room reverb (λιγο) και να πειραξω το EQ.Μιας και το οριτζιναλ ειναι σε Mp3.Αυτα.

Άμα θέλεις σου στέλνω και τον φάκελο του Cubase. Αυτή τη φορά τον κράτησα!  ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου