Προς το περιεχόμενο

Guitar Neck Fac(t)s x2


messalion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μάθηση έχει πολύ να κάνει με το χαρακτήρα του ανθρώπου. Αν κάποιος πιστεύει πως είναι ξερόλας, αντιμετωπίζει με περιφρόνηση την αντίθετη γνώμη γιατί φοβάται να την εξετάσει με προσοχή μην τυχόν και τη βρει σωστή, και κολλάει στη δική του, τότε όσα χρόνια κι αν περάσουν, κολλημένος θα μείνει. Ο βλάχος αυτός τέτοιος άνθρωπος είναι ή μάλλον ακόμη χειρότερος. Αυτό δεν σημαίνει πως έχει απαραίτητα άδικο σε ό,τι λέει, αλλά ότι τις απόψεις του πρέπει κανείς να τις ακούει με σκεπτικισμό, γιατί σκάρτοι χαρακτήρες δεν είναι αξιόπιστοι ως δάσκαλοι.

 

Κάτι ακόμη: κυκλοφορούν στους δρόμους 60άρηδες που οδηγούν κάνοντας τη μια πατάτα μετά την άλλη, αν τους φωνάξεις σου ανταπαντούν "τι λε ρε, εγώ έτσι οδηγώ 40 χρόνια, εσύ θα μου πεις;;;". Εμ, 40 χρόνια λάθος οδηγείς ρε κακομοίρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

Όσο για την ουσία των όσων λέει..

Αδυνατώ να συγκεντρωθώ στην ουσία των λεγόμενων ενός μεσήλικα redneck που γελοιοποιείται με σεξιστικές κινήσεις ή βρισιές,έχοντας μπερδέψει το youtube με το saloon του χωριού του.

 

Τον συγκεκριμένο τον έχω ξαναδεί σε άλλο video,τον έχω googlάρει και έχω να πω ότι δεν έχει το υπόβαθρο να το παίζει αυθεντία ούτε στον ύπνο του.

Μουσικοί σαν και του λόγου του  υπάρχουν εκατοντάδες στην Αμερική.

 

Εγω δεν βλεπω να απαντας εδω στο ερωτημα αλλα οτι αδυνατεις να...συγκεντρωθεις ::).Αλλα ας πουμε πως απαντησες και συμφωνεις ως προς αυτο το σκελος ,εσυ γιατι να θεωρηθεις καλυτερος που τον αποκαλεις μεσήλικα redneck(α ναι και ξερολα γελοιο πουθενα :o)?Που ειναι αυτη η ανωτεροτητα για την οποια διαρρηγνυεις τα ιμάτιά σου?Καταρχην απο οτι καταλαβα απευθυνεται κυριως σε μελη του Les Paul forum τα οποια μαλιστα πιστευουν σε ολα αυτα.Επομενως οι βρισιες δεν ειναι για σενα.Αν το καλοσκεφτεις δηλαδη εσυ θα επρεπε να ζητησεις  συγνωμη ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν βλεπω να απαντας εδω στο ερωτημα αλλα οτι αδυνατεις να...συγκεντρωθεις ::).Αλλα ας πουμε πως απαντησες και συμφωνεις ως προς αυτο το σκελος ,εσυ γιατι να θεωρηθεις καλυτερος που τον αποκαλεις μεσήλικα redneck(α ναι και ξερολα γελοιο πουθενα :o)?Που ειναι αυτη η ανωτεροτητα για την οποια διαρρηγνυεις τα ιμάτιά σου?Καταρχην απο οτι καταλαβα απευθυνεται κυριως σε μελη του Les Paul forum τα οποια μαλιστα πιστευουν σε ολα αυτα.Επομενως οι βρισιες δεν ειναι για σενα.Αν το καλοσκεφτεις δηλαδη εσυ θα επρεπε να ζητησεις  συγνωμη ;D

 

Αυτοσυγκεντρώθηκα και έριξα μια δεύτερη προσπάθεια μετά την προτροπή σου,ώστε εντρυφήσω στην ουσία του βίντεο.

Δεν μπήκα ποτέ σε διαδικασία προσωπική σύγκρισης με τον τύπο,αλλά του άσκησα κριτική με γνώμονα τα πεπραγμένα άλλων του χώρου του.

Άλλωστε δεν τον βλέπω πρώτη φορά..

Αλλά αν επιμένεις και σε προσωπικό επίπεδο:

Και μόνο που δεν πιάνω τα αχαμνά μου προκειμένου να μειώσω όποιον έχει αντίθετη άποψη,στην τραγελαφική προσπάθεια να εδραιώσω την δικιά μου,δεν τίθεται σύγκριση.

Οι βρισιές του είναι για όποιον βλέπει το video και δεν συμφωνεί με τις απόψεις του,νόμιζω ότι είναι ξεκάθαρο.

Αν επιμένεις πάντως, μπορώ να σου στείλω πολύ ευχαρίστως το  βιογραφικό μου με pm,ώστε να μας συγκρίνεις με την ησυχία σου;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοσυγκεντρώθηκα και έριξα μια δεύτερη προσπάθεια μετά την προτροπή σου,ώστε εντρυφήσω στην ουσία του βίντεο.

Δεν μπήκα ποτέ σε διαδικασία προσωπική σύγκρισης με τον τύπο,αλλά του άσκησα κριτική με γνώμονα τα πεπραγμένα άλλων του χώρου του.

Άλλωστε δεν τον βλέπω πρώτη φορά..

Αλλά αν επιμένεις και σε προσωπικό επίπεδο:

Και μόνο που δεν πιάνω τα αχαμνά μου προκειμένου να μειώσω όποιον έχει αντίθετη άποψη,στην τραγελαφική προσπάθεια να εδραιώσω την δικιά μου,δεν τίθεται σύγκριση.

Οι βρισιές του είναι για όποιον βλέπει το video και δεν συμφωνεί με τις απόψεις του,νόμιζω ότι είναι ξεκάθαρο.

Αν επιμένεις πάντως, μπορώ να σου στείλω πολύ ευχαρίστως το  βιογραφικό μου με pm,ώστε να μας συγκρίνεις με την ησυχία σου;D

 

 

Εσυ δεν πιανεις τα αχαμνα σου αλλα τον στολισες με τοσα κοσμητικα οποτε η ανωτεροτητα σου παει περιπατο.Δεν προσπαθω να τον δικαιολογησω,ο τυπος ειναι γραφικος αλλα απο την αλλη δεν γουσταρω και τις γιαλατζι ηθικολογιες(που ειναι και off topic αν μη τι αλλο).

 

Εσυ δεν ειπες οτι δεν διαφωνεις με την ουσια των οσων λεει( ότι μεταξύ rosewood και maple σε κιθάρα με τα ίδια specs δεν προκύπτει αλλαγή ήχου )? αρα λοιπον ξαναλεω δεν απευθυνεται σε σενα επομενως στην ουσια εσυ μονο τον εβρισες και οχι αυτος.Κριμα και εισαι μικροτερος που ειναι ο σεβασμος στους μεγαλυτερους.....η ειμαστε ηθικοι η δεν ειμαστε ;D...

 

Δεν μου λες και κατι αλλο...αν το βιογραφικο σου ειναι καλυτερο απο του τυπα εκει....σημαινει οτι τα μπινελικια που του εριξες  δικαιολογουνται? τι ειδους ηθική ειναι αυτη ::)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε αυτό το βίντεο συγκρίνοντας 3 στρατ λέει (1:48) ότι δεν θα χρησιμοποιήσει στο τέστ κιθάρα με lace sensor pickups "...because they cream everything else!..."

 

Αν το πεις αυτό σε 20 strat players οι μισοί ενδέχεται να βάλουν τα γέλια.(me included)

Το πως αντιλαμβανόμαστε τον ήχο είναι κάτι το εντελώς προσωπικό.

 

Τώρα, όσο για την συμπεριφορά του μάλλον είχε προηγηθεί χοντρός ιντερνετικός καυγάς σε φόρουμ και τα είχε πάρει στο κρανίο. (...αδικαιολόγητος έτσι κι αλλιώς, όταν ανεβάζεις βίντεο στο ytube ουσιαστικά απευθύνεσαι σε όλους όσους θα το δούνε.)

Στα άλλα βίντεο πάντως φαίνεται λίγο πιο...νόρμαλ.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το πεις αυτό σε 20 strat players οι μισοί ενδέχεται να βάλουν τα γέλια.(me included)

Το πως αντιλαμβανόμαστε τον ήχο είναι κάτι το εντελώς προσωπικό.

Οι αλλοι μισοι ομως ??

 

Η αληθεια ειναι οτι οι lace sensors δεν συμπεριφερονται οπως οι υπολοιποι μαγνητες με αποτελεσμα να μην βγαινουν ουσιαστικα συμπερασματα σε "καποια" τεστς

 

Υ.Γ. Το εχω ξαναδει το βιντεο γι'αυτο και απαντησα τοσο γρηγορα ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζόμαστε και από χθες και μου γράφεις για "γιαλαντζι ηθικολογίες";

Όταν χρειαστεί να εξηγήσεις  τα μυστήρια της ταστιέρας σε έναν ανήλικο κιθαρίστα, δείξε του αυτό το βίντεο,κι αν λακίσει με τις καγκουριές του βλαχόμαγκα,πες τον γιαλαντζί ηθικολόγο..

Καλές οι διαδικτυακές αντιπαραθέσεις,αλλά μιας και έκανες παρέμβαση για να επαναφέρεις το thread στην ουσία του, μην συνεχίζεις να γράφεις,απλά για να γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ δεν πιανεις τα αχαμνα σου αλλα τον στολισες με τοσα κοσμητικα οποτε η ανωτεροτητα σου παει περιπατο.Δεν προσπαθω να τον δικαιολογησω,ο τυπος ειναι γραφικος αλλα απο την αλλη δεν γουσταρω και τις γιαλατζι ηθικολογιες(που ειναι και off topic αν μη τι αλλο).

 

Εσυ δεν ειπες οτι δεν διαφωνεις με την ουσια των οσων λεει( ότι μεταξύ rosewood και maple σε κιθάρα με τα ίδια specs δεν προκύπτει αλλαγή ήχου )? αρα λοιπον ξαναλεω δεν απευθυνεται σε σενα επομενως στην ουσια εσυ μονο τον εβρισες και οχι αυτος.Κριμα και εισαι μικροτερος που ειναι ο σεβασμος στους μεγαλυτερους.....η ειμαστε ηθικοι η δεν ειμαστε ;D...

 

Δεν μου λες και κατι αλλο...αν το βιογραφικο σου ειναι καλυτερο απο του τυπα εκει....σημαινει οτι τα μπινελικια που του εριξες  δικαιολογουνται? τι ειδους ηθική ειναι αυτη ::)?

 

Φίλε νομίζω πως είναι ώρα να δεις το βίντεο άλλη μια φορά.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παίδες μη μαλώνετε για τα κσυλα και για το ποιος ακούει καλύτερα. Είναι σαν να μαλώνετε για το ποια πόλη έχει τον καλύτερο προστάτη-Άγιο.

 

Θα μπορούσαμε ίσως να συζητήσουμε πως γίνεται να ελεγχθεί και να μετρηθεί η συμμετοχή των κσύλων αλλά πρώτα θα έπρεπε να ορίσουμε τι εννοούμε "κιθάρα", "επηρεάζει" και άλλα τέτοια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου