Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτος ενισχυτής High gain!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τον eVh αποφασισα! Μου φαινεται καλη επιλογη! Καμπινα ;!

 

Αν θελεις τον 5153 να παρεις ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ την evh καμπινα..μακρια απο ν30 με αυτο τον ενισχυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το budget μου παιδια ειναι στα 1400κατι ευρω. Οποτε επειδη κλίνω προς eVh ,οπως ειπε και ενας φιλος εχει τοσο gain που θα μου ειναι στο τελος και περιττο πανω απο το 5-6, παιρνω και την 2χ12 evh καμπινα και ειμαι κομπλε;! 1420 βγαινουν ακριβως! Iliasaek το σκεφτομουν στην αρχη για κατι τετοιο, αλλα μολις ειπατε οτι χρεαζομαι καλη καμπινα οπωσδηποτε , τοτε ξεφευγω απο το μπατζετ μου! Οποτε κατι στα 1400 ευρω ψαχνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οτι και να παρεις, οσο gain και ναχει, θα χρειαστεις ενα πεταλι overdrive αν παιζεις μουσικη αυτου του τυπου οποτε υπολογισε το και αυτο. Δεν ειναι αναγκη να το παρεις αμεσως αλλα καποια στιγμη δε το γλιτωνεις.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως οτι και να παρεις, οσο gain και ναχει, θα χρειαστεις ενα πεταλι overdrive αν παιζεις μουσικη αυτου του τυπου οποτε υπολογισε το και αυτο. Δεν ειναι αναγκη να το παρεις αμεσως αλλα καποια στιγμη δε το γλιτωνεις.

 

Εχεις παιξει με τον 5150ΙΙΙ....??

Δεν υπαρχει πιο σφιχτος ενισχυτης στα μεσσαια...

Με τον συγκεκριμενο δε χρειαζεται μπουστερακι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παιξει με τον 5150ΙΙΙ....??

Δεν υπαρχει πιο σφιχτος ενισχυτης στα μεσσαια...

Με τον συγκεκριμενο δε χρειαζεται μπουστερακι...

Με τον Evh η αληθεια ειναι οχι, με τους peavey ομως και τον 5150 και τον JSX η βελτιωση με το OD ηταν αισθητη.

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον Evh η αληθεια ειναι οχι, με τους peavey ομως και τον 5150 και τον JSX η βελτιωση με το OD ηταν αισθητη.

 

ειναι πολυ πιο σφιχτος και απο τον 5150 ΜΚΙ και απο τον 5150ΙΙ...

Ο JSX ειναι πολυ πλαδαρος σε συγκριση με την οικογενεια 5150...

Παει προς mesa boogie μερια...

 

Ο 5153 ΦΙΖΑΡΕΙ απιστευτα με OD...ειδικα αν εχεις και τα vintage 30(που δε ταιριαζουν καθολου στον ενισχυτη...οπως και σε ολους τους 5150 κατ'εμε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο evh 5153 μικρος αδερφακι του 6505 ?  ::) ::)

 

Ο 50αρης evh ευκολα παταει κατω σε ογκο , clarity , ατακ κτλ κτλ τον οποιονδηποτε Peavey... Για εμενα ειναι η καλυτερη επιλογη στα χρηματα του... Εκπληκτικο κεντραρισμα στα χαμηλο μεσσαια. Αφθονο γκαζι με πολυ σφιξιμο. Ουτε καν συζηταμε για πεταλι μπροστα... Ειναι τοσο σφιχτος που κατανταει αηδεια... Φεντερε καθαρα και κραντς καναλι που απο μονο του παζει οσο μεταλ θες... Αυτα... Με κλειστα ματια...

 

Για καμπινα , οσο πιπ μαλακά και scooped μεγαφωνα τοσο καλυτερα... Νομιζω η καμπινα η evh ειναι εξαιρετικη επιλογη με τα ανιβερσαρι μεσα... η και οποιαδηποτε με greenbacks... Εξαιρεση ειναι η καμπινα του mustαine οπου αν και εχει v30 , επειδη ειναι απο κεβλαρ φτιαγμενη και frontloaded και για καποιον ανεξηγητο λογο ταιριαζει με τον 5150..

 

Ειναι ο καλυτερος 5150 που φτιαχτηκε ποτε... Συν το γεγονος του portability... Ειναι τερας σε ενταση και tone ενω ειναι μικρος και ευκολοκουβαλητος...

Θετικο-αρνητικο οι συνολικα 9 λαμπες του... Στο retubing κλαις....

 

Οριστε κλιπατσι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια να μου λετε και φευγω αυριο καταθετω τα λεφτα στον Θωμαν! Μαλλον θα παρω το σετακι ενισχυτη-καμπινας και ειμαι κομπλε! Για αλλαγη λαμπας ποιο ειναι το κοστος και καθε ποτε περιπου θα χρειαζεται αν πχ παιζω καθε μερα σε χαλαρες εντασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια να μου λετε και φευγω αυριο καταθετω τα λεφτα στον Θωμαν! Μαλλον θα παρω το σετακι ενισχυτη-καμπινας και ειμαι κομπλε! Για αλλαγη λαμπας ποιο ειναι το κοστος και καθε ποτε περιπου θα χρειαζεται αν πχ παιζω καθε μερα σε χαλαρες εντασεις;

 

Eχει καλες λαμπες μεσα σε γενικες γραμμες... JJ... 2 τελικες ειναι στην ουσια που θα πρεπει να αλλαξεις μετα απο κανενα 6μηνο δυνατου παιξιματος... Σε εντασεις δωματιου θα σε βγαλει και παραπανω...Περιπυ 30 ευρω το σετακι των 2 εχουν αν παρεις jj... Αν βαλεις καλυτερες παιζουν οι τιμες 50-60 ευρω το σετ... Αλλα ισως σου αρεσουν και οι JJ ... Για πολλους ειναι οι καλυτερες λαμπες...Παντως ο τομαν για την ωρα δεν τον εχει τον 5153...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου