Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέρον (?) design κιθάρας.


harilatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

http://www.teuffel.com/

 

Απ' ότι βλέπω, κινούνται μεταξύ 3000 και 5000 Ευρώ ανάλογα το μοντελο κλπ. Πως σας φαίνονται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, δεν έχουν ακριβώς αυτό που θα λέγαμε "κλασσική ομορφιά"...

 

Αλλά και οι γέφυρες του Calatrava

spain-bridge.jpg

 

 

δεν μοιάζουν με τη γνωστή γέφυρα του Λονδίνου

DL-002-tower-bridge-london-2_x.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο αλλά σε κάποια πράγματα less is more.. Ας πούμε η birdfish έχει κατι πόμολα(8O :!: ) απο δω κι απο κεί.. Ούτε στην θήκη δεν χωράει!! :D :D

 

Εντάξει χώρις πλάκα τώρα είναι πολυ διαστημικές για τα γούστα μου... ¶λλα αν κάποιος τη βρίσκει γιατί να μην την πάρει.. Ίσως μάλιστα να έχουν και πολύ καλό ήχο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι ότι οι καθαριστές γενικότερα έχουν μια νοσταλγική τάση στην μουσική που παίζουν και ακούν όπως και στα όργανα που προτιμούν όποτε δύσκολα να προτιμήσουν κάτι τόσο extreme.

:wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Καλά, κι εγώ δεν πολυτρελαίνομαι για αυτήν την εμφάνιση, αλλά δεν θα με χάλαγε να είχα από αυτές με τα πόμολα (όπως ωραία είπε ο axelakos) για λίγο καιρό, για να δω τι "ψάρια πιάνει". Δεν αποκλείεται να παίζει και καλά. Διαβάσατε επιλογές? (κουνάς τους μαγνήτες και τους τοποθετείς σε διαφορετικά σημεία και τέτοια....)

Μάλλον δεν θα είχα πρόβλημα να βγω σε live με τέτοιο πράμα. (για 1-2 τραγούδια....) :wink: :wink: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Ειναι εξαιρετικες κιθαρες,μοναδικης σχεδιασης & με πολυ ενδιαφεροντα ηχο.Εμενα μου αρεσουν παρα πολυ.Ειχα παιξει πριν 5-6 χρονια με μια στη Γερμανια (κοστιζε μια περιουσια ομως).Ειναι οντως τρελλη γκατζετια :lol: αλλα οσο παραδοξο & να φαινεται σαν κιθαρες ειναι κορυφαιες.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλαβα καλα καποια μοντελα εχουν και την ικανοτητα να "αλλαζουν" μαγνητες, πολυ πιο ευκολα απ'ο,τι μια κλασσικου σχεδιασμου κιθαρα. Ομως, υποθετω πως τα αντιστοιχα αναλωσιμα θα ειναι συγκεκριμενα, εως σπανια και θα κοστιζουν μια περιουσια!

Αν και μ'αρεσει το design, θεωρω πως μια plug n play κιθαρα με ικανοτητες αναβαθμισης απο οποιοδηποτε χρηστη, χωρις ιδιαιτερο κοπο και γνωσεις, ειναι μια πολυ καλη ιδεα που μπορουν να στηριχτουν και οι κλασσικες εταιριες.

Βεβαια...το ο,τι θα χασουν οι επαγγελματιες ( και μη ) τεχνιτες,. ειναι αλλο θεμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν σχημα εμενα δεν μου αρεσουν καθολου,αν και ειμαι ντραμερ....!προσωπικα εγω αν εβλεπα καποιον με τετοια κιθαρα να παιζει Live θα γελαγα παρα πολυ!!!Αληθεια.....,δεν μπορει μια συμβατικου σχηματος κιθαρα,να την φτιαξουν ετσι ωστε να εχει τις δυνατοτιτες αυτης της κιθαρας?Οπως ειπατε αλλαγη θεση μαγνητων και τετοια,να εχει πιο νορμαλ σχημα ομως...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου