Προς το περιεχόμενο

άλυτο πρόβλημα με κονσόλα Behringer xenyx 1622usb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα,

 

Αντιμετωπίζω ένα άλυτο πρόβλημα με μία -καθόλα ικανοποιητική- κονσόλα Behringer xenyx 1622usb.

 

Συγκεκριμένα παίζουν μόνο τα led του δεξιού καναλιού (και μόνο το κάτω του αριστερού)

 

Έχω ελέγξει ότι έχω σήμα και στα 2 κανάλια και στην είσοδο και στην έξοδο, είδα τα pan, διάβασα και ξαναδιάβασα το manual, (στο τέλος κατέληξα να πατάω όλα τα κουμπιά  ??? μήπως και ως δια μαγείας τα καταφέρω) το πρόβλημα όμως παραμένει.

 

Το πιό παράξενο είναι πως μία μόνο φορά πέτυχα να λειτουργήσουν και τα led και των 2 καναλιών (άρα δεν είναι καμμένα) και αμέσως μετά, χωρίς να πατήσω κάτι, ξαναήλθα στην προβληματική κατάσταση.

 

Υπάρχει κάποιος φίλος που να έχει χρησιμοποιήσει αυτή την κονσόλα ή να ξέρει τι στο καλό φταίει;

 

Καλές νότες,

Κώστας

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντός δεν κατάλαβα το πρόβλημα σου!!

 

Βαλε όλα τα ποτενσιόμετρα στο κέντρο. Όλα τα fender στην μέση…

 

Ξανά διάβασε πιο προσεκτικά το manual..

 

Και πες πας λίγο τη προσπαθείς να κάνεις με πια όργανα… το ένα κανάλι το άλλο κανάλι, τα led, μπερδεύτηκα! Και νομίζω και πολλοί άλλη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι συνδέεις στη κονσόλα σου; Τσέκαρες καλώδιο; Δοκίμασε να βάλεις ένα μικρόφωνο στο κανάλι 1. Pan στο κέντρο. Βγάλτο από Sub, στείλτο μόνο στο Main. 80% πάντος πρέπει να είναι καλώδιο..

SoK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά σας ευχαριστώ και τους 2 για τα σχόλια σας.

 

έχω stereo σήμα και στην είσοδο, και στην έξοδο. Και ενώ ακούω κανονικά άλλα όργανα στο αριστερό και άλλα στο δεξί κανάλι, το θέμα με τα led υπάρχει.

 

Φυσικά και έχω ξανά-ξανά-ξανά δει το manual, έχω τα pan στο κέντρο, δεν στέλνω από sub σήμα, μόνο στο main, έλεγξα τα καλώδια, όλα λειτουργούν σωστά.

 

Τρέχα γύρευε!

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα μια φωτο της κονσολας σου.

Διπλα (ακριβως αριστερα) απο τα led VUμετρα εχει ενα κουμπι που γραφει SOLO(NORMAL) και PFL(LEVEL SET).

Δοκιμασε το στην "εξω" θεση (πανω-SOLO NORMAL),χωρις βεβαια να εχεις πατημενο καποιο solo-pfl απο τα καναλια εισοδου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έτσι ήταν ρυθμισμένα όλα Γιώργο, όπως πρότεινες, πάλι δε δουλεύει. Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή.

 

Τι στο καλό, υποτίθεται πως είναι εύκολο πράγμα, να μην μπορούμε να βρούμε λύση με τίποτα!

 

Φίλε playloud θυμάσαι πως λύσατε το πρόβλημα;

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου