Προς το περιεχόμενο

άλυτο πρόβλημα με κονσόλα Behringer xenyx 1622usb


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα δεν ειναι πατημενο κανενα solo switch,ουτε απο τα καναλια εισοδου ουτε απο τα aux sends?

 

Δηλαδη αν,

-Στελνεις ενα σημα στο καναλι 1 πχ

-Απο το καναλι αυτο εχει σηκωσει fader και εχεις πατημενο μονο το main switch

-Σηκωνεις τα fader των main mix

-Εχεις και το κουμπι που ειπαμε παραπανω σε SOLO(NORMAL) mode (εξω)

-Δεν εχεις πατησει κανενα solo ουτε απο τα καναλια εισοδου ουτε απο τα aux sends (κατω απο την οθονη των εφε)

 

...και εξακολουθει να διαβαζει σημα στην δεξια στηλη,μαλλον πακεταρεις και επιστρεφεις εντος εγγυησης για αντικατασταση,δεν ξερω τι αλλη ιδιαιτεροτητα μπορει να εχει αυτη,απο φωτο τη βλεπω και υποθετω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Ηταν η τελευταία μου ελπίδα να έχω κάποιο από τα aux ως solo, αλλά δυστυχώς όχι.

 

Δίκιο έχεις Γιώργο, ότι ήταν να κοιτάξουμε το κοιτάξαμε. Σε ευχαριστώ για όλη τη βοήθεια.

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά έτσι ήταν ρυθμισμένα όλα Γιώργο, όπως πρότεινες, πάλι δε δουλεύει. Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή.

 

Τι στο καλό, υποτίθεται πως είναι εύκολο πράγμα, να μην μπορούμε να βρούμε λύση με τίποτα!

 

Φίλε playloud θυμάσαι πως λύσατε το πρόβλημα;

 

Ηταν ενα κουμπι, μαλλον αυτο με το solo που λεει κι ο Γιωργος

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παρατηρήσει και εγώ σε πολλά μαγαζιά που έχω πάει να κάνω ήχο και είχε Behringer κονσόλα! Ποτέ δεν μπόρεσα να βρω γιατί το κάνει!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τουλάχιστον το ψάξαμε κι ας μη βγάλαμε άκρη. Όποιος έχει χρόνο και διάθεση να δει την κονσόλα και να το ψάξουμε από κοντά μήπως και είμαι εντελώς στραβός και δεν βλέπω το προφανές κερνάω καφέ. Κώστας 6947425354

 

Καλή συνέχεια σε όλους

Hot Dog .......................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κούνα τη ελαφρά ή χτύπα τη λίγο με το χέρι από πάνω, ή στα πλάγια ή πίεσε λίγο το πάνω μέρος.

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα σε behringer και με λίγο κοπάνημα έφτιαξε, καμιά φορά κολλάνε θέλουνε όπως οι παλιές τηλεοράσεις για να φτιάξουνε χτύπημα γκάουυυυυμπαμπαμ.. :P

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου