Προς το περιεχόμενο

Mac User με πρόβλημα


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το πλήθος. Έχω ένα πρόβλημα και ελπίζω-με τη βοήθειά σας- σε λύση. Είμαι MAc Use, χρησιμοποιώ το Garageband, έχω ένα Midi Controler Evolution MK 449 με τα απαραίτητα VST's (Spectrasonics, Albino, Korg, Arturia...). Δεν μπορώ να συγχρονίσω τα fades-buttons του Controler με τα του VST. Φταίει το Garageband? φταίει το setup, φταίει το ότι είμαι ηλίθιος...? ξέχασα να σας πώ ότι δεν είμαι πιανίστας αλλά κιθαρίστας και έχω μετατρέψει τη κιθάρα σε synth με το GR-20 και midi outpout. :εχω πολύ μεγάλη σχέση με τα Macs αλλά όχι με τις τεχνολογίες programming music. HELP ME!!!!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτησω κατι ασχετο ?

Ειναι αληθεια οτι στα mac μπορεις να εχεις μονο προγραμματα εταιριας ?

Νο Copy ?

 

..... αυτό που λές ... είναι επιστημονικής φαντασίας .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Copy? Δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα σε αυτό το κόσμο...

 

Πολλά απ' τα γνωστά DAW δεν υπάρχουν σε Mac όπως το Nuendo το Cubase SX αλλά και το Logic Pro της Apple... :roll:

 

marathon:

 

To GarageBand δεν χρησιμοποιεί VST's αλλά AU... 8O

Τι εννοείς δεν μπορείς να συγχρωνίσεις το Controller. Κάνεις Assign κάποιο knob η fader και δεν το βλέπει το GarageBand, ή δεν ξέρεις πως να κάνεις Assign;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηι Nimrod7. Όντως χρησιμοποιεί AU. Το πρόβλημα μου είναι ότι το μόνο που δείχνει να ανταποκρίνεται είναι το Korg Legacy και όχι απόλυτα. Δηλαδή στο Learn δεν το κάνει για όλα τα κουμπιά. Αλλά στα άλλα της Korg δεν αντιδράει καθόλου ούτε στης Αrturia (Minimoog, ARP...). Tο ομολογώ ότι είμαι άσχετος με το MIDI Programming, και κερνάω μπύρες όποιον μου εξηγήσει και μου δείξει κάποια πράγματα (αλλά στον Mac, δεν είμαι σίγουρος ότι θέλω να πλέξω ακόμα με PCιά. Είμαι Mac User από το 1986). Thanks

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου