Προς το περιεχόμενο

Κραυγές αγανάκτησης...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

από γείτονες!

 

Σίγουρα όλοι έχουμε να διηγηθούμε κάποια ιστορία. Δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί κάτι παρόμοιο ξανά...

 

Προσωπικά μου την έχουν πει πάρα πολλές φορές. Εκεί όμως που είχα ρίξει το γέλιο της αρκούδας ήταν όταν κάποτε σε ένα σπίτι που έμενα πριν από κάμποσα χρόνια, ήμουν με ένα φίλο. Καλοκαιράκι. Είχε πέσει στα χέρια μας μια τρομπέτα και φυσικά χωρίς να ξέρουμε, αρχίσαμε να την περιεργαζόμαστε.

 

Κάποια στιγμή λοιπόν ακούγεται ένας απηυδισμένος γείτονας να ουρλιάζει:

 

"Ρε γ@@@@ένε, άμα έρθω εκεί θα σου βάλω την καραμούζα στον κ@@ο"!

 

Κάναμε κανένα μισάωρο να συνέλθουμε από τα γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φοιτητής στο σπίτι κατα τις 2 το βράδυ έπαιζα μουσική και έγραφα αν θυμάμαι καλά.Αυτή η ώρα είναι κάπως για κάποιον που δεν το ξίνει όπως οι φοιτητές.Εκεί που πορωνόμουν άκουγα κάτι γκάπ γκούπ ανα τόσο.

 

Ηταν στο ισογειο και είχε μια αυλή στον ακάλυπτο.Ο διπλανός παππουλης πετούσε πέτρες στην αρχή και μετά μπουκαλάκια 0.5 νερού χωρίς νερό.Σημάδευε τα ξύλινα παραθυρόφυλλα για περισσότερο θόρυβο.ΜΕτά πρόσθεσε και κάτι μπινελίκια όταν τον πήρα χαμπάρι και σταμάτησα.Βλέπετε ήταν και καλοκαίρι και δεν μπορούσα να έχω κλειστά γιατί θα έσκαζα.

 

Με τρομπέτα ο ίδιος παππούλης ήρθε όταν κάναμε πρόβα για ένα λάιβ και είχαμε στο σπίτι κιθάρες, τύμπανα και μπάσσο απο πισί, τρομπέτα λάιβ, και κρουστοειδή λάιβ.Ήρθε κατα τις 3 το μεσημέρι και μας έκανε παρατήρηση με λίγο ύφος "κόφτε γιατί καλώ την σειρήνα να σας μαζέψει".

 

Δίκιο είχαν και στις 2 περιπτώσεις αλλά τι να κάνουμε?Που να πάμε για πρόβα αφού είχαμε το χώρο το εκμεταλευόμασταν.Να πληρώσουμε δεν είχαμε οπότε......Μετά κάναμε σε ώρες μη κοινής ησυχίας και τα σπάγαμε εκεί και δεν έλεγε και κανείς τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πρώην studio που είχαμε με τον sakis-drm, είχε έρθει ένας παππούς και βαρούσε τη λαμαρινόπορτα...Εμείς φυσικα που να ακούσουμε...οπότε άρχισε να χτυπάει την πόρτα με μια μικρή βαριοπούλα..Αφού τη γ****ε κυριολεκτικά, βγήκαν όλοι οι γείτονες από τη φασαρία που έκανε στα μπαλκόνια...

 

Μολις μετά από ώρα βγήκαμε εμείς άρχισε να κράζει και να μας λέει ότι με τα "νταμπαντούμπα" μας ξεσηκώσαμε όλη τη γειτονιά..

 

Αργότερα οι γείτονες μας είπαν ότι βγήκαν επειδή νόμιζαν ότι περνούσε η φιλαρμονική από το θόρυβο του μπαρμπα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε την κιθάρα παλιοτερα, που ημουν οργισμενο νιάτο η απο πανω γειτονισσα ειχε καταφερει να ακουγεται πιο δυνατα απο μενα για να με ειδοποιεί να σταματαω.

 

Το καλυτερο βεβαια ειναι με το σαξοφωνο προσφατα που επαιζα κανονικα και ελαβα το πιο θετικο feedback-κατι που με εκανε να νιωσω οτι δε μελεταω αδικα,οτι θα λαβω εκτιμηση και σεβασμο μια μερα-ειναι συγκινητικο,και τωρα που το λεω βουρκωνω:

 

επαιζα λοιπον και ακουγα σε λουπα τη φραση : [Άι στο διάολο,άι στο διάολο,...]x10 και ως γνωστος βραδυνους νομιζα οτι απλα μαλωνουν καποιοι εξω.οταν βγηκα να δω τι γινεται κ ο αθυροστομος παππούς αντικρισε τις ξανθες μου μπούκλες, συγκλονίστηκε απο τη φυσική μου ομορφιά και συνέχισε : "άι στο διάολο πια,δεν αντεχεται αλλο αυτο το πραγμα...εμενα μου αρεσει η μουσική,αλλά αυτό είναι ανυπόφορο"

 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι μουσικου περιεχομενου......Φοιτητης στην Ιταλια συγκατοικουσα σε 3οροφο σπιτι με αλλους 3 ελληνες. Καλοκαιρι, μουντιαλ 94, μαζευονταν ολη η ελληνικη κοινοτητα της πολης (γυρω στα 50 ατομα) στο σπιτι μας να δουν καποιο ματς.......Οι μεγαλυτερες συγκεντρωσεις γινονταν στα ματς της Ελλαδας (τρομαρα μας), και ακολουθουσαν αυτα της Ιταλιας.......οπου ολοι υποστηριζαν παντα την αντιπαλη ομαδα της Ιταλιας....ο γειτονας αφου ειχε απυηδησει να ακουει στην ιδια του τη χωρα να κανουν καζο με την squadra azzura...κατεβαινει μαινομενος βριζοντας θεους και δαιμονες, αρπαζει τη σφουγγαριστρα απο τον κηπο και κανει εφοδο σε σταση εφ'οπλου λογχης εναντια σε 50 Ελληνες που τον κοιταζαν με ανοιχτο το στομα.......η σφουγγαριστρα, μπλεκεται στην εισοδο της πορτας (την ειχαμε παντα ανοιχτη καλοκαιρι με καυσωνα και υγρασια) και ο περηφανος Ιταλος βρισκεται ξαπλωμενος ανασκελα υπο τον ηχο δυνατου γελιου.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και την αντιστροφη ιστορια.

Γυρω στο 1980 λοιπον ειχαμε νοικιασει μια μονοκατοικια πισω απο το τουριστικο

περιπτερο του Αιγαλεω (που τοτε ηταν στο φορτε του) με την λογικη οτι αφου

γινετε χαμος εκει , ισως την ψιλογλυτωναμε εμεις. Το σπιτι ειχε 3 πλευρες ελευθερες και μονο την μια,μεσοτοιχια με αλλη μονοκατοικια που εμεναν δυο

γιαγιαδες  μονες . Σαν καλα παιδια εμεις πηγαμε και τους ειπαμε οτι θα κανουμε

λιγο θορυβο διοτι παιζουμε μουσικη . Απαντηση " μπραβο-μπραβο θα ακουμε και

μουσικη "  ,  _ "γιαγια εμεις παιζουμε ,μοντερνα,"  , _" δεν πειραζει παιδακι μου

ολα τα ακουμε"  Πρωτη τομπολα.

Μετα λοιπον απο κανενα 2ωρο χαμο , με τα "μοντερνα" της εποχης , φευγοντας

ξαναχτυπαμε διπλα .  _"Τι εγινε ? σας ζαλισαμε με τον θορυβο ?" , _" παιδακι μου

δεν ακουσαμε τιποτα , νομιζαμε οτι απο αυριο θα εχει φασαρια " !!!!

ΤΟΜΠΟΛΑ  :o :o

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίες γιαγιάδες να μου τις γνωρίσεις να γίνουμε γείτονες γιατί δεν αντέχω άλλο την γκρίνια των δικών μου!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε και την αντιστροφη ιστορια.

Γυρω στο 1980 λοιπον ειχαμε νοικιασει μια μονοκατοικια πισω απο το τουριστικο

περιπτερο του Αιγαλεω (που τοτε ηταν στο φορτε του) με την λογικη οτι αφου

γινετε χαμος εκει , ισως την ψιλογλυτωναμε εμεις. Το σπιτι ειχε 3 πλευρες ελευθερες και μονο την μια,μεσοτοιχια με αλλη μονοκατοικια που εμεναν δυο

γιαγιαδες  μονες . Σαν καλα παιδια εμεις πηγαμε και τους ειπαμε οτι θα κανουμε

λιγο θορυβο διοτι παιζουμε μουσικη . Απαντηση " μπραβο-μπραβο θα ακουμε και

μουσικη "  ,  _ "γιαγια εμεις παιζουμε ,μοντερνα,"  , _" δεν πειραζει παιδακι μου

ολα τα ακουμε"  Πρωτη τομπολα.

Μετα λοιπον απο κανενα 2ωρο χαμο , με τα "μοντερνα" της εποχης , φευγοντας

ξαναχτυπαμε διπλα .  _"Τι εγινε ? σας ζαλισαμε με τον θορυβο ?" , _" παιδακι μου

δεν ακουσαμε τιποτα , νομιζαμε οτι απο αυριο θα εχει φασαρια " !!!!

ΤΟΜΠΟΛΑ  :o :o

 

Σίγουρα ήταν μόνες?? Μήπως μένανε με έναν Σπύρο και την μια την λέγανε Θεοπούλα??? Δύσκολα βρίσκεις τέτοιες γιαγιάδες στην εποχή μας πόσο μάλλον 1980!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοίπόν...

Πολύ παλιά, στο χωριό, πρέπει να πάνε 10 χρόνια, εγώ κιθάρα στον 30ρη ενισχυτάκο μου, ένας φίλος μπάσο/ντραμς από ένα CASIO καρφωμένο σε στερεοφωνικό και άλλοι διάφοροι να ουρλιάζουν διάφορα. Παίζαμε Rotting Christ - Feast Of The Grand Whore και ξαφνικά σκάει μύτη οργισμένη γειτόνισσα από δίπλα λέγοντας το κορυφαίο (να σημειωθεί ότι ήταν σάββατο περίπου στις 5 το απόγευμα)

 

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΑΣΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΟΝ ΧΩΡΟΦΥΛΑΚΑ!!!!!!!!!!!

 

Τι πρόβα μου λες μετά, πρωτα κοκκαλώσαμε και μετά κλάσαμε στα γέλια.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου