Προς το περιεχόμενο

fender frontman25r buzz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.σας ανακάλυψα πριν 2 βδομάδες αλλά δεν είχα βρεί αφορμή να ποστάρω.Το προβλημα μου λοιπον(ενα απο αυτά) είναι ένας φθηνός ενισχυτής fender frontman25r που έχω πάρει 3 μήνες τωρα.

Ξέρω οτι πληρώσεις παίρνεις αλλα αυτος δεν κανει ούτε για σκαμπό.buzzαρει σε διαφορετικές νότες αναλoγα τη θεση του και γενικα οταν παίζω σε neck pickup,ενω με την ένταση πανω απτο 2,5 τρίζει ολη η καμπίνα.

Στο harmony central πολλοι γράφουν οτι το πρόβλημα λύνεται με αλλαγή του ηχείου αλλά σκέφτομαι αν αξιζει να αλλάξεις ηχείο σ'ενα ενισχυτή 200 ευρω.

Αν ναι, τι ηχείο πρότεινετε ( 10' ) και που μπορω να το βρώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Welcome! :lol:

Καταρχην δεν νομιζω να μιλας για αλλαγη ηχειου αλλα για αλλαγη ΜΕΓΑΦΩΝΟΥ ετσι δεν ειναι?

Πριν κανεις οτιδηποτε παρε ενα ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ και ΣΦΙΞΕ καλα ΟΛΕΣ τις βιδες που βλεπεις πανω στον ενισχυτη.

Αν τριζει η καμπινα η αλλαγη μεγαφωνου δεν προκειται να σου προσφερει τιποτα (ασε που δεν αξιζει τον κοπο μια και το φθηνοτερο μεγαφωνο που μπορω να σκεφτω θα σου κοστισει τουλαχιστον 80-100 ευρω)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου