Προς το περιεχόμενο

fender tele deluxe 72' road worn aaand...GO


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!κολλημενος πολυ καιρο τωρα με την fender telecaster deluxe road worn 72'....θα ηθελα τις σοβαρες σας αποψεις!

Εγω το μονο που θελω να πω ειναι οτι ειναι μια αξιοπρεπεστατο εγχειρημα με πολυ περιοριμενη δραση και συμμετοχη σε γκρουπ και τα λοιπα καθως μου ακουγεται πιο πολυ ως κιθαρα για μπλουζ και τζαζ,στο distortion δεν στεκει καλα.Οσον αφορα την τιμη πιστευω ακραδαντα πως το ταυρινι της gibson στα ιδια λεφτα πλεον(διοτι ηταν 1400 στο τομαν παλαιοτερα απο τι μου χουν πει) ειναι πολυ πιο ευελικτη και αξιζει τα λεφτα της!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ακουγεται πιο πολυ ως κιθαρα για μπλουζ και τζαζ,στο distortion δεν στεκει καλα.

 

να τσεκαρεις τα ...αυτια σου.. ;D..η DeLuxe TELE ειναι η πλεον ροκ Fender κιθαρα και εκπληκτικη με distortion για αυτο το λογο αλλωστε βγηκε στην παραγωγη

 

στο youtube θα βρεις δεκαδες βιντεο που το επιβεβαιωνουν..παρε ενα (δεν ειναι η RW αλλα ειναι η ιδια κιθαρα πανω κατω και με τους ιδιους μαγνητες)

 

 

η κιθαρα στην οποια αναφερεσαι αν και δεν εχει τους ιδιους μαγνητες με τις original των 70s ειναι μια χαρα & ως RW εχει και πολυ ωραιο vibe.

 

επισης ειναι και ΠΟΛΥ ευελικτη κιθαρα,πολυ πιο ευελικτη απο την SG, μια και μπορει και να ακουστει ωραιοτατα και καθαρα,αν εχεις βεβαια τον καταλληλο ενισχυτη.

 

 

φυσικα αν της βαλεις και καλυτερους wide range style μαγνητες (Lollar π.χ) θα γινει ακομα καλυτερη

 

Eισαι και ατυχος πριν απο 4 μηνες πουληθηκε μια στις αγγελιες στο ΝΟΙΖ για 300 ευρω....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τις αναβαθμισεις στα πικς + ενα split που θα ναι μεγιστη μοντα ξεφευγει 150ευρω...και δεν ειμαι θετικος σε τετοια εγχειρηματα ειδικα για κιθαρες κοντα στο 1000ικο εκτος κι αν τα κανεις σε μια blacktop(που ειναι κ 400ε πιο φθηνη οποτε δεν το σκεφτεσαι καν)!τωρα οποιος θελει humbuckers και τεινει σε πιο fat ηχο το ταυρακι τα σπαει!

 

αλλες αποψεις guys.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαια ειναι λιγο περιεργο να εισαι...κολλημενος με μια κιθαρα που....δεν σου αρεσει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια ειναι η ερωτηση ρε παιδια ?  :o :o :o

Ποια ειναι η "αποψη" ????

Που βαδιζουμε ?

  Τι λογο υπαρξης εχει αυτο το θρεντ ??????

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου