Προς το περιεχόμενο

Graveyard Lovers


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι που μπορεί να ενθουσιάζει έναν, μπορεί να αφήνει παγερά αδιάφορο κάποιον άλλο και τούμπαλιν.

Το τι μας συγκινεί και τι όχι, έχει να κάνει με έναν πολύπλοκο μηχανισμό που εξαρτάται από πάρα πολλές παραμέτρους.

 

Για αυτόν ακριβώς το λόγο, θεωρώ ότι η αντίληψη της (όποιας) τέχνης είναι ένα θέμα αυστηρά υποκειμενικό.

Συμφωνουμε Σπυρο,ισως γι'αυτο το λογο πολλες φορες δεν μπορεις να εντοπισεις και να πεις ακριβως τι σ'αρεσει η οχι σε κατι.

Εχει τυχει πολλες φορες να ακουσω "πραγμα"για το οποιο εχω διαβασει διθυραμβους και να μου φανει παντελως αδιαφορο αλλα και περιπτωσεις στις οποιες μου αρεσει κατι,που πολλοι το θεωρουν μετριο η και κακο.

Αλλες φορες μπαινω στη διαδικασια να σκεφτω το γιατι κι αλλες φορες,τις περισσοτερες,δεν το αναλυω καν.

Οι Graveyard Lovers,ειναι καλοι αλλα δε μου φαινονται κατι ιδιαιτερο.

Καποια αλλα δικα τους που ακουσα παλι ηταν ΟΚ,μεχρι εκει ομως.

Απ'αυτα που εβαλες μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο κομματι.

Οσο για τους Graveyard που ανεφερε ο rocka cola απ'οσα τους εχω ακουσει μ'αρεσουν πολυ.

Ειδικα στα live τους σκοτωνουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνουμε Σπυρο,ισως γι'αυτο το λογο πολλες φορες δεν μπορεις να εντοπισεις και να πεις ακριβως τι σ'αρεσει η οχι σε κατι.

Εχει τυχει πολλες φορες να ακουσω "πραγμα"για το οποιο εχω διαβασει διθυραμβους και να μου φανει παντελως αδιαφορο αλλα και περιπτωσεις στις οποιες μου αρεσει κατι,που πολλοι το θεωρουν μετριο η και κακο.

Αλλες φορες μπαινω στη διαδικασια να σκεφτω το γιατι κι αλλες φορες,τις περισσοτερες,δεν το αναλυω καν.

Οι Graveyard Lovers,ειναι καλοι αλλα δε μου φαινονται κατι ιδιαιτερο.

Καποια αλλα δικα τους που ακουσα παλι ηταν ΟΚ,μεχρι εκει ομως.

Απ'αυτα που εβαλες μου αρεσε πιο πολυ το πρωτο κομματι.

Οσο για τους Graveyard που ανεφερε ο rocka cola απ'οσα τους εχω ακουσει μ'αρεσουν πολυ.

Ειδικα στα live τους σκοτωνουν.

 

 

αυτο συμβαινει κ στις ταινιες....οταν σου περιγραψει καποιος κατι ως 'διθυραμβικο,απιστευτο,δεν εχεις ξαναδει κατι τετοιο΄,μονο κακο κανει αυτη η κριτικη.....περιμενεις να πεσεις απο τα συννεφα κ σχεδον παντα απογοητευεσαι!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο συμβαινει κ στις ταινιες....οταν σου περιγραψει καποιος κατι ως 'διθυραμβικο,απιστευτο,δεν εχεις ξαναδει κατι τετοιο΄,μονο κακο κανει αυτη η κριτικη.....περιμενεις να πεσεις απο τα συννεφα κ σχεδον παντα απογοητευεσαι!

Εχεις δικιο και ισως λειτουργει και καποιες φορες αντιστροφα,δηλ.οταν ολοι "θαβουν"κατι προσπαθεις,ασυναισθητα,να βρεις κατι για να το "συμπαθησεις".

Και τελικα συχνα βρισκεις αυτο το"κατι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου