Προς το περιεχόμενο

Stel Andre - 2nd round French Guitar Contest entry


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις ενα μεγαλο προσον κατ'εμε,χωρις να εχεις το πολυ συνθετο παιξιμο ή το τρελλο σρενταρισμα,να φτιαχνεις μελωδιες που σου μενουν....συνεχισε ετσι!

 

επισης το ριφακι γυρω στο 1,46 κατι μου θυμιζει και σπαω το κεφαλι μου εδω και καναδυο μερες!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλό ήταν ρε συ Στέλλιο αλλά...δεν ξέρω.Το βρήκα λίγο στατικό και άτολμο.

Η αλήθεια είναι ότι το backing(πολύ καλό) με προϊδέασε για κάτι πιο φευγάτο και χειμαρώδες...Η lead κιθάρα μου φαίνεται πως δεν ακολουθεί.

Τούτο μάλλον δεν θα μπει στο "watch later". :)

 

Eίσαι όμως παικταράς,το ξέρεις... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το κεντρικό θέμα και απίστευτο το κλείσιμο !!! Για το backing τι να πω ήταν γάντι με το σόλο. Θα συμφωνήσω με τον παικταρά που έκανε το top comment.Ωραίο themed αποτέλεσμα.Συγχαρητήρια για τη σύνθεση και καλή επιτυχία !! :D :D Άντε και του χρόνου με τη LAG.Στη σελίδα του διαγωνισμού δεν βλέπω το video μήπως πρέπει να κάνεις submit ?

 

ΥΣ: Η μαύρη ibanez ποιο μοντέλο είναι ?

 

Ευχαριστω για τα λογια σου μαν! Εχω κανει submit το βιντεο και τους εστειλα και μηνυμα στη σελιδα στο fb και περιμενω. Η ibanez που εγραψα τα ρυθμικα ειναι αυτη http://www.thomann.de/gr/ibanez_arz307_bk_b_stock_2.htm

 

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και την στηριξη σας. Ειναι αναγκαια και ευχαριστω πραγματικα!

 

Οπως καταλαβαινετε η φιλοσοφια μου στο οργανο ειναι οτι δε χρειαζεται να "κανεις" πολλα για να "πεις" πολλα. Εχω πολυ συγκεκριμενο τροπο που προσεγγιζω τα σολο μου. Μ'αρεσει απιστευτα η μελωδια σε οτιδηποτε ακουω. Στο συγκεκριμενο δεν ηθελα να κανω επιδειξη του τι μπορω να παιξω η που μπορω να φτασω σαν παικτης. Θα μπορουσα να κανω περισσοτερα.. Αλλα τι θα αφηνε αυτο στ'αυτια? Τεχνικη και γνωσεις? Απο αυτα το youtube αλλο τιποτα! Ολοι παπαδες παιζουν πλεον  ;D Προσωπικα θελω να αφηνω πισω μου ωραιες ιδεες.. μελωδιες.. γευσεις.. tasty πραματακια. Αν ποτε με χαρακτηρισει κατι στο παιξιμο μου θελω να ναι αυτο.

 

Βεβαια εν τελει στη μουσικη ολα ειναι υποκειμενικα! Καθε ανθρωπος εχει αλλο γουστο και προσεγγιση στα πραματα. Αλλα αυτο ειναι οτι καλυτερο! Η διαφορετικοτητα δινει νοημα σε ολους μας!

 

 

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα λογια σου μαν! Εχω κανει submit το βιντεο και τους εστειλα και μηνυμα στη σελιδα στο fb και περιμενω. Η ibanez που εγραψα τα ρυθμικα ειναι αυτη http://www.thomann.de/gr/ibanez_arz307_bk_b_stock_2.htm

 

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια και την στηριξη σας. Ειναι αναγκαια και ευχαριστω πραγματικα!

 

Οπως καταλαβαινετε η φιλοσοφια μου στο οργανο ειναι οτι δε χρειαζεται να "κανεις" πολλα για να "πεις" πολλα. Εχω πολυ συγκεκριμενο τροπο που προσεγγιζω τα σολο μου. Μ'αρεσει απιστευτα η μελωδια σε οτιδηποτε ακουω. Στο συγκεκριμενο δεν ηθελα να κανω επιδειξη του τι μπορω να παιξω η που μπορω να φτασω σαν παικτης. Θα μπορουσα να κανω περισσοτερα.. Αλλα τι θα αφηνε αυτο στ'αυτια? Τεχνικη και γνωσεις? Απο αυτα το youtube αλλο τιποτα! Ολοι παπαδες παιζουν πλεον  ;D Προσωπικα θελω να αφηνω πισω μου ωραιες ιδεες.. μελωδιες.. γευσεις.. tasty πραματακια. Αν ποτε με χαρακτηρισει κατι στο παιξιμο μου θελω να ναι αυτο.

 

Βεβαια εν τελει στη μουσικη ολα ειναι υποκειμενικα! Καθε ανθρωπος εχει αλλο γουστο και προσεγγιση στα πραματα. Αλλα αυτο ειναι οτι καλυτερο! Η διαφορετικοτητα δινει νοημα σε ολους μας!

 

 

Εμένα μου αρέσει η φιλοσοφία σου κυρίως επειδή είναι σπάνια και υπάρχει ανάγκη από παίχτες σαν εσένα. Έχω δει όλα τα βίντεο σου και μετά από τρεις φορές μου έχουν μείνει γιατί είναι themed και αυτό το βίντεο είναι ορισμός του themed.Δεν είσαι διαφορετικός.Μοναδικός είσαι  ;D ;D ;D Τώρα μια ερώτηση την 7η χορδή στα ρυθμικά τη χρησιμοποίησες ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Mike! Ναι την 7χορδη την χρησιμοποιησα για τα ρυθμικα του κομματιού. Και σταθηκε επάξια στο ρολο της μπορω να πω! Πολυ καλος ο ηχος της σε συνδυασμο με το Guitar Rig. Το απολαυσα ιδιαιτερα!

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα λήγει η προθεσμία και δεν βλέπω όλα τα entries του δεύτερου γύρου !!! Τι θα γίνει άραγε μ'αυτό ? Δεν εχουν κανει submint ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν κανει λογικα. Απλως δεν τα εχουν δημοσιευσει απο τη σελιδα του french guitar contest. Εχει φοβερους κιθαριστες μεσα. Οτι νεο ανεβαινει και το ακουω παθαινω πλακα. Απιστευτα επιπεδα... τι υπαρχει στον κοσμο!!  :o

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν κανει λογικα. Απλως δεν τα εχουν δημοσιευσει απο τη σελιδα του french guitar contest. Εχει φοβερους κιθαριστες μεσα. Οτι νεο ανεβαινει και το ακουω παθαινω πλακα. Απιστευτα επιπεδα... τι υπαρχει στον κοσμο!!  :o

Προς το παρόν έχουν κάνει όλοι εκτός από δύο.Όλοι τελευταία μέρα σχεδόν τα ανέβασαν.Σιγά σιγά τα περιμένουμε τα αποτελέσματα.Πέρυσι κέρδισε ο Andre Nieiri φέτος ποιος Andre ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα καλο!  ;) Ο ανταγωνισμος ειναι τεραστιος και υπαρχουν κιθαρισταραδες εκει μεσα. Δε ξερω και τι ζητανε οι κριτες... οπως κ να χει εγω το γουσταρα τρελα! Και μ'αρεσε προσωπικα οτι δημιουργησα. Θα δουμε.. δε ξερω ποτε βγαινουν τ αποτελεσματα.

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου