Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση στιγματος απο αυτοκολλητο στο σκαφος!HELP!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!Πριν καποιο διαστημα ειχα την φαεινη ιδεα να βαλω αυτοκολλητο στην κιθαρα και οπως καταλαβατε το μετανιωσα!Το εβγαλα με πιστολακι μαλλιων αλλα αφησε στιγμα απ'την κολλα.Τι μπορω να κανω για να την αφαιρεσω?

Ευχαριστω για οποιαδηποτε απαντηση.

Hey Pinky!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε σε σημείο που δεν φαίνεται να τρίψεις ελαφρά με 2000 grit γυαλόχαρτο νερού βρεγμένο με σαπουνόνερο . Αφού σιγουρευτείς ότι δεν προκαλεί ζημιά επιχείρησε το εκεί που ήταν το αυτοκόλλητο .Περίμενε και γνώμες από άλλους πριν επιχειρήσεις τίποτα μπορεί να έχουν καλύτερη λύση !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως κάποια αλοιφή για γυάλισμα,μια φορά ένας με είχε με το αμάξι και μου άφησε χρώμα πάνω στο δικό μου και με αφλοιφή το αφαίρεσα,πρώτα με πιο χοντρή(όπου και αφαιρέθικε το χρώμα του άλλου χωρίς να μου κάνει σημάδια) και μετά με ψιλή.

 

Δεν ξέρω όμως αν η "χοντρή" κάνει για το χρώμα της κιθάρας (γιατί του αμαξιού μπορεί να έχει σκλυρηντικό και να αντέχει πιο πολύ)αλλά με την ψιλή μπορείς να δουλέψεις άφοβα αρκεί να έχεις ή βαμβακερό πανί ή με μικροϊνες ή σφουγγάρι γυαλίσματος

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριψτο με ενα πανακι και λιγο ναφθα ,το γνωστο ζιπελαιο,ειναι το απαλοτερο και αποτελεσματικοτερο καθαριστικο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τριψτο με ενα πανακι και λιγο ναφθα ,το γνωστο ζιπελαιο,ειναι το απαλοτερο και αποτελεσματικοτερο καθαριστικο.

Αμα δεν εχεις ομως αυτο που σου λεει ο SF μπορεις να πας και στο περιπτερο να παρεις 1 γομολάστιχα και να το αφαιρεσεις.....

 

Υ.Γ. Φυσικα οχι με το σημειο που "και καλα" σβηνει το στυλο  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφέρω ότι παλιότερα έχοντας το ίδιο θέμα σε όργανο με νίτρο φινίρισμα, έβγαλα πανεύκολα την κόλλα και χωρίς κανένα πρόβλημα, χρησιμοποιώντας το γνωστό αντισκωριακό σπρέι wd40 με ένα βαμβάκι. Για όποιον δεν έχει ζιπέλαιο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου