Προς το περιεχόμενο

Comfortably Numb Cover


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ φίλοι συμφορουμιτες!

Πριν δύο χρόνια αποφάσισα να ασχοληθώ με τη μουσική αλλα και γενικότερα με τη δημιουργία παραγωγή και τα λοιπά! Έψαχνα να βρω ένα φόρουμ να με βοηθήσει στα πρώτα μου βήματα και κατέληξα εδώ. Απο τότε έως και τώρα έχω αποκτήσει τόσα πολλά μέσα απο το χώρο αυτό που δε μπορώ καν να το φανταστώ πως ξεκίνησαν όλα απο μία ας το πούμε στιγμή τρέλας που ότι λεφτά είχα πήγα και τα έριξα όλα να κάνω ένα home studio και να εναποθέσω εκεί μέσα τους ατελείωτους τόνους έμπνευσης που είχα.

Μέσα απο το χώρο αυτό λοιπόν, τόσο της μουσικής όσο και του φόρουμ, γνώρισα ανθρώπους έκανα φίλους έμαθα πράγματα άνοιξε το μυαλό μου λίγο περισσότερο και γενικά μόνο όμορφες στιγμές έχω να θυμάμαι α.

Βέβαια τα σχέδια που είχα τότε δε πήγαν ως ήλπιζα τα πράγματα άλλαξαν οι καιροί δυσκόλεψαν ακόμα και εγώ άλλαξα τόσο πολύ! Χάθηκε η όρεξη χάθηκε ο ενθουσιασμός ξεθώριασαν τα όνειρα με αποτέλεσμα να εχω σχεδόν παρατήσει την ασχολία μου με τα όλα μουσικά εδώ και αρκετό καιρό σε σημείο που στεναχωριόμουν όποτε το σκεφτόμουν.

Έτσι λοιπόν βρήκα ευκαιρία μιας και έκλεισα τα δύο χρόνια στο χώρο να ξανα ασχοληθώ και να κάνω αυτό που έκανα πριν απο δύο χρόνια. Να πάρω όλα τα υλικά που έχω και να παίξω ένα κομμάτι που αγαπώ ουτος ώστε να το παρουσιάσω σε όλους τους φίλους που θα τους ενδιέφερε να το δούν, να πούν την αποψή τους, να σχολιάσουν, να ακούσουν!

Αρκετά σκουριασμένος με τα δάχτυλα να δυσκολεύονται να ακολουθήσουν και η φωνή να μη θέλει να βγεί το ίδιο κομμάτι δύο χρόνια μετά! (Ναι ακούγομαι λες και έχουν περάσει 40 χρόνια ξέρω χαχαχα)

 

Να ευχαριστήσω το φίλο και συμφορουμίτη Gary για το υπέροχο backing track που μου έφτιαξε και για την όλη επιμέλεια της μίξης για ακόμη μία φορά αν και του υλικό που του έστειλα ήταν πολύ μέτριο :).

 

 

Keep Rocking!  :)

2011

 

2013

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια δεν εχει τοσο το τεχνικο του πραγματος αλλα το οτι ξανακαταπιαστηκες με κατι που γουσταρες.

Θετικο!

Για τον μη ενθουσιασμο και τη διαθεση σε καταλαβαινω,πολυς κοσμος ειναι ετσι.

Ειν'ωραιο ομως να ξαναγυριζεις και να φτιαχνεις κατι.

Αν θυμαμαι σωστα πρεπει να ηταν το πρωτο σου κομματι.

Θυμαμαι επισης οτι καθε βιντεο που εβαζες ηταν πιο βελτιωμενο σε σχεση με το προηγουμενο,στ'αυτια μου τουλαχιστον.

Επισης-οπως βλεπεις δεν ξεχναμε τιποτα-μας ειχες ταξει κατι κοψιδια πιο παλια. ;D ;D ;D

Μπραβο σε 'σενα και στον Gary,να βαρας αδερφε και να βαζεις να ακουμε!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια δεν εχει τοσο το τεχνικο του πραγματος αλλα το οτι ξανακαταπιαστηκες με κατι που γουσταρες.

Θετικο!

Για τον μη ενθουσιασμο και τη διαθεση σε καταλαβαινω,πολυς κοσμος ειναι ετσι.

Ειν'ωραιο ομως να ξαναγυριζεις και να φτιαχνεις κατι.

+1000

 

Το cover είναι πολύ ωραίο. Μπράβο!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημασια δεν εχει τοσο το τεχνικο του πραγματος αλλα το οτι ξανακαταπιαστηκες με κατι που γουσταρες.

Θετικο!

Για τον μη ενθουσιασμο και τη διαθεση σε καταλαβαινω,πολυς κοσμος ειναι ετσι.

Ειν'ωραιο ομως να ξαναγυριζεις και να φτιαχνεις κατι.

Αν θυμαμαι σωστα πρεπει να ηταν το πρωτο σου κομματι.

Θυμαμαι επισης οτι καθε βιντεο που εβαζες ηταν πιο βελτιωμενο σε σχεση με το προηγουμενο,στ'αυτια μου τουλαχιστον.

Επισης-οπως βλεπεις δεν ξεχναμε τιποτα-μας ειχες ταξει κατι κοψιδια πιο παλια. ;D ;D ;D

Μπραβο σε 'σενα και στον Gary,να βαρας αδερφε και να βαζεις να ακουμε!

 

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να έρθει η όρεξη ξανά και να κάνω κανένα κομματάκι να γουστάρουμε  :P. Όσο για τα κοψίδια εδώ είναι και περιμένουν. Είπαμε κρίση κρίση αλλά όλα και όλα! Το κοψιδάκι μας θα το τσιμπήσουμε!

 

+1000

 

Το cover είναι πολύ ωραίο. Μπράβο!  :)

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vegetarian να μην στεναχωριέσαι. Θα σου ξανάρθει. Ξέρω άνθρωπο που ξανάρχισε να παίζει μουσική μετά από 10 χρόνια για να αποφεύγει τα πεθερικά του.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vegetarian να μην στεναχωριέσαι. Θα σου ξανάρθει. Ξέρω άνθρωπο που ξανάρχισε να παίζει μουσική μετά από 10 χρόνια για να αποφεύγει τα πεθερικά του.

 

 

Σωστός ο φίλος  ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω Πω!! Απιστευτος ο ηχος της Squier....!!!!! Βασικα τα δαχτυλα τον φτιαχνουν τοσο καλο!!! εχω μια ιδια αλλα με maple ταστιερα.Αν επιτρεπεται τι εφφε χρησημοποιησες!! δυναμικο και ωραιο το solo σου!!! απο εμενα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

 

:D :D :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω Πω!! Απιστευτος ο ηχος της Squier....!!!!! Βασικα τα δαχτυλα τον φτιαχνουν τοσο καλο!!! εχω μια ιδια αλλα με maple ταστιερα.Αν επιτρεπεται τι εφφε χρησημοποιησες!! δυναμικο και ωραιο το solo σου!!! απο εμενα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

 

:D :D :D :D :D :D

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :)

Τα δάχτυλα πολύ σκουριασμένα ήταν στο σόλο να σου πώ την αλήθεια. Η Squier πολύ καλή με καλούτσικο ήχο αλλα όχι καλή ταστιέρα δυστυχώς με αποτέλεσμα τα δάχτυλα να ακουμπάνε τη ταστιέρα καθώς παίζεις και να δυσκολεύεσαι στα μπέντς. Τα εφέ είναι απο guitar rig όλα νομίζω γιατί δεν έκανα εγώ τη μίξη. πάντως αν και έχω καλύτερη κιθάρα προτίμησα τη Squier έστω για το ελάχιστο στραοήχο που θα μπορούσε να βγάλει. ¨ηθελα το σάλο να το έχει αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου