Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια για αποφοίτηση!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μερικές μέρες οι ένδοξες εποχές του σχολείου τελειώνουν και πλησιάζει και η "τελετή" αποφοίτησης!

Θέλουμε λοιπόν να παίξουμε μερικά τραγουδάκια για τη σχετική ατμόσφαιρα της γιορτής και κυρίως με θέμα καλοκαίρι, τελος σχολείου, αποχωρισμό κλπ κλπ

(δεν αποκλείονται βέβαια και γνωστά τραγούδια που είναι ωραία και αρεστά σε όλους ανεξαρτήτητου μουσικής προτίμησης)

Θα ήθελα λοιπόν όποιος έχει κάποια ιδέα να προτείνει κάποια τραγούδια αρχικά για να συμπληρώσουμε το "πρόγραμμα" αλλά και για να έχουμε επιλογές για διαλογή (πιστεύω ότι θα φτάσουμε και σε αυτό το επίπεδο)

α και το google το έψαξα οπότε μην μπείτε στον κόπο με το κλασικο "google is your friend"  ;D ;D  :P

Πολύ σημαντικό επίσης είναι τα τραγούδια να μπορούν (και με μικρές μετατροπές ακόμα) να παιχτούν έστω και λίγο με πιάνο γιατί ειμαστε πιανο κιθάρα φωνες

 

Ορισμενα τραγούδια που έχω στο μυαλό μου μέχρι στιγμής είναι

Aother brick in the wall (χιλιοειπομένο σε αποφοιτήσεις)

Schools out

Θα χαθώ

Τα μαθητικά χρόνια

Λιωμένο παγοτό

 

(προτίμηση κυρίως σε ελληνικά και λιγότερο σε ξένα λόγω της απήχησης , αν και εγώ προσωπικά αν μπορούσα κυρίως ξένα θα έπαιζα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φίλε.  :)

 

Είμαι παλαίμαχος και ο πλέον αρμόδιος σε αυτό το θέμα  ;D

 

Κλισαδούρες να παίξετε.Μην ξεχνάς ότι οι από κάτω ακούνε Lil Wayne και Παολα...δεν μπορείς να τους αναγκάσεις να ακούσουν όσα σας αρέσουν αφού σας ακούνε ''αναγκαστικά''.Δεν παίζετε σε μαγαζί.

 

1.Βασιλιά της σκόνης

2.Ασημένια Σφηκα

3.Οτιδήποτε από Πυξ Λαξ και λοιπούς τρυφερούς έντεχνους με ασυνάρτητους στίχους μπας και ρίξεις και καμιά κοπελιά ;D

4.Μ'αρέσει να μην λέω πολλά

5.Rock n roll στο κρεββάτι πιθανώς

6.Εξαιρέσεις-Ρους

7.Γυρίζω τις πλάτες μου στο μέλλον (ναι ξέρω ότι τώρα ουρλίαζεις όχι άλλο Τσακνή  ;D)

8.Ανάσα-Μαχαιρίτσας

9.Θα πάρω φόρα -Κίτρινα ποδήλατα (εύπεπτο ψευτορεμπέλικο)

10.Ταξιδιάρα ψυχή (αν οι κιθαρίστες είναι πιστόλια...τα σηκώματα θέλουν προσχοή γιατί αλλιώς γίνεται Μακελειό με τον Στέφανο Χίο)

 

Money money  ;D 15 κομμάτια.Βάλε και τις τετριμένες ομιλίες καθηγητών και γονέων και ορίστε...είστε έτοιμοι.

 

Έχω και άλλα αν θες στην φαρέτρα μου.

 

Παρακαλώ  8)

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Queen "We are the champions"

 

Λίγο απαιτητικό από πολλές οπτικές δεν νομίζεις;Εκτός αν το πρότεινες για πλάκα οπότε πάω πάσο.

 

@Panafana χάρηκα που σου άρεσαν...θα βγουν μια χαρά και χρονικά.  :)

 

Γενικά αν παίξετε κάτι που σας τρελαίνει ακόμα και αν είναι άρτια εκτελεσμένο....μάλλον δεν θα είναι υπερβολικά γνωστό οπότε δεν θα ευχαριστηθεί το κοινό την συναυλία ούτε και σεις αφού οι ενέργειες και των δύο είναι συγκοινωνούντα δοχεία.

 

Συγγνώμη για το μεσημεριανό μου βαθυστόχαστο ψυχαγωγικό χιούμορ.  ;D

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκινηστε με το killing in the name of των rage against the machine και να το πειτε με μισος.

Καλη επιτυχια, οι επιλογες που προτειναν οι προηγουμενοι με καλυψαν.

 

αν εχετε γυναικεια φωνη να βαλετε και  το εσυ δεν ζεις πουθενα των μπλε, και με αντρικη δεν με χαλαει

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Λιωμένο παγοτό

 

 

 

....και βγάζει την πάσα στον Marathon.... :)

 

 

 

 

10.Ταξιδιάρα ψυχή (αν οι κιθαρίστες είναι πιστόλια...τα σηκώματα θέλουν προσχοή γιατί αλλιώς γίνεται Μακελειό με τον Στέφανο Χίο)

 

 

 

"Μακελειό με τον Στέφανο Χίο" χαχαχαχαχαχα :) Επιβάλλεται η ταξιδιάρα ψυχή... γενικά ένα ποτ πουρί τρύπες μετράει πιστεύω...

 

....αλλά μην παίξετε την Αμνησία, αφήστε την για το reunion.....  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιωμένο παγοτό

 

Είσαι σίγουρος ότι ΠΡΕΠΕΙ να αποφοιτήσεις? ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είσαι σίγουρος ότι ΠΡΕΠΕΙ να αποφοιτήσεις? ;D ;D

 

Έχεις ένα βάσιμο point- επίσης και το «Aother brick in the wall» είναι ανησυχητικό  :D

 

Φίλε Panafana πλακίτσα κάνουμε έζι; Καλή αποφοίτηση και καλή συνέχεια σε ότι ακολουθήσεις.   

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου