Προς το περιεχόμενο

Vox Tonelab SE "can do" metal tones easily!


Deadmeat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανέβασα ένα μικρό βιντεάκι για όλους αυτούς που αμφισβητούν την Tonelab ότι δεν μπορεί να παίξει metal.

 

Metallica Tone

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω συγνωμη αλλα το αμφισβητω ακομα.....αν και η ποιοτητα του κλιπ δεν ειναι και η καλυτερη για να βγει συμπερασμα σχετικα με τον ηχο.

Καλοπροαιρετα παντα ε........ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γνώμη για την Tonelab δεν έχω, αλλά τον ήχο που ακούω metal δεν τον λες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω συγνωμη αλλα το αμφισβητω ακομα.....αν και η ποιοτητα του κλιπ δεν ειναι και η καλυτερη για να βγει συμπερασμα σχετικα με τον ηχο.

Καλοπροαιρετα παντα ε........ ;)

 

Σε αμφισβητώ που το αμφισβητείς..Καλοπροαιρετα παντα.

 

Σοβαρα τώρα έχει κατεμε καποια spects μεταλ τα οπια πιστεύω μπορούν να παραμετροπποιηθούν αρκετά.

Λίγα αλλα αρκετά εμένα τουλάχιστον στην παρούσα φάση με υπερκαλύπτουν.

Ίσως θα ήθελε λίγα βραχέα ακομα//

Mono η digitech ρπ 500,1000.. θα μπορουσε να συγκριθεί μαζί της, για boss , line 6 , ούτε κατα διάνοια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά πέτυχες καλό metal ήχο (μπορεί να μην είναι cannibal corpse, αλλά μην γελιέστε, δεν χρειάζονται τόνοι gain) αλλά πέτυχες και αυτό που λές metallica tone, αα και με strato. Οπότε, μπράβο.

Άσε που διάλεξες και ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια τον metallica.

Thumbs up

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παίδες, για όνομα του Κθούλου, μην ανεβάζετε ή προτείνετε βιντεάκια από το youtube, που η ηχογράφηση έχει γίνει με το μικροφωνάκι της κάμερας.

 

Τα μόνα άξια λόγου βίντεο με παρουσιάσεις gear είναι αυτά που έχει γίνει ηχογράφηση με υψηλή δειγματοληψία χωριστά από την εικόνα και μετά έχουν γίνει sync εικόνα και ήχος. Ας πούμε τέτοια ανεβάζει ο elavd.

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαίνω όλα αυτά που θέλετε να πείτε για την ποιότητα του clip, αλλά για να πώ την αλήθεια ότι ακούσατε στο βίντεο το ίδιο ακριβώς ακούγετε και στην πραγματικότητα. Το φυσιματάκι και η μικρή παραμόρφωση στον ήχο είναι επειδή όντως χρησιμοποιήσα εξωτερική webcam και ότι δεν έχω την απαραίτητη κάρτα ήχου για να κάνω σωστά την δουλειά και τις ρυθμίσεις που χρειάζονται. Με συγχωρείτε πάντως για την τσαπατσοδουλειά, ένα παράδειγματάκι ήταν μόνο.Περισσότερες πληροφορίες θα δείτε στο youtube βίντεο. Πάντα φιλικά!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου