Προς το περιεχόμενο

Δορυφόροι Jbl prx 625 ή Jbl mrx 525


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Θα ήθελα αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει στην επιλογή 2 δορυφόρων jbl.

  Είμαι ανάμεσα στο να αγοράσω την καινούργια σειρά αυτοενισχυόμενων ηχείων prx 625 ή τα παθητικά mrx 525 με έναν ενισχυτή crown. Η διαφορά του κόστους τους (που δεν είναι τεράστια) δεν με απασχολεί τόσο όσο το ηχητικό αποτέλεσμα.

  Τα ηχεία τα θέλω για χρήση σε εκδηλώσεις (party κτλ, όχι live) και αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι τα ''γκάζια'' που θα έχουν και το μπάσο που θα βγάζουν. Θα προσθέσω και sub αλλά αυτή τη στιγμή με ενδιαφέρει η επιλογή 2 δορυφόρων. Την πάτησα ήδη μία φορά όταν μετά από τα eon 15 g2 αγόρασα τα eon 515 (ηχεία για πέταμα χωρίς sub) και θέλω αυτή τη φορά να κάνω τη σωστή επιλογή για την ένταση που χρειάζομαι.

 

Αν κάποιος έχει άποψη για το θέμα παρακαλώ πολυ ας βοηθήσει. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα δύο κατεβαίνουν ως τους 40 κύκλους

 

το ένα φτάνει τα 135 ντιμπι, το άλλο τα 136, δηλαδή και εδώ ίδια

 

κατασκευαστικές προδιαγραφές, όμοιες κι αυτές

 

συνεπώς χρειάζεσαι κάποιον που να έχει ιδία πείρα

 

τώρα, αν θες τέτοια κτήνη για δορυφόρους, η προφανής ερώτηση είναι "για κύρια ηχεία, τι έχεις;;;" καθώς και "σε τι χώρους στήνεις πάρτυ";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψε λάθος στον χαρακτηρισμό δορυφόροι :) Θα χρησιμοποιήσω αυτά τα 2 σαν κύρια ηχεία και άλλα 2 sub για μπάσο. Όσο για τη χρήση τους τα θέλω για εκδηλώσεις στις οποίες δε με καλύπτουν τα eon. Κυρίως εξωτερικούς χώρους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα γενικά τα αυτοενισχυόμενα είναι πιο plug & play φάση, τα στήνεις, με 2 καλώδια, παίζουν και τέλος.

Η λύση των παθητικών με ενισχυτή βέβαια για μένα είναι πιο ευέλικτη γιατί μπορείς να πάρεις ένα ζευγάρι μικρότερα ηχεία στη δουλειά, ή μεγαλύτερα κ.ο.κ αναλόγως τον χώρο κλπ.

Δες και την σειρά Phoenix της Electrovoice, που έχουν ξεφύγει σε db οι τύποι, αλλά νομίζω είναι ακριβότερα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου