Προς το περιεχόμενο

Ο μεγαλος Terry Bozzio στο drum night 2011


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Έλα πάρε ένα και από εμένα... Βέβαια καταλαβαίνεις γιατί αυτό/αυτούς.  ;)

 

Mick Karn είναι η αιτία, αν και δεν είναι από τα πιο «τούμπανα» παιξίματα του. Εδώ είναι πιο πολύ για τον συνονόματο  ;D

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρι, καλός χρυσός ο Τέρρυ σου ( όχι ο Τέρρυ Χρυσός  ;D), εμένα ... δεν μου αρέει ;D

  Θα μπρορούσα να σου παραθέσω παρα πολλά melodic solos (γιατί αυτό κάνει ο Τέρρυ), πολύ καλύτερα. Γεια παράδειγμα το παρακάτω, έχει κάτι να μου πει κι ας έχει το ένα εκατοστό των τυμπανικών του Τέρρυ, ο παίκτης.

 

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πέρι, καλός χρυσός ο Τέρρυ σου ( όχι ο Τέρρυ Χρυσός  ;D), εμένα ... δεν μου αρέει ;D

   

 

Αυτός που ανέβασες είναι μια χαρά παίκτης ο άνθρωπος- δεν το συζητώ. Είναι όμως ας πούμε πιο «συμβατικό» το παίξιμο του, πιο «κλασσικό» αν με καταλαβαίνεις. 

 

Αλλά ο Μπόζιος έχει έναν άλλο «αέρα» να το πω... μια άλλη «τρέλα» στο παίξιμο του. έχει ένα «φεύγα»- τουλάχιστον έτσι τον αντιλαμβάνομαι εγώ. Πιθανώς να φταίνε και αυτά τα «ανώμαλα» (και οι «ανώμαλοι») που έχει παίξει.  ;D

 

Πάντως αν δεν σου αρέσει, γούστα είναι αυτά και περί ορέξεως... ντραμόπιτες  ;D

 

ΥΓ: Please μην γίνει κάνα σπατακρόμφ με τον Peri  ;D ;D ;D Απλά να θυμίσω τι είχε γίνει με τους Led... (δεν λέω το υπόλοιπο, πιπέρι στο στόμα)  ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νατα θυμηθουμε παλι Κωστα ;Ασε καλα ειμαστε τωρα !!! :)

@Μελοντικ μην συγκρινεις ανομοια πραγματα ,διαφορετικα στυλ ,κλπ.ΑΛΛΟ πραγμα ο Τερρυ και αλλο ο Jeff Hamilton !!!Aυτα τα παιξιματα του jeff τα ειχε πρωτο βγαλει ο  Sandy Nelson δεκαετια του 60 !!!!Ο αλλος ομως (ο Τερρυ )  ΕΙΝΑΙ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΠΡΟΣΤΑ !!! ;)

Αυτα ομως ειναι γουστα και προτιμησεις !! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Συμβατικά, ξεσυμβατικά σημασία έχει τί ηχεί καλά στα αυτιά μου ...

  Αυτό δεν είναι άλλωστε η μουσική? Ο ήχος στα αυτιά μας ... 

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Συμβατικά, ξεσυμβατικά σημασία έχει τί ηχεί καλά στα αυτιά μου ...

   Αυτό δεν είναι άλλωστε η μουσική? Ο ήχος στα αυτιά μας ... 

 

Πες τα χρυσοστομε.

 

Καθομαστε και ψειριζουμε τη μαιμου, αναλυουμε οστνατα, πολυρυθμιες, χρωματικες κλιμακες, και ξερω γω τι αλλο, αλλα ξεχναμε την ουσια.

 

Και η ουσια ειναι αυτο που λεει ο melodic.

 

Προσωπικα βρισκω εντελως ανουσια τη στεγνη τεχνικη. Τεραστια τεχνικη, τεραστιες καινοτομιες, τεραστια σετ, αλλα αν δεν καθεται καλα στο αυτι για μενα δεν εχει καμια σημασια.

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου