Προς το περιεχόμενο

Marshall JVM 205H Samples


BillTrantos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει να κάνει κυρίως με τους μαγνήτες μου! Οι HS-3 έχουν αυτόν τον πρίμο ήχο και δεν ανταποκρίνονται καλά σε βαριά κουρδίσματα!

 

Και'γω για κάτι τέτοιο την κόβω και σε μένα το metal mix δεν με ενθουσίασε τόσο όσο τα υπόλοιπα

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Και'γω για κάτι τέτοιο την κόβω και σε μένα το metal mix δεν με ενθουσίασε τόσο όσο τα υπόλοιπα

 

Αν κάποια στιγμή βρω μια γκαζοκιθάρα,θα ξανακάνω ένα τέτοιο mix,σας το χρωστάω! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αύριο αποχαιρετώ την κιθάρα μου για 4 μέρες (πάει για service),οπότε είπα να κάνω ένα αποχαιρετιστήριο party! ;D

 

https://soundcloud.com/billtrantos/hey-you-solo-section-pink

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Βασίλη, ωραίο το σόλο και ο ήχος!  8)

 

Είχε ένα - δυο μικρολαθάκια αλλά δεν πειράζει. Επίσης είναι ιδέα μου ή ο ήχος της κιθάρας "σβήνει" πολύ γρήγορα (απουσία sustain);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε και συνονόματε θα είμαι λίγο αυστηρός όχι γιατί θέλω να βγω από πάνω(εξάλου και'γω τα ίδια κάνω) αλλά για να δεις τι πρέπει να δουλέψεις.

 

Πέρα από τα ένα δύο μικρόλαθάκια τα οποία δεν είναι τπτ,κάποιες φορές σε βρίσκω λίγο λάθος στος χρόνο,δεν εννοώ ότι είσαι τελείως εκτός αλλά για ένα "τσακ" που λένε.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε και συνονόματε θα είμαι λίγο αυστηρός όχι γιατί θέλω να βγω από πάνω(εξάλου και'γω τα ίδια κάνω) αλλά για να δεις τι πρέπει να δουλέψεις.

 

Πέρα από τα ένα δύο μικρόλαθάκια τα οποία δεν είναι τπτ,κάποιες φορές σε βρίσκω λίγο λάθος στος χρόνο,δεν εννοώ ότι είσαι τελείως εκτός αλλά για ένα "τσακ" που λένε.

Μα καλά κάνεις και είσαι αυστηρός,δε θα υπήρχε νόημα αν χαϊδεύαμε όλοι αυτιά! ;D Μα δεν είμαι κωφάλαλος,τα ακούω κι εγώ αυτά που τονίζεις,τα άφησα όμως ώστε να δίνει ένα vibe μιας live (one take) προσπάθειας και όχι ενός studιακού αποτελέσματος.Πιο ειδικά,όσον αφορά στα χρονικά λάθη,ίσως να μη μου ακούστηκαν τόσο,γιατί είχα στο μυαλό μου τη live εκτέλεση που άκουσα προχθές από τον κιθαρίστα του Waters που ήταν κάπως παρεμφερής στο timing.Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για τα ειλικρινή σχόλιά σου,τα κρατάω όλα!

 

Μπράβο Βασίλη, ωραίο το σόλο και ο ήχος!  8)

 

Είχε ένα - δυο μικρολαθάκια αλλά δεν πειράζει. Επίσης είναι ιδέα μου ή ο ήχος της κιθάρας "σβήνει" πολύ γρήγορα (απουσία sustain);

 

Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!!Γι'αυτό η κιθάρα πάει για service,έχω να την πάω πολύ καιρό λόγω άλλων υποχρεώσεων και έχει βγάλει 2-3 θεματάκια!Στα κανονικά της έχει ατελείωτο sustaine!Επιπλέον θα μου αλλάξει το wiring o τεχνικός μου (ο μεσαίος θα γίνει dummy και θα έχω 2 HS-3 στις θέσεις neck και bridge) οπότε θα ανεβάσω clip με αυτό το νέο συνδυασμό,δείχνοντας τις διαφορές.Μέχρι τώρα όλες μου οι ηχογραφήσεις έγιναν μόνο με το μαγνήτη της γέφυρας,οπότε σίγουρα θα ακούσετε διαφορετικά πράγματα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ'ευχαριστώ πολύ Δημήτρη!!Γι'αυτό η κιθάρα πάει για service,έχω να την πάω πολύ καιρό λόγω άλλων υποχρεώσεων και έχει βγάλει 2-3 θεματάκια!Στα κανονικά της έχει ατελείωτο sustaine!Επιπλέον θα μου αλλάξει το wiring o τεχνικός μου (ο μεσαίος θα γίνει dummy και θα έχω 2 HS-3 στις θέσεις neck και bridge) οπότε θα ανεβάσω clip με αυτό το νέο συνδυασμό,δείχνοντας τις διαφορές.Μέχρι τώρα όλες μου οι ηχογραφήσεις έγιναν μόνο με το μαγνήτη της γέφυρας,οπότε σίγουρα θα ακούσετε διαφορετικά πράγματα!

Άντε ωραία αναμένουμε!

 

Βασίλη έβαλες την απάντηση που έδωσες στον Βασίλη (kbasilis) μέσα στην παράθεση του δικού μου post. Άμα μπορείς κάνε edit για να μην μπερδευόμαστε.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Άντε ωραία αναμένουμε!

 

Βασίλη έβαλες την απάντηση που έδωσες στον Βασίλη (kbasilis) μέσα στην παράθεση του δικού μου post. Άμα μπορείς κάνε edit για να μην μπερδευόμαστε.  ;)

 

Έγινε το edit! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά κάνεις και είσαι αυστηρός,δε θα υπήρχε νόημα αν χαϊδεύαμε όλοι αυτιά! ;D Μα δεν είμαι κωφάλαλος,τα ακούω κι εγώ αυτά που τονίζεις,τα άφησα όμως ώστε να δίνει ένα vibe μιας live (one take) προσπάθειας και όχι ενός studιακού αποτελέσματος.Πιο ειδικά,όσον αφορά στα χρονικά λάθη,ίσως να μη μου ακούστηκαν τόσο,γιατί είχα στο μυαλό μου τη live εκτέλεση που άκουσα προχθές από τον κιθαρίστα του Waters που ήταν κάπως παρεμφερής στο timing.Σ'ευχαριστώ πολύ πάντως για τα ειλικρινή σχόλιά σου,τα κρατάω όλα!

 

 

 

Και'γω το ίδιο παθαίνω όταν παίζω όλα καλά μόλις το ακούω λέω ωχ μετά πάλι αρχίζω και σκέφτομαι "βρε μπας και κάνει καμιά καθυστέρηση η κάρτα? αφού εγώ ήμουν κανονικά στον χρόνο  " αλλά το λάθος εγώ είμαι  ;D ;D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγω τη γνωμη μου...

Το μεταλ μιξ μου αρεσε πολυ...

Ως παρα πολυ...

Εκτος του κομματιου των παντερα που δε θα υπηρχε τροπος και αιτια να μου αρεσει...

Ο ενισχυτης ειναι υπερκομπλε οπως και οι μαγνητες...

Ακουνε αρκετα στο χερι...και δε κανουν ουρες(εξ'ου και η θεωρητικη απουσια σαστειν,που αν ο ενισχυτης ανοιγε και ειχε και καλυτερα μεγαφωνα θα ηταν παλι υπερκομπλε)...

Σφιγγει σιγα σιγα το χερι σου βασιλη!!!

Μπραβο!!!

Πολυ ωραια κλιπακια...

Σου δινει την αισθηση του ενισχυτη αυτο το one take-one mic...

Φτιαξε και κανενα βιντεακι...να δειξεις και φατσα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου