Προς το περιεχόμενο

Summer blues coctail lesson


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sotirouba που ησουν στην εκθεση ? ή ποιος ησουνα ?  ;D

 

Στα περι του βιντεο:Και σε μενα φανηκε υπερβολικο το gain αλλα δεν με χαλασε  ;) keep on rocking in the "free" ? world  ;)

Είδα κάποιο βιντεάκι από το forum,δεν ήμουν στην έκθεση αν και θα το ήθελα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο Sotiruba, αν θες γραψε και τον εξοπλισμό που χρησιμοποίησες και αν δεν σε πειράζει πες μας τι ρυθμίσεις είχες σε ενισχυτή και πετάλια.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Sotiruba, αν θες γραψε και τον εξοπλισμό που χρησιμοποίησες και αν δεν σε πειράζει πες μας τι ρυθμίσεις είχες σε ενισχυτή και πετάλια.

Ευχαριστώ αδερφός :), αναλυτικά:Ενισχυτής Engl screamer 50watt head 330-335,Καμπίνα Crate 100watt(celestion green speakers),Digitech gsp21 guitar effect.

 

Ρυθμίσεις ενιχυτή: flat(μπάσα,μεσαία,πρίμα 6-6-6 χάχάχα διαβολ..), presence 1-2, gain lead 12, lead volume 4, master volume 5-6, s;σύνδεση με τον Engl send return(loop), το κουμπί από πίσω στον Engl, που ρυθμίζει to dry effect για το delay, στο 7.

 

Το ποτενσιόμετρο μπροστά, στο Digitech gsp 21,  output level στο 5-6, ρύθμιση delay:dry 8,delay time:0,325 seconds  αυτά σε γενικές γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ αδερφός :), αναλυτικά:Ενισχυτής Engl screamer 50watt head 330-335,Καμπίνα Crate 100watt(celestion green speakers),Digitech gsp21 guitar effect.

 

Ρυθμίσεις ενιχυτή: flat(μπάσα,μεσαία,πρίμα 6-6-6 χάχάχα διαβολ..), presence 1-2, gain lead 12, lead volume 4, master volume 5-6, s;σύνδεση με τον Engl send return(loop), το κουμπί από πίσω στον Engl, που ρυθμίζει to dry effect για το delay, στο 7.

 

Το ποτενσιόμετρο μπροστά, στο Digitech gsp 21,  output level στο 5-6, ρύθμιση delay:dry 8,delay time:0,325 seconds  αυτά σε γενικές γραμμές.

 

Ωραίος, Thanks.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι βασικά και ψωμιά μου λες????πλάκα με κάννννεις :-\ σε είδα!! την ''αλητεία'' την έχεις μέσα σου,αυτό το συστατικό-κιθαριστικό-φαινόμενο,είναι προς εξαφάνιση,θάρρος θες,θα ρθώ και θα σε σπρώξω...κι ο άλλος ο fusion gtr τις συγχορδίες τις τρώει για breakfast ,σολάρει.. μη μασάτε γιούρια... ;D

Πες τα sotirouba  γιατι τα λέω και δε με ακούνε ιδιαίτερα ο fusion ολο δεν έχω χρονο δεν έχω χρόνο , ολόκληρη έκθεση στήσαμε για νάρθουν ;D ;D ;D

 

Ωραίο παίξιμο φίλος, ωραίες νότες  :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα sotirouba  γιατι τα λέω και δε με ακούνε ιδιαίτερα ο fusion ολο δεν έχω χρονο δεν έχω χρόνο , ολόκληρη έκθεση στήσαμε για νάρθουν ;D ;D ;D

 

Ωραίο παίξιμο φίλος, ωραίες νότες  :D

Ευχαριστώ αρχηγέ, πρέπει να τους κάνουμε να ζηλέψουν χεχε ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστως φιλε να ανταλλαξουμε αποψεις για οτι θες,ο αγαπημενος μου bluesman ειναι ο

Buddy Guy,ακουσε π.χ. το Five Long Years για να καταλαβεις με τι επιπεδα overdrive ασχολουμαι,επισης νομιζω πως στο μπλουζ δεν χωρανε και πολλα εφφε,fender classic player 50's-fender blues junior-reverb-wah-wah ετοιμος ;D ;D,και το κυριοτερο σε αυτα τα επιπεδα

υπεροδηγησης θα ακουσεις και τα σκασιματα του λαμπατου σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά δυο out ήθελε γαι να δέσει το γλυκό (μ' αυτό τον ήχο).

Ωραίο παίξιμο.

 

 

 

 

 

Ρόμπα έγινα πάλι. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου