Προς το περιεχόμενο

Summer blues coctail lesson


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λόγω της ζέστης σκέφτηκα να κάνω ένα ''δροσιστικό μάθημα'' και να βοηθήσω όσους γουστάρουν Bluesιες,για να πάρουν κάποιες ιδέες,τα συστατικά είναι:Summer blues coctail lesson in the key of A, major and minor pentatonic scales, A dorian mode, ,blue notes,''broken chords'',chromatics, licks and phrases,στο 1:35 το lick είναι bonus και προσφέρεται στο Noiz.gr,επίσης στο 1:00 ζητώ συγνώμη για την ''φαλτσοπριονιά" δεν θα το ξανακάνω ;D.

Υπάρχει επίσης και κάποιo lick-bend που επαναλαμβάνεται σκόπιμα από διαφορετικές θέσεις.Ελπίζω να τα κατάφερα άντε στην υγειά μας και όξω κρίση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βαζε βρε sotirouba και κανενα μπακιν' για να ναι ακομα πιο ωραιο το ακουσμα.

Ετσι η αλλιως σ'ωραιος οπως και στα παλαιοτερα βιντεα σου!

"Παιζεις"!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζε βρε sotirouba και κανενα μπακιν' για να ναι ακομα πιο ωραιο το ακουσμα.

Ετσι η αλλιως σ'ωραιος οπως και στα παλαιοτερα βιντεα σου!

"Παιζεις"!

Ευχαριστώ φιλαρούμπα αυτή τη φορά ήθελα να το κάνω σκέτο,σε πήρε το μάτι μου σε εκείνη την έκθεση΄ελληνικών μουσικών οργάνων,που τζαμάρατε μαζί με τον fusion gtr ,πολύ ωραίοι,και κα.λωμένοι γιατί δεν κάνετε κανένα βιντεάκι να γουστάρουμε άιντε φόρτσα.. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μαθουμε φιλτατε πρωτα τα βασικα και μετα.

Εχουμε πολλα "ψωμια"ακομα. :D

Τι βασικά και ψωμιά μου λες????πλάκα με κάννννεις :-\ σε είδα!! την ''αλητεία'' την έχεις μέσα σου,αυτό το συστατικό-κιθαριστικό-φαινόμενο,είναι προς εξαφάνιση,θάρρος θες,θα ρθώ και θα σε σπρώξω...κι ο άλλος ο fusion gtr τις συγχορδίες τις τρώει για breakfast ,σολάρει.. μη μασάτε γιούρια... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραιος φιλε,αν και εχεις πολυ distortion για τα δικα μου γουστα(ασχολουμαι αρκετα χρονια με blues),κατ τα αλλα πολυ καλα.

Κατά αρχήν στώωω για τα καλά σου λόγια,όντως αυτή την φορά μου ξέφυγε λίγο παραπάνω το gain,αφού ασχολείσαι όμως, θα χαρώ να δω την ''άποψη'' σου για το blues,να πάρω καμιά ιδέα(χεχε),το επόμενο bluesβίντεο (αν κάνω) θα είναι εντελώς με καθαρό ήχο 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πήρε το μάτι μου σε εκείνη την έκθεση΄ελληνικών μουσικών οργάνων,που τζαμάρατε μαζί με τον fusion gtr ,πολύ ωραίοι,και κα.λωμένοι γιατί δεν κάνετε κανένα βιντεάκι να γουστάρουμε άιντε φόρτσα.. :)

Sotirouba που ησουν στην εκθεση ? ή ποιος ησουνα ?  ;D

 

Στα περι του βιντεο:Και σε μενα φανηκε υπερβολικο το gain αλλα δεν με χαλασε  ;) keep on rocking in the "free" ? world  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου