Προς το περιεχόμενο

προβλημα νε την συνδεσμολογια ΞΑΝΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ο εφιάλτης ξανά χτυπάει

λοιπόν έχω ένα, ειλικρινά,πολύ ωραίο pedalboard. σήμερα μάλιστα αγόρασα και ένα δεύτερο case για να έχω ένα για την αλυσίδα που πάει στο input του ενισχυτή (distortion, eq, tuner κτλ) και την δεύτερη (εφέ χώρου και loop station ) να είναι για το send/return.

στο πρόβλημά τώρα..συνδέω την αλυσίδα στο input και παιζω λίγο ΧΩΡΙΣ να έχω συνδέσει  τα πετάλια για στο send/return και περνάω υπέροχα..όλα παίζουν τελεία...με το που συνδέω την δεύτερη αλυσίδα πεταλιών πέφτει ο ήχος και ακούγεται εντελώς διαφορετικός. σαν να έχει αλλάξει κάποιος το eq του ενισχυτή..πολυ primaριστός.

έχει κανείς την παραμικρή ιδέα για το τι μπορεί να γίνεται..δυστυχώς δεν μπορώ να κανω δοκιμή σε άλλον ενισχυτή άμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον ο ενισχυτης σου εχει μετριο-προβληματικο effect loop ή ,αν ειναι parallel, δεν το χρησιμοποιεις σωστα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Superfunk σε ευχαριστω για την απαντηση....και εγω εκει προσανατολίζομαι...ειναι λογικο το loop του ενισχυτη να μην ειναι καλο. ο ενισχυτης ειναι ενας bugera v22...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου