Προς το περιεχόμενο

ποιοτική κιθάρα με original floyd rose εκτός tom anderson


ex-bokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξέρει κανείς καμιά κιθάρα ααα ποιότητος σε υλικά κατασκευής και ήχο (εκτός της tom anderson - την οποία δεν προτιμώ για προσωπικούς λόγους) η οποία να ειδικεύεται σε rock - hardrock παιξίματα και να έχει εργοστασιακά τοποθετημένο original floyd rose tremolo?

Εκτός από την tom anderson θα εξαιρούσα επίσης τις ibanez και τις esp τις οποίες θεωρώ όργανα με κάποια πιο metal κατεύθυνση (emg, dimarziow) κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oi Ibanez, κατα την γνώμη μου έχουν το καλλίτερο floyd rose της αγοράς.

Γιατί λές ότι έχουν καθόλου metal κατεύθυνση ? Απο το παίξιμο εξαρτάται και όχι απο την κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ απολύτως για τις suhr αν και very expensive...

Aπό ibanez τι προτείνετε? ποιά η καλύτερη εκτός vai h satriani που μου φαίνονται πολύ poserάδικες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλλίτερα είναι να πάς απο τον Τρίμη να δοκιμάσεις γιατί τα γουστα του καθενός διαφέρουν, και τα χρήματα που διαθέτει φυσικά. Επίσης τα μπράτσα τους είναι ιδιαίτερα και σε άλλους αρέσουν σε άλλους όχι.

 

Σε γενικές γραμμές η σειρά RG είναι ενδιαφέρουσα, ιδιαίτερα τα πιο ακριβά μοντέλα που έχουν τον τίτλο prestige.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας και απο εμένα.

 

Είχα ακούσει αυτή

 

http://www.carvin.com/products/guitar.php?ItemNumber=DC400A

 

κάποτε (ενός γνωστού) και μου άρεσε σχετικά

 

Δεν ξέρω όμως ούτε πόσο κάνει, ούτε που μπορείς να τη βρείς :(

Ελπίζω να βοήθησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά δεν ήταν ακριβώς αυτή αλλά μία σαν αυτή (ίδια ηλεκτρικά, neck through, quilted maple top και σώμα μαόνι) με floyd rose όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν μπορεις να κανεις υπομονη και δεν βιαζεσαι ψαξε για hamer των 80's (chapparal h californian).......μακραν οι καλυτερες floyd rose equipped κιθαρες που εχω δει. Μπορει πλεον το floyd κ.λ.π να ειναι ολιγον τι dated και οι αναλογες κιθαρες ολιγον τι γυφτικες αλλα αν ξεφυγεις απο τετοια κολληματα οι συγκεκριμενες ειναι μακραν καλυτερες απο πολλες αλλες κιθαρες 6πλασιας τιμης....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Ibanez θα σου πρότεινα την S470.Έχει πολύ καλό Floyd Rose και πολύ βολικό και ελαφρύ σώμα.Και έχει αρκετά μεγάλο εύρος ήχων.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου