Προς το περιεχόμενο

αποστολή κιθάρας στο εξωτερικό για επισκευή


duke

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους! Θα ήθελα τη βοήθεια σας στο εξής: Πρέπει να αποστείλω την κιθάρα μου(custom Adamas) για επισκευή στην Αμερική και συγκεκριμένα στο εργοστάσιο της Ovation στο New Hartford κατόπιν συνεννόησης με το αρμόδιο τμήμα service. Ποιος είναι ο  οικονομικότερος(με ασφάλεια πάντα) τρόπος αποστολής? Επίσης, πρέπει να δηλωθεί  η κιθάρα στο τελωνείο από  πριν προκειμένου να μην αντιμετωπίσω προβλήματα με τυχόν δασμούς κατά την επιστροφή της; Δεν έχω μπει σε τέτοια διαδικασία άλλη φορά και δε γνωρίζω ακριβώς τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανθες να πάει και να γυρίσει με ασφάλεια ρώτα στη UPS θα ξέρουν σίγουρα και τη διαδικασία με τα τελωνεία, πάντως ειναι τσουχτερό το κόστος ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ (express mail service) θα εισαι μια χαρα,εκει θα σου πουνε και τι θα κανεις για να μη πληρωσεις φορους κατα την επανεισαγωγη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΛΤΑ (express mail service) θα εισαι μια χαρα,εκει θα σου πουνε και τι θα κανεις για να μη πληρωσεις φορους κατα την επανεισαγωγη.

Στα ΕΛΤΑ που ειναι  πολυ οικονομικότερα απο τη UPS ρισκάρεις, πριν στείλω την ακουστική μου στο US ρώτησα σε δύο διαφορετικά υποκαταστήματα και με απέτρεψαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ΕΛΤΑ που ειναι  πολυ οικονομικότερα απο τη UPS ρισκάρεις, πριν στείλω την ακουστική μου στο US ρώτησα σε δύο διαφορετικά υποκαταστήματα και με απέτρεψαν οι ίδιοι οι υπάλληλοι ;D

αυτο το κανουν συνεχεια σε ΟΛΑ τα καταστηματα που εχω παει...σαν να σου λενε 'Φιλε ειμαστε ανικανοι να κανουμε σωστα τη δουλεια μας,αλλα δεν εγινε και τπτ'....παντως δεν ειχα προβλημα σε καμια απο τις πολλες συναλλαγες μου με τα ελτα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν να σου λενε 'Φιλε ειμαστε ανικανοι να κανουμε σωστα τη δουλεια μας,αλλα δεν εγινε και τπτ'....

προφανώς γνωρίζουν τον μετέπειτα χειρισμό των αντικειμένων απ'τους μεταφορείς και είναι προς τιμήν τους που το κάνουν αυτό, γιατί αν τους πάρουν χαμπάρι παίζει να χάσουν και τη θέση τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς γνωρίζουν τον μετέπειτα χειρισμό των αντικειμένων απ'τους μεταφορείς και είναι προς τιμήν τους που το κάνουν αυτό, γιατί αν τους πάρουν χαμπάρι παίζει να χάσουν και τη θέση τους!

δηλ αυτο ειναι η λυση????ή να συμμορφωθουν και οι μεταφορεις!!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ αυτο ειναι η λυση????ή να συμμορφωθουν και οι μεταφορεις!!!!

σωστό αυτό που λες αλλά απ'το χέρι των υπαλλήλων μόνο το να σε αποτρέψουν περνάει...

θα μπορούσαν να μη σου λένε και τίποτα και να κλαις την πιθανώς σπασμένη κιθάρα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρε σως αλλα αυτη δεν ειναι η δουλεια τους???Αν ειναι ετσι μη πηγαινεις στο ΙΚΑ καλλιθεας,γτ δεν ξερουν να βγαζουν φωτοτυπιες,στη ΔΕΗ,γτ δεν ξερουν να συνδεουν το ρευμα και παει λεγοντας.....!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου