Προς το περιεχόμενο

Gus G: Σεμινάριο σε Αθήνα/Θεσσαλονίκη


gdevelek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://entertainment.in.gr/html/ent/269/ent.155269.asp#ref=newsroombox

 

Mετά από αρκετά χρόνια και με απαίτηση πολλών οπαδών, ο Έλληνας βιρτουόζος της ηλεκτρικής κιθάρας Gus G, κιθαρίστας του Ozzy Osbourne και mastermind των Firewind, θα πραγματοποιήσει σεμινάρια ηλεκτρικής κιθάρας σε Θεσσαλονίκη και Αθήνα.

 

Η πρώτη στάση θα γίνει στη Θεσσαλονίκη στις 18 Οκτωβρίου 2013 και δυο ημέρες αργότερα θα ακολουθήσει το σεμινάριο στην Αθήνα, στις 20 Οκτωβρίου 2013.

 

Τα υπόλοιπα στο link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω ήδη κλείσει μια θέση για το σεμινάριο στην Αθήνα,περιμένω τηλ για να πάω να το πάρω! ;D ;D ;D Επιτέλους θα δω έναν από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες να εξηγεί την τέχνη του! 8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ήδη κλείσει μια θέση για το σεμινάριο στην Αθήνα,περιμένω τηλ για να πάω να το πάρω! ;D ;D ;D Επιτέλους θα δω έναν από τους αγαπημένους μου κιθαρίστες να εξηγεί την τέχνη του! 8)

 

Τώρα φταίω εγώ αν γίνομαι κακός;

 

Έμαθες για το γεγονός, έκλεισες τη θέση, αλλά εδώ δεν το έγραψες να το μάθουν κι άλλοι, και τον τύπο τον ξέρουμε εδώ και τον έχουμε συζητήσει πολλές φορές...

 

 

 

Τέσπα για Αθήνα το κόστος είναι 20Ε, έκλεισα θέση και θα πληρώσω μπαίνοντας, δηλαδή δεν χρειάζεται να πάει κανείς επί τούτου για να παραλάβει εισιτήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τώρα φταίω εγώ αν γίνομαι κακός;

 

Έμαθες για το γεγονός, έκλεισες τη θέση, αλλά εδώ δεν το έγραψες να το μάθουν κι άλλοι, και τον τύπο τον ξέρουμε εδώ και τον έχουμε συζητήσει πολλές φορές...

 

 

 

Τέσπα για Αθήνα το κόστος είναι 20Ε, έκλεισα θέση και θα πληρώσω μπαίνοντας, δηλαδή δεν χρειάζεται να πάει κανείς επί τούτου για να παραλάβει εισιτήριο.

 

Καταρχάς δε νομίζω ότι χρειάζεται να έχεις αυτό το ύφος,καθώς και άλλες φορές έχω γράψει για events που μπορεί να ενδιέφεραν κόσμο και είδα τρομερή συμμετοχή (2 άτομα ας πούμε σε εκείνο το thread για τον Neal Morse).Επίσης είναι ένα master class που έχει φάει τρελό advertising στο facebook,σε metal sites,ακόμα και στο ραδιόφωνο.Οπότε θεωρώ πως η επίθεσή σου ήταν παντελώς αχρείαστη,αλλά anyway έχω βαρεθεί να μαλώνω σε αυτό το forum για εντελώς ασήμαντα πράγματα γιατί ο καθένας εκλαμβάνεται διαφορετικά ορισμένα βασικότατα πράγματα.Την καλησπέρα μου λοιπόν!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βρέθηκα στο Antart  σήμερα και είδα και άκουσα τον Gus G από κοντά...Είναι παικταράς και ωραίος τύπος πάνω απ'όλα!Και ο ήχος από αυτόν τον Blackstar εκπληκτικός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πριν το clinic είχα αποφασίσει να γράψω ένα κατεβατό με εντυπώσεις αλλά δε θα το κάνω γιατί δε μπορώ να είμαι υποκειμενικός,μιας και ο Gus είναι ο αγαπημένος μου κιθαρίστας.Θα περιοριστώ απλά στο ''όνειρο που έγινε πραγματικότητα''.Καλή μας βδομάδα!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα πω δυο λόγια,για όποιον δε μπόρεσε να έρθει.Βασικά ήθελα να γράψω ένα κατεβατό,απλά νομίζω ότι θα κούραζα κάποιους ίσως!! ::)

 

Καταρχάς ο Gus είναι τρομερό παιδί,χαμηλών τόνων,απάντησε σε ερωτήσεις κάθε τύπου,ακόμα και στο αν έδωσε Πανελλαδικές!Έκατσε υπομονετικά στο τέλος να υπογράψει αυτόγραφα και να φωτογραφηθεί με όποιον ήθελε,πάντα με χαμόγελο και καλή διάθεση,χωρίς κανένα ίχνος βεντετισμού!

Επί κιθαριστικού τώρα,έπαιξε 8-9 κομμάτια,1 μόνο από Ozzy (Let Me Hear You Scream),έπαιξε εξαιρετικά,σχεδόν αλάνθαστος,όπως θα έπρεπε δηλαδή να είναι όλοι οι κιθαρίστες που βγαίνουν εκεί έξω και πληρώνονται!Εξήγησε πάρα πολύ αναλυτικά τον τρόπο με τον οποίο προσεγγίζει το όργανο χωρίς να μας δείχνει όλο patterns και ασκήσεις,όπως έχω δει σε άλλα σεμινάρια,το οποίο το εκτίμησα δεόντως!Τέλος,αυτό που μου έκανε ευχάριστη εντύπωση ήταν πως μίλησε με ειλικρίνεια για τη μουσική βιομηχανία χωρίς όμως να προσπαθήσει να κόψει τα φτερά κανενός,απλά παρουσίασε τη δική του οπτική στο θέμα.Φεύγοντας από εκεί κατάλαβα πως δεν υπάρχει μόνο το ταλέντο,αλλά η σκληρή δουλειά,οι θυσίες,η τύχη και το πείσμα.Δεν πρόκειται να το ξεχάσω ποτέ το χθεσινό γιατί είχα την τύχη να δω από κοντά για 3 ώρες τον αγαπημένο μου κιθαρίστα!! ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμω την δισκοκυλη που εχω κονομησει στην μεση μου και δεν μπορουσα να κατσω σε καρεκλα τοσες μερες και εχασα την ειδοποιηση για το clinic...!!!!!!!!!!!!!

 

την τυχη μου μεσα...!!!!!$*#&(@!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου