Προς το περιεχόμενο

αλλαγη μαγνητων (seymour duncan)


bb-king

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον, εχω μια fender stratocaster! παιρνει ενα διπλο στην κατω θεση, ενα μονο στη μεση και ενα μονο πανω! σκεφτομαι να τους αλλαξω και να βαλω seymour duncan! θελω εναν για μπλουζ, εναν με γλυκο καθαρο και εναν για καλη παραμορφωση!

ακουω προτασεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

βαλε αυτο με ενα sss pickguard

 

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/sets/everything_axe_1/

 

+100 τρομερό set.Αν θες οπωσδήποτε διπλό στη γέφυρα,πάρε τους 2 μόνους αυτού του set για τις υπόλοιπες θέσεις και πάρε για τη γέφυρα έναν Alnico II Pro (Slash).Τα σπάει σε τέτοιο συνδυασμό.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στην δικιά μου έχω τους SSL1 (middle και bridge - απίστευτοι καθαροί που παραπέμπουν σε κλασσικό vintage ήχο strat) και Jb Jr (bridge).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100 τρομερό set.Αν θες οπωσδήποτε διπλό στη γέφυρα,πάρε τους 2 μόνους αυτού του set για τις υπόλοιπες θέσεις και πάρε για τη γέφυρα έναν Alnico II Pro (Slash).Τα σπάει σε τέτοιο συνδυασμό.

ή τον jb humbucker.

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλεις τον JB στη γεφυρα και τους SSL-1 μεση και πανω αντιο σετ...

Ο JB θα ειναι υπερβολικα δυνατος για τους δυο επανω...

ΑΠΕΦΥΓΕ high output αν θες να βαλεις vintage μονους...

59' στη γεφυρα και SSL-2 mid+neck θα προτεινα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackie έχεις παίξει με τέτοιο σετ ή μιλάς θεωρητικά? (JB jr + ssl1)

Έχω το σετάκι αυτό εδώ και 6 χρόνια και το αποτέλεσμα είναι απίστευτο ενώ φυσικά και ΔΕΝ υπάρχει θέμα με τον JB στη γέφυρα. Το αντίθετο μάλιστα.

Το σετ αυτό το είχα ψάξει στη Σαλόνικα μαζί με τον Ντουνούση - ήταν παλιά στους blueswire (ο οποίος και μου το είχε προτείνει) και το αποτέλεσμα μας είχε ενθουσιάσει τότε. Έψαχνα blues ήχο και να έχω την ευελιξία για πιο rock καταστάσεις. Οι ssl1 έχουν απίστευτο σκάσιμο ενώ ο JB Jr σκοτώνει.

Μάλιστα, έχω ακούσει και παίξει με JB jr και texas specials με επίσης πολύ καλό αποτέλεσμα.

Εκτός κι αν αναφέρεσαι στον JB humbucker, οπότε τσάμπα γράφω  ;D

Take care ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται τι ποντεσιομετρα θα εχεις και ποσο ψηλα θα ειναι ο JB...

Αν ο JB πρεπει να μπει ολιγον ψηλα για να εχει ψιλο-ογκο η αν ο SSL1 πρεπει να ψιλοκατεβει για να μην παραεχει σκασιμο θα εχει θεμα...

Το εχω δοκιμασει πριν χρονια με μεγαλη αποτυχια...

πηρα μετα ενα 59...και ηταν οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου