Προς το περιεχόμενο

ενισχυτης μπασσου για funk ως 300 ευρω


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

γραφω εκ μερους φιλου ο οποιος θελει να αγορασει ενα ενισχυτη μπασσου

παιζει κυριως φανκ φαση .λεφτα ως 300 ευρω.exei τσεκαρει αυτον

Line6 LowDown LD400 Pro

γνωριζει οτιμε το ποσο αυτο δε θα αγορασει κατο το εξαιρετικο,εκτος κι αν πετυχει καποιον πιο ακριβο (ως καινουριο) μεταχειρισμενο σε αγγελιες.

εν πασει περιπτωσει ,αν καποιος μπορει να βοηθησει και να προτεινει καποιον ..

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ενισχυτής «σιγουράκι» για τα πάντα όλα, είναι αυτός: Gallien Krueger MB112

 

Τον έχω, με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο- παίζουμε και funk μεταξύ άλλων- και τα βγάζει όλα καλά. Και δάχτυλα και slap.

 

Τον αγόρασα όταν ο markbass που επίσης έχω πήγε να με... εξουδετερώσει με τα 25 κιλά του  ;D και ίσιωσα  8) Είναι μόλις 12,7 κιλά, 200 βατάκια και με ντράμερ (ντράμερ όμως ε, όχι κανέναν... κανίβαλο), δεν έχει κανένα πρόβλημα να ακουστεί και μάλιστα να παρα ακούστεί.  

 

Καινούργιος κάνει 300 ευρώ και είναι recommended  ;)  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

γραφω εκ μερους φιλου ο οποιος θελει να αγορασει ενα ενισχυτη μπασσου

παιζει κυριως φανκ φαση .λεφτα ως 300 ευρω.

 

Το funk το μεταφράζω ως πρίμο ήχο.Ψάχνει για δεκάρια ηχεία λοιπόν ο φίλος σου.Με 300 ευρώ σε μεταχειρισμένα ειδικά βρίσκεις καλό ενισχυτή που τα watt του, σου επιτρέπουν να ακούγεσαι και σε live και σε πρόβα.Επίσης επειδή νομίζω ότι ο φίλος σου σλαπάρει μια καλή συμβουλή είναι να παίζει με 40άρες rounwound χορδές για bright ήχο.Κατά την γνώμη μου δεν νομίζω ότι υπάρχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά funk ενισχυτή.Τα δάχτυλα θα τον κάνουν funk  ;)

 

Tώρα για να μην το παίζω ξερόλας δεν θα σου κάνω προτάσεις καθώς λόγω περιορισμένης εμπειρίας έχω δοκιμάσει λίγες μάρκες ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη.Σίγουρα θα σε βοηθήσουν οι γερόμπασόβιοι του forum.  8)

 

Πάντως πες του να ΜΗΝ πάρει τον Galien Krueger head + cabin απο αγγελίες διότι για αυτόν μαζεύω χρήματα εγώ  ;D

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

το θεμα με αυτον ειναι οτι στο thomann ειναι unavailable και στην ελλαδα δε το βρισκω

 

Εγώ τον βρήκα εδώ και μάλιστα από τις αγγελίες- βέβαια έτυχε.

 

Πάντως απ' ότι βλέπω υπάρχει και σε εγχώριο κατάστημα αλλά κάνα 30αρι ακριβότερος. Αν το googlάρεις θα τον βρεις.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αγόρασα όταν ο markbass που επίσης έχω πήγε να με... εξουδετερώσει με τα 25 κιλά του  ;D και ίσιωσα  8)

H αλήθεια είναι ότι με ίσιωσε ο Mα...sir. (είναι η σωστή πρόταση). :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Funk δεν είναι μόνο slap.  ;)

 

Ήτοι, κάθε σοβαρός ενισχυτής σε αυτή τη κατηγορία θα σε καλύψει.

Αλλά σε live ή στο σπίτι;

 

Από Line6 έχω ακούσει τον LowDown Studio 110 και προσωπικά τον βρήκα εξαιρετικό εργαλείο. Και οι roland cube είναι πολύ καλοί για την δουλειά τους.

Δεν τους έχω δοκιμάσει σε συνθήκες gig.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H αλήθεια είναι ότι με ίσιωσε ο Mα...sir. (είναι η σωστή πρόταση). :D

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι... αλήθεια  ;D

 

@ satriani: Ε, Λάρισα... τι να κάνουμε. Από την Γερμανία είναι πιο κοντά. Μην τα θέλουμε όλα και έξω από τη πόρτα μας  :D

 

Πάντως θα συμφωνήσω με τον audiokosta- Το Funk δεν είναι μόνο slap.  Είναι και ποοοοολυυυύ δάχτυλα (και με ήχο που θέλει το low bottom του). Για αυτό τον λόγο προτείνω τον ΜΒ 112- γιατί, να είναι καλά το 12αρι του έχει αβέρτα χαμηλά- που δεν στα δίνουν τα 2 10αρια. Δεν είναι 15αρι, αλλά ας πούμε ότι είναι best of both worlds  ;) ;D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου