Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπάρχει μεγαλύτερος περιορισμός στη σκέψη ενός ανθρώπου από το να είναι ταγμένος πολιτικά.

 

Ακριβώς αυτό.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παρεμπιπτόντως θεωρώ ότι το θέμα του πολιτικού στιγματισμού (α, είσαι φασίστας/α, είσαι κομμούνι) είναι και από τα μεγαλύτερα προβλήματα του πολιτικού διαλόγου στη χώρα μας, πολύ απλά διότι τον εμποδίζει αφού τελικά καταλήγουμε να αλληλοκατηγορούμαστε για φανταστικές, πολύ συχνά, πεποιθήσεις αντί να συζητάμε σαν άνθρωποι.

 

Amen!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ο κομμουνισμός αυτός που σας (σε) κάνει να μην γουστάρετε την πλουτοκρατία, είναι το μίσος σας για την πλουτοκρατία που σας κάνει να ταυτίζεστε με τον κομμουνισμό.

 

Επιτέλους. (ακόμα) Μια φωνή της λογικής. Όσοι δεν γουστάρετε πλουτοκρατία είστε κομμουνιστές.

Τί δεν καταλαβαίνετε; 

 

Και για να συνοψίσουμε:

 

Ακριβώς αυτό.

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους. (ακόμα) Μια φωνή της λογικής. Όσοι δεν γουστάρετε πλουτοκρατία είστε κομμουνιστές.

 

Όχι βρε πουλάκι μου  :), δεν λέω αυτό. Για όσους δηλώνουν κομμουνιστές ισχύει. Προφανώς, προφανέστατα μπορεί να μην είσαι κομμουνιστής και να μην γουστάρεις τους πλούσιους. Βιάζεσαι. Ρώτα πρώτα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο jazzjoker το εθεσε οσο καλυτερα μπορει να τεθει.

 

Παρεμπιπτόντως, διαβαζω το συγκεκριμενο θεμα ενω βρισκομαι στην Κοπεγχαγη και δεν μπορω παρά να κανω τους παραλληλισμους με τον τροπο που αυτοι οι άνθρωποι αμείβονται και διαχειριζονται τα χρηματα τους. A whole other world!

Κατα διαβολικη επισης συμπτωση, χθες το βραδυ την ωρα που χτυπαγαμε κατι ωραιοτατα μπριζολιδια (των 40€ εκαστο, ό,τι φθηνοτερο υπηρχε στο μαγαζι!) τσακωνομασταν πανω στην κουβεντα αν ειναι οι Δανοί overpaid...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσακωνομασταν πανω στην κουβεντα αν ειναι οι Δανοί overpaid...

 

Απ' ότι λέει η αδερφή μου η οποία ζεί και εργάζεται στην Κοπεγχαγη, ναί είναι.

Σημ: Μακάρι να ήμουν εκεί  :(

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε πουλάκι μου  :), δεν λέω αυτό. Για όσους δηλώνουν κομμουνιστές ισχύει. Προφανώς, προφανέστατα μπορεί να μην είσαι κομμουνιστής και να μην γουστάρεις τους πλούσιους. Βιάζεσαι. Ρώτα πρώτα.

 

Και πως ταυτιζόμαστε (γινόμαστε ίδιοι) με τους κομμουνιστές τότε βρε αγορίνα; Αφού δεν είμαστε.

Επίσης, πόσους υφάλους πρέπει να υπερκεράσω για να πλησιάσω τη σκέψη σου;

 

Και πού είσαι. Πλουτοκρατία. Δες εδώ τι είναι για να μαθαίνεις τι δεν μισείς.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Plutocracy

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι λέει η αδερφή μου η οποία ζεί και εργάζεται στην Κοπεγχαγη, ναί είναι.

Σημ: Μακάρι να ήμουν εκεί  :(

 

μη ξεχνας οτι ειναι και overtaxed oμως... ;)

 

απο την αλλη με GDP  320 δις,αστειο πληθωρισμο και 45 χιλιαδες ευρω κατα κεφαλην εισοδημα,σημαντικο ΕΜΠΟΡΙΚΟ πλεονασμα και δημοσιο χρεος της πλακας,μαλλον αξιζουν και παρα-αξιζουν τα  μισθα τους... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως ταυτιζόμαστε (γινόμαστε ίδιοι) με τους κομμουνιστές τότε βρε αγορίνα;

 

Είπα εγώ ότι γίνεστε ίδιοι;

 

Επίσης, πόσους υφάλους πρέπει να υπερκεράσω για να πλησιάσω τη σκέψη σου;

 

Ακόμα τρείς.  ;D

 

,μαλλον αξιζουν και παρα-αξιζουν τα  μισθα τους... ;)

 

Για άλλους λόγους δεν τα αξίζουν (απ' ότι καταλαβαίνω δηλαδή γιατί δεν έχω προσωπική εμπειρία) αλλά δεν είναι του παρόντος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα εγώ ότι γίνεστε ίδιοι;

 

Λεξικό σου βρίσκεται;

 

ταύτιση: το να γίνομαι όμοιος

Και παραπάνω δες και την πλουτοκρατία.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου