Προς το περιεχόμενο

George L's στην Ελλαδα???


aggeloskrv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και ο Σταυρος Ντουκας φερνει ειχα δει καποια οταν περασα πριν 15 μερες...Τηλέφωνο: 26510 61005

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρουμε το capacitance των George L's σε νούμερο; Γιατί παντού βλέπω πως γράφουν για low capacitance αλλά νούμερο δε βλέπω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε το capacitance των George L's σε νούμερο; Γιατί παντού βλέπω πως γράφουν για low capacitance αλλά νούμερο δε βλέπω!

 

Ξέρει κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε το capacitance των George L's σε νούμερο; Γιατί παντού βλέπω πως γράφουν για low capacitance αλλά νούμερο δε βλέπω!

 

Ξέρει κανείς;

http://bb.steelguitarforum.com/viewtopic.php?p=507806&sid=57032e0cd7b4c7884141e292708e118a

Λέει για 23pf / foot

 

ΣΤο Guitar Player  (09/97 -  Spanning the Tone Gap, A Guitar Cable Shootout) λέει άλλα

"let’s just say that nothing beat the 20’ George L’s. With its capacitance measuring an incredibly low 418pf..."

 

Αν ψάξεις, θα βρεις κι άλλα.

Αν σου αρέσουν βέβαια τα George L ......  ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τα θέλω για το wireless της κιθάρας μου, το οποίο ήρθε με καλώδια της πλάκας και επειδή έχει εισόδους για mini jack θέλω πολύ λεπτό και καλό instrument καλώδιο που να χωράει σε αυτό --> http://www.thomann.de/gr/neutrik_ntp3rcb_winkelklinkenstecker.htm (στο οποίο βέβαια θα γίνει η κόλληση σα να ήταν μονοφωνικό)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου