Προς το περιεχόμενο

αγορα sampler


spyraras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ειμαι 17 και ασχολουμαι εδω και 3-4 χρονια με συνθια. Η μουσικη που παιζω ειναι synth pop, electro, new age και καμια trancia αγαπω πολύ prgressive rock κλπ. Ειμαι ασχετος απο drumms και ηθελα εναν γρηγορο τροπο οταν παιζω κομματια παπαθανασιου και JMJ να παταω κάποια laser harps ή κάποια hats χωρις να χρησιμοποιω ενα ολοκληρο κλαβιε για αυτα τα πραγματα.

ενδιαφερομαι για ενα sampler σαν αυτό. πειτε μου καποιες γνωμες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει να ειναι και το χειροτερο κομματι του Jarre... ::)

 

Ειμαι ασχετος απο drumms και ηθελα εναν γρηγορο τροπο οταν παιζω κομματια παπαθανασιου και JMJ να παταω κάποια laser harps ή κάποια hats χωρις να χρησιμοποιω ενα ολοκληρο κλαβιε για αυτα τα πραγματα...ενδιαφερομαι για ενα sampler σαν αυτό.

Σαν ποιο??

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν αυτο που εχει ο jarre σε αυτη τη συναυλια αν δεν μπορειτε να διακρινετε αφηστετο απλα πειτε μου ενα sampler που να μπορει να κανει αυτα που ζητω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας ειμαι 17 και ασχολουμαι εδω και 3-4 χρονια με συνθια. Η μουσικη που παιζω ειναι synth pop, electro, new age και καμια trancia αγαπω πολύ prgressive rock κλπ. Ειμαι ασχετος απο drumms και ηθελα εναν γρηγορο τροπο οταν παιζω κομματια παπαθανασιου και JMJ να παταω κάποια laser harps ή κάποια hats χωρις να χρησιμοποιω ενα ολοκληρο κλαβιε για αυτα τα πραγματα.

ενδιαφερομαι για ενα sampler σαν αυτό. πειτε μου καποιες γνωμες. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αναλόγως τον ήδη υπάρχοντα εξοπλισμό σου (hardware ή virtual synthesizers), θα μπορούσες να επενδύσεις σε ένα sampler player με pads ή απλά ένα pad controller, στα pads του οποίου θα μπορούσες να αναθέσεις κάποια patterns, ή sound effects, σαν αυτά που έχει στα tracks του ο JMJ.

Μερικά παραδείγματα:

 

Akai MPX8 (ολοκληρωμένο sample player με pads)

 

Akai MPC Elements (pad contoller - δουλεύει σε υπολογιστή με αντίστοιχο software)

 

Akai MPD26 (παρόμοιας φιλοσοφίας με το MPC Elements)

 

 

Πάντως ολοένα και ξενερώνω από τον JMJ. Αν ακούσεις αυτά που παίζουν στο ηχητικό μέρος του βίντεο, δεν παίζει να υπάρχει κάτι που να παίζεται live, σαν playback μου φαίνεται εμένα προσωπικά. Ακόμα κι όταν αρχίζει να παίζει στο Handsonic, δεν ακούγεται τίποτα. ???

 

Παιζει να ειναι και το χειροτερο κομματι του Jarre... ::)

Νομίζεις... Έχει βγάλει απίστευτες βλακείες, τις οποίες μάλιστα έκανα το λάθος και αγόρασα...

 

hττp://www.youtube.com/watch?v=W0cBXxlYXZ8&list=PLqo38GmuMpQEG-VkGFawhFdZgDy153yoh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήσαστε πολυ κατατοπιστικοί ευχαριστώ, όσο για τον jarre ναι ολο φρου φρου και αρωματα τον τελευταιο καιρο ενδιαφερεται να βαλει στους ουρανοξύστες προβολείς κλπ και όχι να παιξει μουσικη σε αυτο το λαιβ υπήρχε πολυ playback..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήσαστε πολυ κατατοπιστικοί ευχαριστώ, όσο για τον jarre ναι ολο φρου φρου και αρωματα τον τελευταιο καιρο ενδιαφερεται να βαλει στους ουρανοξύστες προβολείς κλπ και όχι να παιξει μουσικη σε αυτο το λαιβ υπήρχε πολυ playback..

 

Αυτό πάντα το έκανε, αλλά τουλάχιστον έγραφε/έπαιζε μουσικάρες. Τώρα του έμειναν μόνο τα φρου φρου κι αρώματα. Ποιος ξέρει, ίσως ξέμεινε από έμπνευση. ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει βγάλει απίστευτες βλακείες, τις οποίες μάλιστα έκανα το λάθος και αγόρασα...

www.youtube.com/watch?v=W0cBXxlYXZ8&list=PLqo38GmuMpQEG-VkGFawhFdZgDy153yoh

Eλα ρε, αυτο ειναι ωραιο κομματι. Εχει και την παλιοφιλη Laurie Anderson μεσα. 8) Καμια σχεση με το παιδιαστικο Rendezvous 4, το οποιο ακομα απορω γιατι το εβαλε μεσα στην δισκαρα "Rendezvous". Τεσπα, τωρα τελευταια δεν ειναι και στα καλυτερα του συνθετικα, αλλα τι να τον κανουμε, δεν ειναι και Βαγγελης. ;D

Και μια και ανεφερα τον Θεο, Spyrara παρε κι ενα βιντεο να δεις σε περιπτωση που το εχεις χασει. image.gif

 

http://vimeo.com/80936319

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου