Προς το περιεχόμενο

Nord Lead A1


Hysplex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια χαρά το νέο Nord Lead. Μία ένσταση μόνο. Από άποψη επιλογών modulation, αναβάθμιση μεν των envelopes, αλλά γιατί ένα λιγότερο LFO ρε παιδιά;  ???

 

Στα συν η αναβάθμιση σχεδόν σε όλους τους τομείς, όπως οι ταλαντωτές, τα φίλτρα, αλλά και προσθήκη USB via MIDI, καθώς και η προσθήκη τμήματος εφέ. Πολύ ωραία όλα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξού και η έκπτωση στα 849 ευρώ για το 2x.

 

Ωραιότατο (κλασικό design των Σουηδών), ελαφρύτερο (πούπουλο) και επιτέλους με τομέα εφφέ.

 

Πολύ μου αρέσει !

 

Στα μείον του η μικρή οθόνη που δεν σου δίνει επιλογές να δεις, απλά μόνο τον κωδικό.Πολύ σπασα......κο αυτό. Να πρέπει να τυπώνεις λίστες και να μαθαίνεις απέξω τις όποιες θέσεις επεξεργάζεσαι. Έλεος. Το wave ήδη έχει οθόνη. Έτοιμη την είχαν.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να δώσει και η Access αναβαθμισμένη έκδοση του Virus. Χρειάζεται η αγορά ποιοτικά VAs, απλά να χαμηλώσουν λίγο τις τιμολογιακές τους απαιτήσεις (ειδικά η Access).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.nordkeyboards.com/products/nord%20lead%20a1/ComparisonChart%20NLA1.pdf  Ισως ενα ανανεωμενο lead 2... Κατα τη γνωμη μου καλυτερα καποιος να δωσει 400 παραπανω και να παρει το lead 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να δώσει και η Access αναβαθμισμένη έκδοση του Virus. Χρειάζεται η αγορά ποιοτικά VAs, απλά να χαμηλώσουν λίγο τις τιμολογιακές τους απαιτήσεις (ειδικά η Access).

Ακριβά είναι φίλτατε. Προσωπικώς θα τα θεωρούσα άκρως ανταγωνιστικά αν παίζανε μέχρι τα 1000 ευρώ. Τα ότι παραπάνω ευρώ, είναι too much.

 

Θα προτιμούσα να έβγαιναν σε basic edition και να ''χτίζονται'' με ότι παραπάνω χρειάζεται ο χρήστης.

 

http://www.nordkeyboards.com/products/nord%20lead%20a1/ComparisonChart%20NLA1.pdf  Ισως ενα ανανεωμενο lead 2... Κατα τη γνωμη μου καλυτερα καποιος να δωσει 400 παραπανω και να παρει το lead 4

 

Αυτό το τιμολογιακό ''παιχνίδι'' δεν θα πάψει ποτέ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξού και η έκπτωση στα 849 ευρώ για το 2x.

 

Το wave ήδη έχει οθόνη. Έτοιμη την είχαν.

 

και lead 3... ετσι γουστα της εταιριας :p

 

 

Αυτό το τιμολογιακό ''παιχνίδι'' δεν θα πάψει ποτέ.

 

Ισως ετσι εξηγειται και το 1 lfo. Προσωπικα,αν επαιρνα nord lead θα ηταν ή το 3 ή (πιο πολυ ) το wave.

Κατι μου λεει παντως πως και αυτο δεν θα εχει aftertouch , οπως και το 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξού και η έκπτωση στα 849 ευρώ για το 2x.

 

Το wave ήδη έχει οθόνη. Έτοιμη την είχαν.

 

και lead 3... ετσι γουστα της εταιριας :p

 

Βεβαίως...βεβαίως. Αθάνατο lead !

 

Παντως πως και αυτο δεν θα εχει aftertouch , οπως και το 4

 

Δεν έχει.

 

 

 

Ακρίβεια ρε π_ _ _ _ η μου !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου